Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • N0zer0

    senior tag

    válasz Casterke #60 üzenetére

    szerintem ez az 5Ghz-nek az átka iszonyat kicsi a hatótávolsága és max 1falon át ajánlom én laptopon próbáltam, de egy emelettel lejjebb kb 2-3falon keresztül már elveszett a jel ahol a 2,4ghz még 60%-os volt...

    Nemrég beszereztem egy ilyen routert. Még nem cseréltem rajta sw-t, a gyári alapverzió van rajta. Valami nem stimmel a Wi-Fi-jével. Be van kapcsolva a B/D/G-s és az A/N-es mód is egyszerre. A jelerősség mégis szar. Előtte egy kis nyomoronc, olcsó, egy kicsi antennás Belkin G-s router volt, azzal a (nem túl nagy tömbházi) lakás végében is maximális/jó volt a jelerősség minden eszközön, most meg az eszközök a közelben csak jó jelerősséget írnak, a lakás másik végében már rosszat.

    A beállításokkal sem jó valami, eleinte az eszközök csak G-vel kapcsolódtak. Végigszenvedtem minden beállítást, próbáltam csak külön a G és N-es módokat engedélyezni, kipróbáltam minden csatornát egyenként, minden kombóban, automata beállításokon is, 20 és 40Mhz sávszélességgel is, sugárzási teljesítmény a maximumon van. Beacon Interval, RTS Threshold, Fragmentation Threshold, DTIM Interval alapértelmezett értéken van/volt. Valami a G és N módokkal nem jó, mert ha külön SSID nevet adok a G és N módnak, akkor az eszközök csak a G-t találják meg maguknak, az N-es SSID-ét nem látják. Ha közös SSID nevet adok mindkét módnak, akkor már N-esen kapcsolódnak az eszközök, de a jelerősség nem elég jó, főleg a lakás végében használhatatlan. A routerre az antennák rendesen csatlakoztatva vannak.

    Tényleg amiatt lenne, hogy az 5GHz kicsi hatótávú? Nem lehetne akkor kicsit visszavenni, hogy mondjuk ne sok száz megabit legyen az átvitel, csak épp hogy 100 valamennyi. de jobb jelerősséggel?

Új hozzászólás Aktív témák