Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz bigmafa #139 üzenetére

    Mondjuk termosztátos kazán vezérlés hosszú évek óta létezik, én is nem régen cseréltem programozhatóra, és nem kicsit tuti hogy a meleg lakásra érek haza, és ez még csak nem is "ájótí". Oké, mondjuk egy gázkazán dugig van nyomva biztonsági cuccokkal amelyek lezárják ha gond van, de ott is hibázhat valamelyik védelem.

    Egyébként én is akartam WiFi-s termosztátot, de a szaki akivel csináltattam és jó ismerősöm azt mondta, hogy ezek a 10-20 ezres WiFi-s cuccok totál megbízhatatlanok. Lefagy csomószor és akkor vagy nem kapcsolja a kazánt, vagy pont hogy úgy hagyja és hawaii nyarat csinál. Nem stabil a WiFi kapcsolat, a hőmérője az olcsóbbaknak kábeles és nem tudod magaddal vinni abba a szobába ahol vagy. Azon is gondolkodtam hogy ESP8266 köré építek egy relés termosztát kapcsolót, és pakolok vezeték nélküli hőmérőket a szobákba, de ezt sem kevés idő megvalósítani és mellesleg az ESP8266-ok stabilitásáról sem hallok jókat.

    Én végül emiatt egy sima Computherm Q7 RF-et tettem fel. Ennek is vannak hülyeségei, de amúgy jól teszi a dolgát. És igazából az igényeim 90+%-át lefedi, elég ritkán van rá igényem hogy távolról beindítsam a fűtést. Kb. havona egyszer mikor szülőktől jövök vissza a lakásba lenne hasznos, ha ki tudnám kapcsolni a távollét programot mikor náluk az autóba ülök és mire Szegedre érek már meleg lenne a lakásban. De igazából mire felcuccolok a lakásba, mindent elpakolászok is jó idő van a lakásban, na meg totál nem is érdemes hagyni hogy kihűljön, még ha napokra távol is vagy. Melóból pedig mindig körülbelül ugyanakkor megyek haza, tehát az meg jól előreprogramozható. Nálam 16:30-kor fűt fel 20 fokról 21.5-re, majd 17:30-kor 22.5 fokig. Kb. mire 6-kor hazaérek már 22 foknál jár és kellemes idő van :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák