Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pintermiki

    csendes tag

    Minek? Úgy értem, csak egy újabb alkatrész, ami el tud romlani! Én már a több lencsét sem értem, a felhasználók 95%-a egyáltalán nem használja ki őket, automatán lövi a képeket.

    Ahelyett, hogy valós megoldásokon törnék a fejüket, vagy alkalmaznák a régi jól beváltakat - pl Nokia N80 - mechanikus kapcsoló makró és normál tartomány között. Manapság egy ilyen megoldással kiváltható lenne nem egy lencse! Vagy éppen a manuális (digitális csatolású) fókuszgyűrű. Érthetetlen, hogy miért nem fejlesztettek még egy telefonra sem, nem ördöngősség. Esetleg kétállású exponáló gomb (nokia és lumia gépeken elég jól működött) stb...

    De nem, a hülye egybites felhasználónak a parasztvakítás kell, amit úgysem használ ki, mert nem is érti!

    [ Szerkesztve ]

  • pintermiki

    csendes tag

    válasz #65577472 #15 üzenetére

    Igazából a mechanikus kapcsoló és egy szalagkábel között azért vannak különbségek. Mert itt a jelátvitel biztosan kábeles megoldású, ami szinte garantálja a hibák előjöttét, míg egy mechanikus csúszka (pl a nokia N80-anasomon) mind a mai napig működik, pedig aztán nyúztam rendesen.

  • pintermiki

    csendes tag

    válasz helixP #30 üzenetére

    Igazából régen ezt megoldották egy tükörrel - mármint az önarckép készítést!

    Amúgy FM rádió. Engem felháborít, hogy kihagyják a telefonokból. Alapvető életmentő eszköz, főleg, ha nincs hálózat, vagy gyenge a hálózat. Azért a pl Északi középhegységben, Bakonyban próbálj már internetes stream-et hallgatni, mutatok olyan helyeket, ahol örülhetsz, ha egy egységes 2G-d van,! Egy alapvető és ingyenes információszerzési forrástól vágják el az embereket azzal, hogy nem tesznek FM egységet a telefonokba!

    Sajnos ez a trend. Én pl mindig meglepődök azon, hogy itt is a MA-n nem említik, hogy mekkora hiányosság, hogy egy telefon tudjon külső meghajtóként működni! Régen az összes nokia tudta ezt, rádugtad egy pc-re USB-vel és külső meghajtó opcióval USB-n keresztül tudtál adatot mozgatni. Na pl ezt is miért kellett kihagyni a modern készülékekből, azt nem tudom felfogni, csak néznek rám, mikor ezt megemlítem és rákérdezek, hogy a 300-350 ezer forintos telefonja valakinek tudja-e ezt...

  • pintermiki

    csendes tag

    válasz Bog #51 üzenetére

    A file transferhez nem wifi kell? Vagy simán tudja azt, hogy fogom a telefonom, egy usb kábellel rákötöm egy PC-re és kiválasztom a hordozható háttértár (lényegében pendrive) funkciót? Mert én erről beszélek, hogy ezt tudják a régebbi telefonok, akár egy USB-s DVD lejátszóra is rá tudom kötni kábellel, vagy akár TV-re is és külső meghajtóként /pendriveként működik a telefonom adattárolója... Nem kell hozzá wifi, hálózat, semmi, csak egy szabvány USB kábel.

    [ Szerkesztve ]

  • pintermiki

    csendes tag

    válasz Bog #71 üzenetére

    Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Én arról beszélek, hogy a régebbi készülékek simán tudták, hogy külső meghajtóként/adathordozóként működnek! Tehát rádugom tv-re, médiabox-ra stb és adathordozóként felismeri, tudom tallózni a teljes memóriát! Kipróbáltam otthon a feleségem és a gyerekeim andoidos telefonjait (még a szomszéd tv-jén is) és egyik sem tudta ezt a feature-t, ami szerintem komoly hiba - de ezek szerint ti ilyen triviális felhasználási módra nem teszteltek. (no offense, csak számomra egyértelmű, hogy egy telefonnak kötelező ilyet tudnia, annyira megszoktam már a nokiámon) A tesztelt telefonok: Mi A2 Lite (3GB/32GB verzió), Redmi Note 2, Huawei P20 Lite (64GB verzió). Sem a belső memóriát, sem a memóriakártyát nem tudtam adathordozóként csatolni sem tv-re, sem usb-s dvd lejátszóra, sem digitális médialejátszóra. De az ezer éves Nokia c5-03-am amivel túrázni járok pl simán tudja ezt, és későbbi Nokiák is.

  • pintermiki

    csendes tag

    válasz hegedus001 #92 üzenetére

    A jack csatlakozó biztosítja, hogy mondjuk egy két napos túrán ne csak 4 órát hallgathassak zenét! Sokkal egyszerűbb pótolni akár egy olcsó fülest bármilyen gagyi kínai boltból végszükség esetén, mint a lemerült használhatatlan vezeték nélkülit cipelni! Az a gond, hogy sokan burokban élnek, valós életszituációkat nem igazán tapasztalnak - főleg a pestiek. Itt vidéken nagyon más ám az élet, főleg a hegyekben! Pojácákkal van tele hétvégén minden, akik sírnak, hogy lemerült a mobiljuk, nincs hol tölteni, lemerült a fejhallgató-fülhallgató már az első nap, nem tudja tölteni stb... Folyton zaklatnak, jönnek fel a szállásról, hogy oldjuk meg, mert nem stabil a mobil internet stb... Nem beszélve arról, hogy a GPS sem működik rendesen, sok a fekete folt, a hálózat közepes 3G, de még nagyobb falvakban is 2G a biztos (GSM). Szóval nem csak a nagyváros létezik ám Magyarországon sem, nem beszélve arról, hogy pl én sokat túrázom külföldön és bizony megbszhatod a mobilneted még a közepes városokban is Németországban (Szász-svájc környékén), vagy Svájcban a hegyekben!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák