Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ÖregSammy

    csendes tag

    válasz energiezolee #85 üzenetére

    Szia,

    Köszi, nagyon hasznos a teszt! Lenne néhány kérdésem.

    A kizárólagos USB másolás (háttérfolyamatok nélkül) nem tűnik gyorsabbnak, mint a 1043-ason, sőt! :(
    -Itt nem számít az erősebb proci és 4x annyi RAM?

    Annak kimondottan örülök, hogy gond nélkül megy egyszerre a 4300-ason a torrent le- és feltöltés, sőt, nem is lassul le túlságosan az USB HDD másolás sem a háttérben.

    -Milyen fájlrendszert használsz az USB-n csatlakoztatott meghajtón? Ext4?
    -Használsz swap partíciót (vagy fájlt)? És ha igen, mekkorát? Mennyit szokott használni belőle a 128MB RAM mellett?
    -Vargalex FW alatt hanyas opcióval formáztál?
    -Használsz Extroot-ot is? Mi annak az előnye ezen az eszközön?
    -A Vargalex FW 1.1.3 néha előforduló hibáját tapasztaltad a 4300-ason?
    -Tudni mikor készül el az említett új verzió?

    Látom 15/0.78 Mbit/s neted van.
    -A képek alapján úgy tűnik hogy a max torrent letöltés kb. 1.6 MB/s, a max feltöltés kb 85 KB/s, ami szinte gyakorlatilag a neted felső határa.
    -Vajon gyorsabb nettel tud magasabb torrent letöltési sebességet? Pl. ki tud használni egy 25/1.5 Mbps (3,125/0,1875 MB/s)-os netet? Esetleg másnál tapasztalat gyorsabb nettel?

    -RAM mod létezik (már) hozzá? :) Mint a 1043-asnál 32->64MB-ra vagy a DIR-825-ösnél?
    -Itt is létezik/lehetséges a soros kábeles végső feltámasztás, mint a 1043-ason?

    Azért ennyi a kérdés, mert ilyet tervezek venni a jövő héten.. :) Talán addig lesz új Vargalex FW verzió is!

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • ÖregSammy

    csendes tag

    válasz rviktor25 #108 üzenetére

    Ahoj,

    Köszi a sok infót, örülök, hogy itt jártál éppen.. :)
    Jogos, hisz itt is "csak" 8 MB a flash mérete, akkor ugyanúgy a flash "kibővítésére" szolgál itt is, hogy több package felmehessen.
    Várom a teszt eredményét, kiváncsi vagyok, mit tud kihozni a router a 80/25-ös netedből torrent le- és feltöltésnél! Érdekelne a max is, s az is, mikor még rendesen használható mellete a router (Wifi és USB HDD)!
    Ha a SoC nem kezel több RAM-ot, akkor tényleg nem is lesz ilyen jellegű mod. Én ilyen infót nem láttam, csak azt számos helyen, hogy eredetileg 600 MHz-es az AR9344-es SoC, s több eszközben is ezen a magasabb órajelen fut.
    Ezt lehet OpenWRT-n állítani?

    JTAG-en nem csak tesztelni lehet? Gondolom a 4300-ason is forrasztós mind a JTAG, mind a soros port.
    A soros felélesztésről már láttam leírást, ahol emlékeim szerint szintén használtak TFTP-t, kimondottan TFTP-s helyreállítást nem. Van mikor elég az utóbbi, s nem kell a soros port? Ha igen, tudsz róla linket küldeni, légy szíves?

    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

  • ÖregSammy

    csendes tag

    válasz energiezolee #110 üzenetére

    Szia,

    Köszönöm, hogy ilyen gyorsan mindenre választ kaptam!

    Kiváncsi vagyok, lehet-e könnyen 600 MHz-en járatni, mint a többi eszközben.
    Szted várható még másolási sebesség növekedés kernel/samba optimalizáció révén? De akkor minden eszközön gyorsul, nem?

    200 torrent seed az nem semmi! Itt kijön a 128 MB RAM előnye, ha alig használja a swap-et.
    USB to USB másolás mennyire terheli a SoC-ot?

    Kihasználod a Extroot adta többlet telepítési lehetőségeket? Miket pakolsz fel még a Vargalex Buildre?

    Sztem nem fogom tudni kivárni az azt 1 hetet.. :)
    Neked az 1.1.3 van fent?

    Ha majd profi leszek, majd direktben is próbálkozom az OpenWRT-vel, mint rviktor25!

    Utolsó kérdés, már késő van.. :) Mit kell tenni, ha előáll a nevezett hiba, hogy újra legyen LuCI?

    Köszi.

    Szerk:
    Ráadás csak a kedvedért:
    Melyik az a nagyon-nagyon-nagyon jó nagyon fizetős Android App? :)

    [ Szerkesztve ]

  • ÖregSammy

    csendes tag

    válasz rviktor25 #119 üzenetére

    Szia!

    Köszi az infókat, külön a PDF linket! Akkor a RAM mod felejtős..
    Volt időd tesztelni esetleg a torrent sebességet a 80-as neten?
    Milyen Transmission beállításokat használsz?
    -Speed limit down/up
    -Upload slots per torrent
    -Global peer limit
    -Peer limit per torrent
    -Peer socket tos
    -Download queue size
    -Queue stalled enabled
    -Queue stalled minutes
    stb.

    Köszi!

  • ÖregSammy

    csendes tag

    válasz energiezolee #116 üzenetére

    Szia,

    Thx, kielégítő válaszok! :)
    Nemsoká meglesz a készülék, így akkor valószínű nekem is a 1.1.3 lesz az első custom ROM-om.

    Reboot előtt kell umont a swap és adat partícióra és a kapcsolódő service-ek leállítása vagy elég csak a reboot parancs és úgy sincs adatvesztés, még ha van aktív torrent letültés pl.?

    Te milyen Transmission beállításokat hasznáész pontosan? Lsd előző hsz.

    QoS-t használtok prioritást adva a böngészésnek a torrent előtt? Ezt hogy érdemes beállítani?

    Köszönöm

  • ÖregSammy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Megvan a szerkezet, már be is lőttem rajta a Vargalex v1.1.3-at, könnyebb volt mint gondoltam.. :) HDD formmázás: csak 2 partició: 128 MB Swap + 1 adat partició (1. formázási opció).
    25/1.5 Mbps netem van, a 3MB/s torrent letöltés megy rendben (2-3 torrenttel, paraméterek: 20 peer/torrent, global 300 peer), könnyen lehet, hogy többet is bír.
    Várjuk rviktor25 tesztjét 80 Mbps-os neten, amint alkalmas lesz neki. :)

    A load azért ilyenkor 2 felett van. Ez tartósan nem gond? A router használható közben. Mondjuk szerintem le fogom korlátozni 2MB/s-re.

    Más kérdés: van a HDD idle funkció, Vargalex Build-ben van rá szkript, csak nincs aktiválva. Ez minden HDD-vel működik? Nekem a router-re egy Samsung HDD van csatlakoztatva külön kapható USB házban. Van gyári USB HDD-m is, azt ha leválasztom Win7 alatt, lekapcsolja magát, míg az előbbi nem. Előbbivel menne vajon?
    Egyáltalán swap partíció mellett van igazából értelme? Mondjuk nem igazán használja..

    A LuCI leállós hiba (és az emiatti reboot-ok) elég idegesítő, várom a következő builed-et!

    Ha már sok tapasztalatom lesz, lehet megpróbálom a szűz OpenWRT-vel is..

    [ Szerkesztve ]

  • ÖregSammy

    csendes tag

    válasz energiezolee #117 üzenetére

    Szia,

    Nézegettem a fenti képet. Nem lehet hogy az "átmeneti tár" (Buffered) az nem a Swap, mert azt a Free parancs írja ki (illetve a buffered értéket is..)? Nyugodtan javítsatok ki ha tévedek, de úgy gondolom ez két külön dolog..

    Androidos kérdés: melyik a jobb torrent control progi? Van tapasztalat, hogy melyiknek mi az előnye?
    -Transdroid (nincs a márketen), de ingyenes, open source: Google code és saját weblap.

    -Trans GUI PRO. Ez fizetős amúgy?

    Köszi

    [ Szerkesztve ]

  • ÖregSammy

    csendes tag

    válasz energiezolee #136 üzenetére

    Sziasztok,

    Na, akkor tudtam vmi hasznosat is irni viszonzaskeppen.. :)

    Olyan esetre gondoltam (vmi hosszabb idle time utan), ha eppen nincs (aktiv) torrent, s nincs pl. senki otthon.. Mert ugye a routert nem tervezem kikapcsolni, ugyanis tavolrol is johet ihlet/igeny letoltesre, mire hazaer az ember.. :)

    Sam

  • ÖregSammy

    csendes tag

    válasz rviktor25 #138 üzenetére

    Szia,

    Érdekes, 2MB+/s-os töltésnél is csak max 0.2-3 KB a Swap mérete, szinte nem használja.

    Jó ötlet, hogy érdemes lehet lekapcsolni a Swap-et hdd kikapcs előtt.. Kérdés, hogy adott idle idő beállítása szerint időegység egyáltalán eltelik-e hdd aktivitás nélkül amíg be van kapcsolva a swap, mert lehet hogy folyamatosan írogat néhány byte-ot, s akkor pedig soha nem éri el a beállított idle időtartamot.
    Gondolkodom rajta hogy megpróbálom a napi hasznákatot és letöltést swap nélkül.
    Csak a következő két parancs kell?
    swapon /dev/sda1 illetve
    swapoff /dev/sda1

    Írod, hogy érdemes lehet script-ből fel/lekapcsolni a torrentet és a swap-et is.
    Mi alapján indítod/triggereled a scriptet? Nézni valahogy hogy van-e torrent le- és feltöltés? Mert ugye a hdd kikapcsolása az hdd aktivitást néz..

    Azonban ha a torrentet lekapcsolom, akkor nem megy a seed sem, s akkor már nehézkesebb távolról torrent fájlt is hozzáadni, pl. Androidról, mert előbb vissza kell kapcsolni a transmission service-t, s ugye a seed sem megy lekapcsolás után illetve nem figyeli, hogy jön-e seeder a még nem befejezett letöltésekre. Így ez nem igazán opció nekem.

    ÉRDEKES és ZAVARÓ JELENSÉG:
    Mint írtam megy a 2-3 MB/s letöltés is. Megfigyeltem néha belassul (az összesített) letöltés 100 KB/s alá. Reboot után rögtön megy megint ugyanazokkal a torrent fájlokkal (folytatva) a beállított max sebességgel a letöltés: 2 vagy 3 MB/s-on.
    Ez miért és mitől lehet, illetve mit lehet ellene tenni? Nagyon zavaró.
    Ezt kétszer is akkor figyeltem meg, mikor csak seed után újabb torrenteket adtam hozzá.

    Ötlet? Nektek volt már ilyen?

    Köszi

    [ Szerkesztve ]

  • ÖregSammy

    csendes tag

    válasz janos666 #153 üzenetére

    Sziasztok!

    Én is a 4300-ast javaslom, már két hete boldog tulaj vagyok. Az ára kb. 3-4e forintot csökkent az elmúlt két hétben (argep szerint), így már csak 5-6e forinttal drágább mint a 64MB-os 1043! így szerintem már az ár sem probléma, ha vki valóban (ki)használja a Torrent/NAS lehetőségeket.
    OpenWRT Vargalex Build-el használom, s a hagyományos Wifi router funkciói mellett használom éjjel-nappal az okosítás révén elérhető Torrent és NAS (Samba/FTP) funkcióit is USB HDD-vel (Ext4 adatra és 128MB Swap-re is, bár utóbbiból max 3-4 KB-it használ csak).
    Megy a torrent letöltés 2-3 MB/s-os sebességgel, ezzel kihasználva a 25/1.5 Mbps-os netem, a seed pedig folyamatos 60+ torrenttel mindig. Közben a Wifi és a NAS is megy gond nélkül. Ezt ja jól tudom a 1043 már nem bírta el egyszerre ilyen terheléssel. Napi min. 10 GB-ot seed-el.

    Mindeközben gond nélkül tudtam videót is nézni akadás nélkül az USB HDD-ről Wifi-n keresztül (már használom mindkét Wifi sávot is, pedig én sem terveztem)! Egyedül akkor volt 1-1 akadás, mikor 1080-as HD videó ment (DVD) ISO fájlból közvetlenül a fent leírt torrent használat mellett. Akkor lekorlázoztam a torrent letöltési sebességet. Bevallom nem néztem akkor meg a load-ot, mert mindenkit a film érdekelt.. :)

    Könnyen lehet, hogy gyorsabb net letöltési sebességet is ki lehet használni torrenttel, rviktor25 ígért egy tesztet, ha jól emlékszem.. :)

    [ Szerkesztve ]

  • ÖregSammy

    csendes tag

    válasz energiezolee #143 üzenetére

    Szia,

    Wow, micsoda fejlesztések Nálad! :)
    Azóta jég hideg a külső káva? Procid mennyin jár, vagy még nem ügyeskedtél?

    Nekem langyos maximum, az USB HDD alu tokban sokkal melegebb, folyamatosan megy, végül nem szórakoztam a HDD leállítással.

    Most látom, van már új 1.1.4 Vargalex Build. Felraktad már? Luci service véletlenszerű leállás megszűnt? Egyéb változás is van?

    Volt 1 kis szabi, távolról menedzseltem a torrent letöltéseket Androidról, szépen dolgozott. A korábban leírt belassulás sem jelentkezett azóta.
    1 érdekes dolgot találtam: ma néztem system up time-ot a luci felületen, s csak 14h, miközben min. 12 napja nem reboot-oltam. Ez mitől lehet? Lehet, hogy valami miatt újraindult? Milyen log-ot lehet érdemes megnézni, hogy kiderüljön?

    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák