Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Mr.Csizmás #7 üzenetére

    Nem azzal van a gond, hogy nincsen kapásból dvd-árban a BR, hanem pölö az itthoni árakkal. 8K a Sötét Lovag itthon, külföldről meg a még meg sem jelent 0-day Quantum of Solace "mindössze" 5 (a jelenlegi botrány forintállapot mellett) - ami azt jelenti, hogy pl. UK-ben egy vadiúj film BR-en annyiba kerül, mint itthon egy vadiúj DVD-n. Mit kapok cserébe? Szarabb minőségű dobozt és lassan értékelhetetlen magyar szinkront, ami nekem két forintot sem ér, nemhogy 60-70%-os felárat.

    A baj inkább az a BR-ekkel, hogy a "régi" filmek ára nem igazán megy lefelé. Egyrészt az az 1200 cím még növekedhetne, másrészt meg erősnek érzem, hogy egy Starship Troopers egy árban van a Dark Knight-al. Na mindegy, így is sokkal jobb a helyzet, mint itthon.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz kulcsarb #23 üzenetére

    Az elmúlt egy év movie hit-jei gyakorlatilag kivétel nélkül, ahogy én láttam (bár vannak kivételek, meglepőek is).

    Azt gondolná az ember, hogy olyasmit dobálnak jelenleg BR-en, amire van valós igény (tehát újabb sikerfilmek), de néha meg lehet lepődni, hogy milyen szarok is kikerültek.

    Az meg egy másik történet, hogy itthon bemegyek a lehülyézős boltba, és a választék kemény 20-25 BR, maximum 3 tucat, abból pedig legalább 4-5 olyan kategória, ami dvd-ből a konténerben turkálós 390 HUF-osból kerül ki. Mindez 6990 szar magyar forintért.

    Egy szó, mint száz: itthon még a kőgazdagnak is felesleges a BR, mert alig van választék. Ha blu-ray kell, go abroad vagy order.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Polacheck #33 üzenetére

    Itthon (amit láttam) max. egy tucatot tudnék megvenni, de természetesen nem fogom, mert a szinkront kenjék a hajukra, inkább viszem külföldre a pénzem.

    Ez persze csak az én ízlésem, és nyilván karácsony után nem lehet azt mondani, hogy csordultig vannak töltve a polcok, de ez szerintem itthon felejtős. Gyenge választék, rosszabb ár. Ez nekem bőven elég ahhoz, hogy külföldre vigyem inkább a pénzem (jegyzem meg, én le vagyok maradva a 3 tagú "gyűjteményemmel" :) ).

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Polacheck #37 üzenetére

    Egyik jóbarátom szokott "játszani" azzal, hogy csukott szemmel végighúzza a dvd-tokjaim nyílóoldai peremén az ujját, és relatíve nagy pontossággal megmondja, hogy melyiket vettem itthon, melyiket külföldön :DDD

    A tokozással nekem az a bajom, hogy nem csak az a gond, hogy a low-end teszkódvd gagyi, a fémdobozos Beowulf meg drága, hanem az, hogy pölö a 4K-s Harry Potterek dobozai is ócskák, sorjásak, rosszul vannak öntve.

    Félreértés ne essék, nem a tokozás minősége az, ami a legégetőbb gond, de ha már nagyobb mennyiségű (értsd: nem a 390-1200 HUF kategória) pénzt hagyok ott egy termékért, az bizony legyen szép kívül-belül. Ezt itthon gyakran képtelenek teljesíteni. BR-nél mondjuk a tok legalább ugyanaz :DDD

    Sok nekem is hiányzó cím van, de én látom a fényt az alagút végén.

    Én meg meguntam a fényvárást. Mivel szerencsére nincsen szükségem honosított dub/sub-ra, angol felirat meg gyak. mindenen van, ezért nem is vagyok rászorulva. Sőt, a "közérzetem" is jobb azóta, mert nem érzem azt, hogy minden egyes vásárlásnál valahol kiszúrtak velem, lehúztak, gagyit adtak el. Odáig el sem akarok menni, amikor X filmen egy nagyjából VHS-rip színvonalú elnyomhatatlan előzetessel kell kezdenem, meg egyebek :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák