Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baly2u2000

    tag

    válasz sellerbuyer #301 üzenetére

    Azt nem tudom, hogy teljesen lefedi-e a NAS funkciókat de én is erre használom a net megosztásán kívül.

    "Tehát tudok-e a vinyón létrehozni pl. jelszóval védett megosztott könyvtárakat"
    Van hozzá Samba és több fajta ftp szerver komponenst is fel tudsz rakni (pl: vsftpd, tftpd, proftpd, atftpd)
    Sambában user szinten tudsz megadni hálózati folderhez jogot és UI-ra is ki van vezetve.

    "Tudok-e pl. webszervert (mondjuk apache-ot) és komolyabb ftp szervert használni"
    Volt már a történelemben aki próbálkozott WL-500G Deluxe-on (nem egy mai router) USB vinyóval, apache-csal és MySQL-lel:
    [link]
    A TL-WR1043ND + OpenWrt kombóhoz a felrakható komponensek között van apache szerver is, de bevallom ezt sosem próbáltam. Szerintem írd le mit szeretnél pontosan és akkor lehet lesz aki tud segíteni mert az apache szerveren kívül van más megoldás is, pl a lighttpd.
    FTP: lásd feljebb

    "Open Wrt megfelel-e erre a célra, hogy NAS-ként tudjam használni a külső vinyó plusz a router együttesét?"

    Igen. Még custom firmware nélkül is tudja kezelni a ráakasztott HDD-t, igaz jóval lassabb lesz (2500 KB/sec) mintha egy OpenWrt csücsül a routeren. OpenWrt-vel LAN-on keresztül Sambával kihozható a 9-10MB/sec-re számíthatsz, wifin pedig kb 5-5.5 MB/sec-re.

Új hozzászólás Aktív témák