Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • N0zer0

    senior tag

    válasz Casterke #60 üzenetére

    szerintem ez az 5Ghz-nek az átka iszonyat kicsi a hatótávolsága és max 1falon át ajánlom én laptopon próbáltam, de egy emelettel lejjebb kb 2-3falon keresztül már elveszett a jel ahol a 2,4ghz még 60%-os volt...

    Nemrég beszereztem egy ilyen routert. Még nem cseréltem rajta sw-t, a gyári alapverzió van rajta. Valami nem stimmel a Wi-Fi-jével. Be van kapcsolva a B/D/G-s és az A/N-es mód is egyszerre. A jelerősség mégis szar. Előtte egy kis nyomoronc, olcsó, egy kicsi antennás Belkin G-s router volt, azzal a (nem túl nagy tömbházi) lakás végében is maximális/jó volt a jelerősség minden eszközön, most meg az eszközök a közelben csak jó jelerősséget írnak, a lakás másik végében már rosszat.

    A beállításokkal sem jó valami, eleinte az eszközök csak G-vel kapcsolódtak. Végigszenvedtem minden beállítást, próbáltam csak külön a G és N-es módokat engedélyezni, kipróbáltam minden csatornát egyenként, minden kombóban, automata beállításokon is, 20 és 40Mhz sávszélességgel is, sugárzási teljesítmény a maximumon van. Beacon Interval, RTS Threshold, Fragmentation Threshold, DTIM Interval alapértelmezett értéken van/volt. Valami a G és N módokkal nem jó, mert ha külön SSID nevet adok a G és N módnak, akkor az eszközök csak a G-t találják meg maguknak, az N-es SSID-ét nem látják. Ha közös SSID nevet adok mindkét módnak, akkor már N-esen kapcsolódnak az eszközök, de a jelerősség nem elég jó, főleg a lakás végében használhatatlan. A routerre az antennák rendesen csatlakoztatva vannak.

    Tényleg amiatt lenne, hogy az 5GHz kicsi hatótávú? Nem lehetne akkor kicsit visszavenni, hogy mondjuk ne sok száz megabit legyen az átvitel, csak épp hogy 100 valamennyi. de jobb jelerősséggel?

  • N0zer0

    senior tag

    válasz janos666 #200 üzenetére

    Én is próbálkoztam azzal, hogy az SSID-be beleírtam a frekvenciát. Ilyenkor az N-es SSID-t nem találják meg az N-es eszközök (pedig be van kapcsolva az SSID broadcast, nincs elrejtve az SSID), még a router közelében sem, csak a G-set látják, ha pedig a G-set letiltom, akkor semmit nem látnak.

    Ez így meg egy nagy szar. Ennyi erővel használhatnám a régi Belkint, ez a TP-Link most annyival tud többet, hogy lejelenti a dinamikus IP-szolgáltatók felé az IP-t, meg tud sávszélkiosztást a kliensek felé, (majd a HTTP-kiszolgáláshoz kell) a többi jelenlegi funkciót a kicsi Belkin is tudta.

    Extra funkciót meg csak úgy lehet kisajtolni a TP-Linkből, ha OpenWrt-t teszek rá, bukom vele a garanciát, és csak a HTTP-kiszolgálást, és a torrentet nyerem vele szempontomból. Torrentet akkor inkább futtatok desktop gépen, ritkán van rá szükség, hogy éjszaka is fusson. HTTP-kiszolgálásra meg befizetek egy olcsó, reklámmentes tárhelyszolgáltatónál, ahhoz nem kell kidobni 29 ezret egy új routerre. Webboltban vettem, erősen gondolkodok rajta, hogy 8 napon belül visszaküldöm, pénzkidobás volt.

  • N0zer0

    senior tag

    Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy most kipróbáltam és alacsony jelerősségen is egész gyors a net a Wi-Fi-s eszközökön. A legrosszabbnak mutatott jelerősség esetén is 15/10Mbitet, 42ms-ot ment a net a lakás legtávolabbi végében. Lehet mégis csak marad.

  • N0zer0

    senior tag

    válasz energiezolee #250 üzenetére

    "Sajnos tényleg keveset tud: kb 6 méterre állok tőle, akkor már elkezd gyengülni a jel, pedig még fal sincs közte :(
    Én csak a 2.4GHz-et használom ez miatt!!!!"

    Ennek én is beugrottam, majdnem vissza is vittem a boltba a WDR4300-at. Aztán rájöttem, hogy nem a jelerősséget kell nézni, hanem az átvitelt. Nálunk a legtávolabbi szobában nagyon gyenge a n-es jelerősség (5 csíkból csak 0-1-et mutat), sok fal van közötte, így úgy tűnik, mintha nem lenne jó, közben meg majdnem 30Mbitet megy! Az átvitel a fontos, a jelerősségi grafikont le lehet sz4rni nagy ívben, csak parasztvakításnak jó.

  • N0zer0

    senior tag

    OpenWrt Attitude Adjustment 12.09 béta van természetesen a WDR4300-on, és eddig semmi baj nem volt vele. Nincs is szívem frissíteni, olyanhoz hozzányúlni, ami teljesen faszán működik, pedig kisebb http szervert is futtatok rajta. Süvít 40MHz-es beállításokkal is, nincs kapcsolateldobás vagy sebességingadozás. Egyedül az rtorrent és a külső HDD nem volt még beröffentve rajta.

    Mondjuk a gyári fw-rel sem volt bajom, csak azért cseréltem le, mert keveset tudott. Egyébként nem értem, hogy TP-LINK-ék miért nem támogatják az OpenWrt-t. Nyugodtan közzétehetnének egy verziót, amit sikerrel teszteltek házon belül. Nem értem, hogy miért kell nekik vagy más gyártónak a saját fw-jét erőltetni meg színészkedni, hogy ha fw-csere -> garibukta. Aki ilyen routert vesz, az 99%-ban nem a gyári fw-rel használja. Ha gyárit akarna használni, akkor vehetett volna másik márkájút vagy gyengébbet. Ez kb. olyan, mintha úgy árulnák a Ferrarikat, hogy csak 50 km/h-val lehet vele menni, és aki többel megy, az bukja a garit.

  • N0zer0

    senior tag

    válasz PeLa87 #1190 üzenetére

    Óó, akkor tárgytalan, amit privátban írtam. Ha PHP és MySQL is kell, akkor a router nem alkalmas webszervernek, meg fog rogyni alatta, annyira azért ez a router sem erős, elvégre nem szerver, csak egy router, nincs annyi mem+cpu kapacitása. Az én routeremen csak kisebb statikus weboldal megy, csak HTML+CSS+1-2 képelem, semmi PHP, meg MySQL.

    PHP és MySQL-re be kell fognod egy rendes gépet és a portot forwardolni a routeren. Az meg nem nehéz, van hozzá menüpont a gyári firmware-ben és az OpenWrt-ben is.

  • N0zer0

    senior tag

    válasz krealon #1236 üzenetére

    Az első részében egyetértek, hiába a nagyobb érték, ha a vevő oldal nem támogatja, inkább csak a router fogyasztását növeli feleslegesen.

    Az általad felvetett többi dolgot viszont kétlem. A környékbeli Wi-Fi hálózatok már így is szennyezettek zsúfoltabb helyeken. A +20 MHz nem ró akkora sugárzási mennyiségtöbbletet az emberre, hogy bajt okozzon, különben nem tették volna lehetővé a használatát sem hw-esen, sem sw-esen, hanem hoztak volna erre valami biztonsági előírást vagy szabványt. Harmadszor pedig nem tudok róla, hogy a 40MHz milyen törvényt sértene, miféle pénzbírságról lenne szó. Még nem hallottam, hogy emiatt bárkit is meghurcoltak volna. Csak olyan esetekről hallottam, ahol valami baromi nagy teljesítményű, spéci, nagy antennával sugároztak, de a WDR4300-nak a gyári antennái nem ilyenek.

  • N0zer0

    senior tag

    válasz proxyproxy #1278 üzenetére

    Vigyázz, a jelerősség csalóka ennél a routernél. Először én is majdnem visszavittem, mert szar jelerősséget mutattak az eszközök. Futtass le egy sebességtesztet minden kliensen, fogod látni, hogy a kis jelerősség ellenére nagyok lesznek a sávszélek!

  • N0zer0

    senior tag

    Szerintem is, ez egy jó router. Ennek ellenére, ha proxyproxynak nem jön be, akkor vigye vissza. Az ő pénze, ő használja, ha úgy érzi, hogy őt nem szolgálja ki, nézzen másik router után. Nem égő, mindenkinek mások az elvárásai. Csak azért, mert itt dicsérik, senki nem tiltja meg neki, hogy visszavigye.

    Nekem semmi bajom nincs ezzel a routerrel, rendesen megy, semmit nem kellett szenvedni vele, minden ment rajta első pöccre. Először engem is megijesztett, hogy a Wi-Fi-eszközök szar jelerősséget mutattak (még 2.4GHz-en is gyengébbet, mint más routereknél!). De ahogy láttam, hogy a sávszélek rendben vannak. Mivel lenne az ember előrébb, ha venne csak emiatt egy másik routert, aminél a Wi-Fi-eszközök jobb jelerősséget mutatnak ugyan, de egy dekával sem lenne jobb tényleges sávszél tekintetében? Most megérne ennyi kerülőt, hogy az eszközök marketingvakításból több designos erősségcsíkot rajzolnak ki? Ugyan már, ez illúzió. Nem a jelerősséget kell nézni, hanem a sávszélességet, ha az megfelelő, és nem szakadozik a kapcsolat, akkor le lehet szarni a jelerősséget.

    Amit írnak a negatív külföldi kritikák az csak a gyári fw-re vonatkozik. Hozzáteszem, hogy a gyári fw sem rossz. Nem tapasztaltam azzal sem semmi negatív dolgot, a többi routergyártó sw-ének szintjét lazán hozza. Azért cseréltem le a gyári fw-t, mert keveset tudott (de azért adtam neki esélyt), és ezt a routert eleve azért választottuk itthonra, hogy OpenWrt fusson rajta. Azt hiszem, ezzel a többiek is így vannak a topikban.

Új hozzászólás Aktív témák