Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • devily16

    csendes tag

    NOKIA N95 frissítése 21.0.016 firmware-re a NSU (Nokia Software Updater) segítségével.

    Remélem nem baj, hogy kicsit „szájbarágós” a leírás, de én magam is jobban szeretem a részletes használati utasításokat, főleg ilyen témában.
    A telefonon min. a 20-as firmware legyen fent! a 20ast rakd fel elösször! aztán a 21est (megfelelő product kóddal tudod elérni a 20ast: 0536074)
    Az NSU-n kívül szükség van még az eredeti phoenix firmware-re (RM-159_210016_N95-1.exe).
    Természetesen, ha szolgáltató-függő a telefonod, akkor a frissítés előtt szükség van a Product Code átírására. (Én a 0536074-t használtam)
    Mivel fájlokat kell majd felülírni, fontos, hogy rendszergazda jogokkal dolgozz, és pl. a Total Commanderben állítsd be a „látszik a rejtett fájl” opciót is!
    1. Telepítsd fel a Phoenix firmware-t. Ez kibontja a telepítési fájlokat a „C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-159” mappába.
    AKINEK 14es VAN! elösször a 20as firmwaret rakja fel a telóra!!! A 20ast nevezd át a 14es nevére RM-159_14.0.001_PR.C0R, V1RM-159_14.0.001_PR.v72, RM159_14.0.001_005_UU5_uda.fpsx és frissítse majd a következő frissítésnél dobja fel a 21est!
    2. Innen másold ki az alábbi fájlokat egy másik mappába, és nevezd át őket erre:
    RM-159_21.0.016_PR.C0R -> RM-159_20.0.015_PR.C0R
    RM159_21.0.016_032_U01_uda.fpsx -> RM159_20.0.011_030_U01_uda.fpsx (nem elírás a 011!!!)
    RM-159_21.0.016_PR.v06 -> RM-159_20.0.015_PR.v06 (ez állítólag a product code-tól függ, de az nem a 05-öst jelentette, hanem ezt a fájlt. Legalább is, ha a fenti product code-t használod)
    3. Az alábbi mappába fogja letölteni a NSU a frissítési fájlokat (a 20-asét):
    „C:\Documents and setting\all users\Nokia\Nokia Service Layer\A\nsl_service_module_00001\vpls\www.dsut.online.nokia.com.oti.caresuite\Products\rm-159\”
    Célszerű a Total Commander 2 ablakát úgy beállítani, hogy egyik felében itt állj, a másikban pedig a kimásolt/átnevezett fájlokat tartalmazó mappában!
    Készülj fel, hogy gyorsan kell majd fájlokat felülírnod!
    4. Kezdheted a frissítést a NSU-val.
    Első lépésben megkezdi a 20-as szoftver letöltését. Akinek 14es van fent annak azt kell le szedetni elösször ha már lent van frimware akkor csinálni a többi lépést.
    Készülj, hogy amikor végzett, a telefont újra fogja indítani, hogy felülírja a telepítési fájlokat.
    Amikor a telefon kikapcsol és kiírja az LCD kijelzőn, hogy „NOKIA”, abban a pillanatban kezd el a 3 fájl bemásolását/felülírását a Total Commanderben!!!
    Vista esetében még így is ki fog adni figyelmeztetést a felülírásra, itt válaszd a „mindent rendszergazdaként” opciót.
    5. Ha minden jól megy, akkor elkezdi a fájlok felülírását a telóba, és sikeresen befejezi a frissítést. DE…
    6. Nekem se ment ez simán (semmi pánik), és ki is írta a vége előtt, hogy a telefonnal a kapcsolat megszakadt, húzza ki a töltőt és az adatkábelt, vegye ki, majd rakja vissza az akkumulátort, kapcsolja be a telefont, majd dugja vissza a kábeleket. Ezek után megpróbálja helyreállítani a frissítést.
    (Ez volt az a rész amikor – bár olvastam külföldi oldalon, hogy ez meg fog történni – egy kissé elsápadtam, és talán még imákat is mormoltam a telefonok istenségéhez. )
    7. Miután sikeresen végzett a frissítéssel, a NSU elköszönt a telefon pedig bekapcsolt és örömmel fogadtam, hogy a beállítandó dátum: 2008!!!

    Ezzel véget is ért e kis tutorial, remélem sok ember örvend majd hozzám hasonlóan annak, hogy Windows Vista alatt is felrakható az új 21.0.016-os firmware!

    UI: A forrás oldalon lévő srácnak egyébként 4szer!!! kellett próbálkozni a sikeres végrehajtáshoz, nekem elsőre sikerült. Szóval semmi pánik, nyugalom!

Új hozzászólás Aktív témák