Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Zoleo89 #72 üzenetére

    ''SE telók nem verik ugyan a Nokiát'' Szerintem meg igen. Ár/érték arányban messze lealázzák. Mondom én, aki évek óta nokiát használok. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Sziasztok! 3 nappal ezelőtt a pannon akció (-5000 ft) hatására, na meg az árcsökkentés miatt vettem egy z530-as telefont. Mivel most jó áron van, gondolom, más is fontolgatja a vásárlást, ezért pár sort írnák róla. Tehát kártyásan 10 ft híján 20.000.- ft-ért vettem. Előtte Motorola v360-ast, és Nokia 6021-est, régebben 6030-ast használtam, azokhoz tudok viszonyítani. Bekapcsolásnál meglepődtem, hogy rezeg egyet a telefon, nem tudom ez egyedi dolog, vagy csak teszteli a vibramotort. A telefon kijelzője a Motorola után kissé furcsa, pixelesnek hat. Nézegettem a Győri saturn-ban a kirakott tapizható K510i-t is, ugyanez volt a benyomásom, bár az a TFT kijelző miatt kicsit jobbnak tűnt. Sötét színű hátteret nem célszerű használni, látszanak a pixelek, a Motoroláról átküldtem a gyári naplementés háttérképet, ezt egész jól mutatja, és általában a világos képeket. A mai pár órás napsütésben teszteltem, rásütő napfényben is olvasható a belső kijelző. A külső kijelző alapállapotban csak a készenléti órát mutatja, a töltést, és a térerőt az oldalsó gombok megnyomásakor jelzi ki. A + oldalgomb megnyomására jelzi a szabad memóriát, és a töltöttséget %-ban. Természetesen a nem fogadott hívást, és egyéb eseményeket is kijelzi. A billentyűzettől féltem a legjobban, de semmi problémám vele, mindig azt a gombot nyomom meg, amit akarok, pedig nagy ujjaim vannak. A billentyűzet világítása elég gyenge, narancsszínű, sajnos a jobb szélső gomboknak kevés fény jut, de azért használható. Csengőhangok szépen, és hangosan szólnak, csilingelnek. Bluetoth tökéletes, számítógépről natúrban, minden program nélkül küldöm a fájlokat a telefonra, motoroláénál jóval gyorsabbnak tűnik a kékfoga. Hurokantenna miatt egyik meglévő tokba sem megy bele, hogy ennek köszönhető-e, azt nem tudom, de térerő, és a hangminőség minden eddig használt telefonomnál jobbnak tűnik. Nagyon jó ötletnek tartom, hogy akinek a nevéhez van hangtárcsázás, ha az a személy hív, akkor csörgés előtt bemondja a nevet, ezt már anno az R320-asom is tudta. Másik, aminek örülök, amit más telefon nem tud, az a hívásszűrés. Családtagokat, ismerősöket felvettem egy listára, és csak akkor jelzi a teló a hívást, ha ők keresnek, többit hangpostára dobja. Sajnos, csak 10 név fér a listára........ Fényképezőt nem nagyon próbálgattam, nem érdekel, van kompakt gépem, de úgy saccolom, hogy a Moto kamerája jobb. A készülék fekete műanyag elő-és hátlapja kellemes tapintású, viszont vastagon összegyűjti az ujjlenyomatokat. A 950 Mah-es akksinak, és a külső monokróm, és a belső UBC kijelzőnek köszönhetően úgy tűnik, hogy 4-5 nap készenlét minimum kinéz neki. Úgy gondolom, hogy akinek telefonálásra kell, (mint nekem) megfelelő kis készülék lehet, ezért az árért. Ami még feltűnt, hogy gyárilag nem sok csengőhang van rajta.

    [Szerkesztve]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Zoli bácsi #80 üzenetére

    Jah, és még valami, amin meglepődtem: Pár másodpercre kiveszem az aksit, és elfelejti az időt......2006-ban egy függetlenül kb 50e. forintba kerülő készülék. Ezt nem vártam, azthittem csak a Nokia hülyesége........

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz blackluck #83 üzenetére

    Tiéd is elfelejti az időt ha kiveszed az aksit? :O
    Másik furcsaság amit találtam: Profiloknál nem lehet külön csengőhangot állítani, csak hangerőt. Megnéztem munkatársaimnál egy k300, és egy T630-as típust, mindegyiknél profilokhoz külön csengőhang állítható. Érdekes, újít az SE a menün....? :( :(

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák