Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rviktor25

    aktív tag

    válasz janos666 #153 üzenetére

    Erős használat után az egész kaszni nagyon durván melegszik. (feltételezem, h a legtöbb része a soc, ill. wifi-chipekről jön)

    Chiwasuu!!!

  • ÖregSammy

    csendes tag

    válasz janos666 #153 üzenetére

    Sziasztok!

    Én is a 4300-ast javaslom, már két hete boldog tulaj vagyok. Az ára kb. 3-4e forintot csökkent az elmúlt két hétben (argep szerint), így már csak 5-6e forinttal drágább mint a 64MB-os 1043! így szerintem már az ár sem probléma, ha vki valóban (ki)használja a Torrent/NAS lehetőségeket.
    OpenWRT Vargalex Build-el használom, s a hagyományos Wifi router funkciói mellett használom éjjel-nappal az okosítás révén elérhető Torrent és NAS (Samba/FTP) funkcióit is USB HDD-vel (Ext4 adatra és 128MB Swap-re is, bár utóbbiból max 3-4 KB-it használ csak).
    Megy a torrent letöltés 2-3 MB/s-os sebességgel, ezzel kihasználva a 25/1.5 Mbps-os netem, a seed pedig folyamatos 60+ torrenttel mindig. Közben a Wifi és a NAS is megy gond nélkül. Ezt ja jól tudom a 1043 már nem bírta el egyszerre ilyen terheléssel. Napi min. 10 GB-ot seed-el.

    Mindeközben gond nélkül tudtam videót is nézni akadás nélkül az USB HDD-ről Wifi-n keresztül (már használom mindkét Wifi sávot is, pedig én sem terveztem)! Egyedül akkor volt 1-1 akadás, mikor 1080-as HD videó ment (DVD) ISO fájlból közvetlenül a fent leírt torrent használat mellett. Akkor lekorlázoztam a torrent letöltési sebességet. Bevallom nem néztem akkor meg a load-ot, mert mindenkit a film érdekelt.. :)

    Könnyen lehet, hogy gyorsabb net letöltési sebességet is ki lehet használni torrenttel, rviktor25 ígért egy tesztet, ha jól emlékszem.. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák