Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baly81

    aktív tag

    Én a régi telefonjaim zömét eddig egy állványba helyezve (fekve) időjárás állomásként, ébresztőórának és rádiónak használom (BT transzmitterel kapcsolva az 5.1-hez). Állandóan tápon van, a kijelző fényereje az érzékelőn túl időzítve is van, így éjjel automatice minimumra veszi magát. Ezáltal van némi irányfény is a szobában, ha este kizavarna a prosztata... :)
    Nappal időjárás állomásként (is) funkcinál. Van pár alkalmazás erre a feladatra, de nekem legjobban a Weather Night Dock alkalmazás jött be. Online rádiónak pedig a XiiaLive-ot használom, mert vissza is tudom pörgetni a kedvenc számokat. Ajánlom figyelmetekbe ezt az alkalmazásmódját is a használaton kívüli készülékeknek.

    [ Szerkesztve ]

    Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

  • baly81

    aktív tag

    válasz mrlujoak #38 üzenetére

    dokkolóba téve kábelen összekötve az erősítővel...

    Miért akarsz még egy kábelt a táp mellé? Vagy, ha az akkud jó, akkor miért akarod hogy helyhez legyél kötve a jack kábel miatt?? Várárolj egy BT transmittert, azt rádugod a hangfalra/erősítőre és nem leszel helyhez kötve az adóval (telefonnal). A jobb minőségű transmitterek nem rontják le a hangminőséget, én losslesst hallgatok és nem nagyon veszek észre különbséget a BT vs. kábel között!
    Egy Logitech bluetooth audio adaptert használok, ezt tudom ajánlani, ha még kapható ez a típus.

    Kapna egy butított szoftvert, amiben a telefonos és hozzátartozó funkciók nem léteznének, csak wifi BT és ennyi.

    Egy SU engedéllyel rendelkező droidos rendszeren le tudsz tiltani minden felesleges alkalmazást. Némely launcher pedig úgy meg tudja változtatni a kinézetet, hogy még a google sem ismer rá! Egy másik oprendszerrel kizár(hat)nád az appok frissítéseit is... Én ezért nem raknék rá más rendszert!

    Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

  • baly81

    aktív tag

    válasz #16820480 #49 üzenetére

    Szerintem félreértettél!
    Kodek ide vagy oda, hidd el, hallhatóan van különbség egy 320-as CBR/VBR mp3 és egy lossless között is a Logitech BT-n keresztül!
    Én azt írtam, hogy egy jobb minőségű receiver nem "butítja" vissza a hangminőséget a BT kapcsolaton átküldve, ugyan úgy szépen/tisztán szól, mint ha egy jó minőségű kábellen dobnád át a jelet! És hallani a frekvenciatartományok közötti eltérést is, azaz azt, hogy lossless és nem mp3 van betéve a lejátszóba.

    [ Szerkesztve ]

    Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

  • baly81

    aktív tag

    válasz #16820480 #60 üzenetére

    Hiszek neked, de a fülemnek még jobban! Ha debreceni vagy, vagy ha erre jársz akkor vendégem vagy egy sörrel kísért vaktesztre!

    Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

  • baly81

    aktív tag

    válasz DrKapocs #64 üzenetére

    A közeljövőben tervezem frissíteni a magyar rádiók listáját az alkalmazásomban. Ha gondolod kiexportálom majd neked, és fel tudod venni őket!
    Szerintem magassn a legjobb rádió alkalmazás, sok beállítása van, bár legtöbbje csak a prémiumban van. Én megvettem vagy 6 éve, valami 1-2EFt-ért, nem bántam meg!

    [ Szerkesztve ]

    Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

  • baly81

    aktív tag

    válasz DrKapocs #67 üzenetére

    Én nem találtam, megvettem, de a lényegen nem változtat! :)
    Így már több beállításra van lehetőséged, ezek részletessége miatt pedig valóban a legjobb lejátszók közé tartozik.
    Tegnap este megcsináltam a magyar rádióadók ellenőrzését és backup-ját.
    Kb 150 adó van benne, de még fogom bővíteni, mert 1-2 adó stream-jét nem tudom működésre bírni...
    Feltöltöttem a drive-omba a backup fájlt. Töltsd le a telefonra, és valamilyen fájlkezelővel társítsd hozzá a XiiaLive-hoz. A meglévő kedvenc adóid mellé fogja betenni a rádióadókat. Az általad bevitteket nem fogja törölni, hacsak nincs egyezősség.

    A telefon a töltést megszakítja, ha az akku feltöltődött, a folyamatosan működő kijelzőt és hardvereket pedig a töltő látja el azzal a csekély árammal, amit igényel a működése. Évek óta így használom, semmi sem ment tönkre, nem melegszik sem az akku, sem a töltőfej. A töltő és a telefon is tudja szabályozni az átfolyó áramerősséget, egy 1,5A-es töltőfej sem állandóan ennyi áramot küld át, hanem amennyit a telefon igényel, ebben a dock üzemmódban közepes fényerőnél, kb 150-200mA-t fog felvenni. Átlagban ezt az értéket mértem ki. Én egy kisebb 850mA-es fejet használok erre a célra. Semminek semmi baja nem lesz, mint ahogyan egy laptopnak sem lesz baja...(bár tudom, hogy ez a kijelentésem nem teljesen igaz).

    [ Szerkesztve ]

    Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

Új hozzászólás Aktív témák