Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz Busterftw #11 üzenetére

    Nem fogok tengődni.

    De ez a kérdésed "Vagy ha teged mint taxist mondjuk kirugnak, akkor te eleted vegeig segelyen fogsz elni, mert nincs mar taxizas?" már sokkal több más kérdést is megteremt, minthogy egy egyszerű igennel ,vagy nemmel meg lehessen válaszolni.

    De most akkor határolódjunk el a taxizástól egy kicsit.
    Valaki nagyon ért valamihez, mert azért tanult éveket, hogy megvalósítsa álmát. Időt, energiát, pénzt tett bele, hogy képezze magát, hogy szakosodjon.
    Dolgozik is benne, mert meg tudta valósítani az álmát, majd jön egy ilyen nagyszerű robotizálás és a munkavállaló akarata nélkül át kell mennie más területre dolgozni, ha nem akarja, hogy a családja és saját maga éhezzen.
    Te ezt hogy élnéd meg?
    Majd jön a következő: jó volt abban amit csinált, szerette azt, jól is keresett vele mondjuk. De utána nem találja helyét, nem úgy alakul az élete, mint azelőtt.

    Szerintem az ilyen döntések, újítások sokkal mélyebbek és bonyolultabbak attól, hogy este csupán azt mondom a feleségemnek: jól van asszony, majd holnap dolgozom máshol...

    2. Te szívesen beültetnéd a gyereked egy ilyen gépbe? Szükségét érzed, hogy egy robot irányítson egy olyan területen, ahol fogalma sincs, hogy egy előre nem betáplált élethelyzetben hogy cselekedjen?

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • hardzsi2

    aktív tag

    válasz Busterftw #14 üzenetére

    Nem akarok gyereket, tul sok melo/felelosseg :)

    Vajon ha szüleid is így gondolkodtak volna..? :(

    [ Szerkesztve ]

    flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

  • hardzsi2

    aktív tag

    válasz Busterftw #23 üzenetére

    OK, nem konkrétan a szüleidről van szó, hanem a gondolkodásmód(od)ról, bár u.ezt az érvelést sajnos sokaktól hallani manapság. Erre persze a "felelős" média is rájátszik a "Hány millióba kerül egy gyerek felnevelése" típusú egyoldalú megközelítésükkel /segítek: akármennyi is lesz, kigazdálkodható, tehát talán mégsem ezen múlik/. Ha pedig egy ország teljes lakossága így gondolkodna, az adott ország 1 generáción belül kihal...

    Bár egész más témakörben írta, de részben ideillik Bambano (#24) hozzászólása is, ezért idecitálom: "a kérdés, ha rendesen elméleti síkra akarjuk terelni, akkor az, hogy az egyén érdeke a fontosabb, vagy az össztársadalmi érdek."

    Eggyel hátrébb lépve: egy adott társadalomba születünk bele annak minden törvényével, adott jogával és kötelmével egyetemben. Lehet, hogy ez nekünk nem tetszik (főleg a törvények és kötelességek/társadalmi elvárások része), de ettől még ez a helyzet és szükséges ehhez alkalmazkodnunk - vagy megfelelő módon tehetünk is ezek megváltoztatásáért, ha nagyon irritál.

    Nyilván a Te dolgod ez, nem szeretnék beleszólni, és elnézést is kérek, hogy így beletrollkodtam egy nem az önvezető kocsikkal kapcsolatos visszajelzéssel, de titokban azért azt remélem, hogy idővel átgondolod és esetleg meg is változik a hozzáállásod ehhez a témához - és talán ez a bejegyzésem is hozzájárulhat ehhez.

    flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

  • Darla77

    csendes tag

    válasz Busterftw #14 üzenetére

    "Egy varatlan elethelyzetben egy emberi vezeto ugyanugy hajlamos hibakra, ugyanugy erhet baleset."

    És mi van a napkitörésekkel? :) Erre nem gondoltok? Mi van ha lebénul a globális navigációs rendszer és egyszerre több 10 ezer robottaxi robog a halálba utasával :) :) :)

  • UnA

    Korrektor

    válasz Busterftw #57 üzenetére

    "nem a gyerek teszi csaladda a csaladot."

    De. Előtte hívhatod párkapcsolatnak, és annak is megvan a saját dinamikája, de alapvetően más.

    @RexMaximus: az oktatás elméletileg "kiváltható" digitális megoldásokkal, de sokkal rosszabb a hatékonysága, egyszer olvass utána.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Busterftw #57 üzenetére

    Az van amit megszokik. Ha kupi és üvöltözés akkor az. Nálunk pl rendet rak és elég jól lehet vele menni. Ettől még ha pl nincs meg 12:00kor az alvás akkor az halál. Tehát 12:00-15:00 az alvás. Ha éhes halál. És oda kell figyelni rá mert ha belefeledkezik játékba akkor már csak a hiszti van mert éhes. Tiszta pasi ha éhes/álmos nehéz vele. De viszont kb akárhova mehetünk vele. Azt szokta meg.
    És nagyon könnyű mondani, hogy nálad nem ez/az lesz.

    pro/contra: Az biztos, hogy életem legjobb döntése de az is, hogy életem egyik legkeményebb 3éve van mögöttem.

    Család meg tényleg akkor lesztek ha van gyerek. Persze nevezheted a párkapcsolatot is családnak, de ha lesz majd rájössz.

    justmy2cent

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz Busterftw #57 üzenetére

    A legtobbszor amit megkapok a tobbi embertol, hogy ohhh, hat te meg csak 29 eves vagy, par ev mulva mashogy gondolod, "megvaltozik" a szemleleted.

    29 évesen a világ összes nőjének magamévá tétele volt az életcélom, az, hogy szarospelenkát pakolásszak elképzelhetetlen volt számomra. Eltelt pár év, hónapokon belül jön a második büdöskölke.

    "majd a te gyereked mashogy latod.
    Hat nem hinnem,"

    Pedig de.

    "A lakas egy atombomba, szet van szorva minden, uvoltozes van, azt hallgatom hogy 8 honapja nem tudtak elmenni egyutt valahova, "bezzeg nekunk milyen jo", hogy jovo heten nayaralni megyunk, vagy a mult hetvegen fogtuk a kocsit aztan elmentunk valahova a hetvegere."

    Nyilvánvalóan a gyerektartást is lehet szarul csinálni, mint minden mást. Egyébként se a szemétdombhoz se a kiabáláshoz nem feltétel a gyerek és nmilló család el tud menni nyaralni gyerekkel is. Vagy le tudja adni egy hétre a nagyinak a gyereket ha kettesben akar menni.

    Nekem a csaladom a parom, akivel most is boldog vagyok, gyerek nelkul.

    A párod az nem család hanem a párod. Lehetsz vele boldog, de teljesen más, ha ott van a gyerek is. ha majd lesz, megérted miről beszélnek mások. Mondok egy példát. A 8éves Béluskának magyarázhatod, hogy a Mancikát megdugni mennyivel jobb buli mint fogócskázni a Mancikával, nem fogja érteni miről beszélsz, hiszen Mancikával fogócskázni kipróbáltan a világ számára legnagyobb, űberelhetetlen élménye. Aztán eltelik pár év és Béluska rájön, hogy nem is beszélt a bácsi akkora baromságot...

    "Ha nekem lesz gyerekem, akkor nem lesz minden neki alarendelve, mert nem o volt az elso."

    Dehogynem, és ettől tök boldog leszel :)

    [ Szerkesztve ]

  • RexMaximus

    aktív tag

    válasz Busterftw #57 üzenetére

    Individualizmus. En is az emlitett korosztalyba tartozok. Egy dolog feltunt, a mi generacionkat olyan tartalmakkal bombazzak, aminek a vegen sokan hasonlo kovetkeztetesre jutnak mint amit irtal. Husz eve is igy volt? Mi valtozott azota? Koltoi kerdesek.

    Donteselmelet - azt hisszuk, hogy az ember aztan nagyon is szabad akaratabol dont. Biztos igy van?

    A "tanult" emberek definicoja alatt alltalaban azt ertik, hogy "nagy" iskolakat vegzett. Nos, iskolaban szinttol fuggetlenul semmilyen kompetenciat nem kapunk az elethez. Gyakorlatilag semmit ahhoz, hogy az elettel jaro kihivasokat hogy is kezeld. Szakember pesze lehetsz. Sot ha "tanult" vagy nagy esellyel jo jevedelmed lesz.

    Es itt a pelda amit emlitettel. Nem tudjak kezelni a helyzetet amibe kerultek. Pedig miota vilag a vilag ezt csinaljuk. Erre vagyunk kitalalva reszben. Ezert is mosolyodom el idonkent amikor azt mondjak a gyerekvallalasra, hogy tarsadalmi elvaras.

    Amikor meg tanul emberek ervelnek ezzel lehidalok azert. Valahogy mukodunk es ennek resze a gyermek.

    En ugy gondolom a generaciomat felrevezetik ezugyben. Majd ha kozulunk sokan az ut vege fele jarnak es szamot vetnek, mikor lenyegtelen lesz az sok fontosnak gondolt piszlicsare hulyeseg, akkor hogyan latjak majd ezt a kerdest. Oszinten. Ez majd kiderul - akkor :)

    Csalad - ebben a nagyon pc vilagban mar minden csalad. Nehogy valaki meg merjen akarmit kerdojelezni, mert kulonben a feltetel nelkul elfogado reralitasu emberek - feltetel nelkul lemeszaroljak :). Ja, valami ilyesmi szokott tortenni :)

    Nem egy csalad vagytok a partnereddel, hanem egy par. Ezzel nincs baj, de egy par nem egy csalad.

    29 evesen van e az embernek egy kepe a vilagrol? Van. Kerdes mekkora burokban elt, mennyi idot forditott arra hogy megertse az alapveto osszefuggeseket. Megertse az ot kurolvevo vilag mukodeset. Megertse magat az embert es annak mukodesenek miertjeit. Onkepzes.

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz Busterftw #62 üzenetére

    :)) Offoljuk tovább :))

    Ha most 29 vagy, akkor van egy "rossz" hírem: észrevételem alapján 30 felett változik meg az emberek véleménye a gyerekvállalásról, azaz ha huszonévesen még nem volt, akkor a harmadik X után egyszer csak akar, és bevállalja annak minden nyűgjével, bajával együtt. Nők esetében a jelenség amúgy hatványozottan megfigyelhető; nem tudom, hogy a párod milyen idős, de erre készülj fel. Hiába, a biológia már csak ilyen... ;)

    (60) arnyekxxx "Vagy le tudja adni egy hétre a nagyinak a gyereket ha kettesben akar menni."
    Ez persze csak akkor működik, ha a nagyszülők egy városban vagy legalább relatív közel élnek. Ha viszont több száz vagy ezer kilóméter választja el, akkor már nehezebb.
    Meg láttam olyan párt, aki eleinte jó ötletnek tartotta a kisgyerekeket leadni a nagyszülőkhöz, és úgy elmenni nyaralni. De aztán feléledtek az ösztönök, és fél óránként rácsörögtek vagy SMS-t írtak, hogy minden rendben van-e a kölykökkel.

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Busterftw #62 üzenetére

    "Tisztelet a kivetelnek, ahol a lakas "ugyanolyan" amilyennek te megtervezted elni benne, nincsen felesleges kacat...."

    Ilyen kivétel nincs. Akármennyire is jó dolog apának lenni, hogy minden ugyanúgy lenne ahogy korábban volt, ahogy megterveztem hát nagyon nem.

    Nincs munka mellett nap 8hm játzsani, sorozatot nézni, haverozni, windsurfolni, kondiba járni... Talán 3hm van. Az első két évben ennyi se volt. Nah 3év után nincs már 8kocka a hasamon, hanem pocim lett. Most jutottam el újra oda, hogy kezd lehetőségem lenni újra akármire. De nem napi 8h hanem 3.

    Jah és persze anyagilag is egy gigantikus bukó az egész. 3év alatt 10misi+.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz Busterftw #62 üzenetére

    Ez azert igy eleg extrem, nem (csak) abbol all az elet, hogy amig lehet p!na p!na p!ina, aztan szaros pelenka.

    Éltem a költői túlzás eszközével , sorry ha nem jött át.

    "En szeretnem folyatni azt a szabadsagot amit eddig eltem. Egy gyerek tul sok korlatozassal jar pont azokban az evekben, amikor meg erod teljeben tudod elvezni a dolgokat. Mert oke, hogy 45-60 evesen lesz idod/penzed nyaralni menni amikor akarsz, de azert az nem lesz ugyanaz mint ha 30-40-es eveidben tenned."

    Komolyan nem értem miért hiszed azt, hogy akinek gyereke van az nem tud nyaralni menni.

    Nem ,mert amivel jar es amit az eletembol elvesz, az nem tesz boldogga. Pont errol van szo.

    Ezt egészen addig a pillanatig így fogod gondolni, amig a párod nem tesz le eléd egy vicces pálcikát amire rápisilt.

    Mert nagyon sokaig azon kivul, hogy a gyerek ott van oruljunk neki, nem sokat tesz hozza a boldogsagodhoz. Inkabb elvesz.

    Ezt egészen addig a pillanatig így fogod gondolni, amig a párod nem tesz le eléd egy vicces pálcikát amire rápisilt.

    [ Szerkesztve ]

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz Busterftw #70 üzenetére

    igy kihagyjak a gyereket es inkabb elnek tovabbra is "jobban"

    "jobban" ez igy idézőjellel nagyon találó, hiszen nem jobban él csak "jobban"

  • Nartaas

    tag

    válasz Busterftw #70 üzenetére

    Valahogy én is hasonlóképpen vagyok. Mondjuk utóbbi időben észrevettem magamon, hogy elérzékenyülök mikor pl. valahol látom, hogy egy apuka tanítgatja a kis 2-3 éves szarost:D játszik vele stb:) Van egy olyan aspektusa is szerintem ennek, hogy ahogy idősödsz adódik a lehetőség, hogy a gyerekeden keresztül kicsit te is újraéld a gyerekkorod, tanítgatod megpróbálod megadni neki azt ami neked nem volt, megvalósíttatni vele olyan dolgokat amit esetleg te nem tudtál. Szüleim normálisan felneveltek de mégis vannak olyan területek amit jobban is csinálhattak volna szerintem, na ezeket én már úgy csinálnám. Érdekes projekt és azért valahol biztos kifezetődő, ahogy végignézed, hogy egy kis nyáladzó fosógépből embert faragsz:)
    Csak hát igen, ez áldozatokat követel amire én sem vagyok annyira vevő. Talán azért mert még bőven vannak a bakancslistámon dolgok amit gyerek nélkül jóval könnyebb elérni...Talán ez egyszer majd megváltozik. Az sem egy rossz gondolat, hogy valakit örökül hagyok magam után. Ha én már nem is leszek azért a nevem tovább száll, esetleg lesz valaki aki néha megemlékezik, hogy nem volt rossz arc a fater, esetleg még ük-ük unokák is visszatekintenek majd, hogy ki is volt a jö öreg. Racionalitás és az érzelmek/ösztnök harca ez kicsit. A nőnkél jellemzően erősebb a szüksége ezeknek a dolgoknak, na már most ha a párod akit szeretsz azt mondja neked, hogy ő bizony szeretne babát, akkor szerintem onnantól kb. ki is csúszott a választás lehetősége a kezünkből:)

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Busterftw #113 üzenetére

    "Ránézek a szülőkre a városban, az étteremben, a vonaton, nyaraláson,mindehol kb a bré kivan a gyerekkel, plusz a környező embereket is fel@&od vele."

    Én ami szülőt ismerek ott szó nincs a "bré kivan a gyerekkel" dologról.
    "plusz a környező embereket is fel@&od vele." Ezt egyrészt leszarom. Igen ő is volt gyerek. Te is voltál. Jobb lett volna ha anyád abortuszt hajt végre rajtad? Szerinted neki igen. Meg a környezetnek is. Mindenkinek. Nekem meg aztán főleg. :DDD Nem kéne nem létező szabadidőmben ld lejjebb ilyen hszeket írnom.
    Másrészt én ennek az ellenkezőjét tapasztalom akárhova megyek.

    "csávó úgy néz ki mint a mosott szar, a nő másról nem beszél a barátnőmnek csak a gyerek, meg hogy mennyire nincs ideje semmire meg magára."

    Hát az biztos nincs időm heti 5* kondiba járni és utána fél órát szaunázni és a testzsír%om is 20% felett jár. Kibírom, 8.5 cambert még így is kikapom a vízből annál nagyobb meg sajnos nem bérelhető.
    De mondjuk lassan a futóbicikli miatt beindul a futás. :)
    És igen ez ilyen.

    A gyerekkel való utazás sokkal több szervezést igényel. Kibírom. Simán lemegyünk gardára alvásidőben. Az több mint 8h.

    "reggeltől estig kocsival mentünk egyik rejtett strandhoz a másikra,olyan utakon hogy csoda a kocsi nem halt meg."

    Ezt simán megcsinálom.

    Úszni 99%ban gyerek korban szoktak megtanulni vagy kb soha. Nem tudom milyen álomvilágban éltél ha nem így gondoltad.... oh wait... :DDD

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák