Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bigmafa

    tag

    válasz DarkByte #140 üzenetére

    Ahogy mondod - a gázkazán, hőtárolós kályha, ezek mind arra vannak tervezve első perctől fogva, hogy felügyelet nélkül működjenek. Ezek még ha "akarnak sem" tudnak bajt csinálni - nem csak aktív védelem van benne, hanem egyszerűen NEM TUD bajt okozni fizikailag. (hőtárolós kályhában fizikailag lehetetlen 50-60 foknál melegebbet előállítani, vagy melegebb alkatrészhez bejutni; gázkazán hasonló), ráadásul az elhelyezésük is (elméletileg) bebiztosítja ezt mindenféle szabvány által.

    Egy kávéfőző sokkal kevésbé védett - nekem pl egy kávéfőző úgy füstölt egész tisztes látvány keretében, hogy véletlenül mellé folyt egy kis víz beöntéskor, és bent rövidre zárt dolgokat, amiket nem kellett volna. Hiába volt benne túlmelegedés elleni védelem, ha nem vagyok ott, lehet leég a ház. Minden szabványnak megfelelt természetesen a készülék, még csak nem is kínai gagyi volt. (Azóta villásdugós kapcsolóval használom a kávéfőzőt, biztos ami biztos, nehogy akkor kezdjen füstölögni amikor esetleg nem vagyok otthon)

    Szóval vannak dolgok amik "atombiztosra" vannak tervezve - és vannak amik nem. És ilyen okos-kapcsolókkal (de időkapcsolóval is!) pont a nem túl biztonságos eszközeinket hagyjuk felügyelet nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák