Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz rviktor25 #154 üzenetére

    Fontolgattam, hogy beleépítek egy 2.5" HDD-t, ha van annyi légtér a NYÁK és a ház közt, hogy egy-egy vékony szivacslap közt ellegyen. :B
    Mondjuk a célra félretett winyó nagyon hideg (még szintetikus tesztek hosszas futtatása alatt is alig langyosodik fel, most is régóta másolok róla szép lassan WiFi hálózaton át PC-k közt és kevesebbet mér a HDSentinel, mint az SSD-re, ami langyosodik picit, mikor fut róla a Win8 :DDD), így lehet hogy a két réteg szivacs/vatta helyett hővezető paddal beépítve még segítené is a chipek lehűtését. :DDD De lehet, hogy akkor én is inkább hűtés-mod-ot csinálok majd, mert kéznél vannak az alaplapi MOSFET blokkokat hővezető padostól, mióta vizes blokk került a helyükre. :))

    Amúgy vicces, hogy mióta megrendeltem a 4300-ast, azóta varázsütésre észhez tér a régi DIR-615-öm és már órák óta másolok WiFi-n szakadás nélkül (most direkt tesztelem is, hogy akkor el merjem-e adni 2 hét próbagarival). Pedig az utóbbi hetekben akár óránként szakadtak a kapcsolatok még akkor is ha csak netezgettünk.
    Én a LAN-ra kötött gépen annyit láttam, hogy lassan frissül a lap, de húgom laptopján meg is szakadt a WiFi kapcsolat és akadozott a fileátvitel úgy is, ha a saját laptopomat leraktam egyenesen a router mellé és elkezdtem másolgatni nagy fileokat.
    Ez nem OpenWRT képes (épp kifogtam az akkoriban friss és kakukktojás Rev B2-t a rendeléssel, de nem is volt igényem többre, mint amit ez tudott, most jött képbe, hogy praktikus lenne egy router-NAS, ami akár torrentezik is - ezt úgy sem tudná a Rev A DIR-615 se, tehát emiatt nem mondom vissza a 4300-ast, csak így inkább eladom, nem kukába vágom a régi DIR-t, ha még tesztelem keddig és még sincs baja, hanem valami külső anomális volt - pl. a net szarakodott és valahogy az vágta haza a LAN-t is :F).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák