Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor0610

    MODERÁTOR

    válasz mrlujoak #42 üzenetére

    Azt értsd már meg, légy szíves, h. Bog nem a szó szoros értelmében véve használta a ''lenyúl'' szót, hanem egy kicsit jópofa akart lenni vele...
    Ez majdnem mindenkinek le is jött, kivéve téged...
    Meg kell(ene) szokd Bog újságírói nyelvezetét, azt szoktam írni, a cikk olyan ''bogos''.

    Mégegy.
    Ne legyünk már azon az egy fránya ''lenyúl'' szavon elakadva! Azt gondolom, ha Bog akart volna, tudott volna sokkal keményebben is fogalmazni, de nem ez volt a szándéka!!! Csak a kisajátította (ez esetben is szigorúan a szó ''jópofa'' vonzatában) szó kissé szlengesebb változatát használta.
    Ennyi. Lépjünk tovább, ha kérhetem.

    Samsung Galaxy A54

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz mrlujoak #42 üzenetére

    Bevallom, hogy sok helyen nem értek veled egyet, de ez nem baj, mert ettől színesebb a világ. A ''lenyúl'' mint ige, szerintem nem sértő, esetleg a gyártóra, de az olvasóra nem kellene az legyen. A komoly cikkben pont arról van szó, hogy igenis megfogalmazhatunk kritikát más gyártókkal szemben is, benne kell legyen az összehasonlítás, vagy egy fricska. Mondok egy példát: A Sharp GX30-ban (de lehetne itt bármely más kütyü is) az akkumulátor leszedése nélkül lehet memóriakártyát cserélni, bezzeg a Nokia annak idején ezen a téren jól le volt maradva. És ezt egy GX30 cikkben simán le lehet írni, pedig negatív a Nokiára nézve. Ezer meg ezer ilyen példa van, és nem csak mobilos téren, hanem színházkritikánál, autótesztnél, mindennél.

    Viktornak az a dolga, hogy képviseljen itt egy kicsit minket, ezért írta azt, amit írt,bár vele sem értek egyet, remélve, hogy nem szükséges ''megszokni'' a cikkeink nyelvezetét, hanem azok egyértelműek mindenki számára.

    Amit te írtál, és ''pofásnak'' nevezed, az számomra túl tényszerű. Pont azért próbáljuk fellazítani a cikkeket kicsit szlengebb szófordulatokkal, hogy ne csak egy hosszas tényhalmaz legyen, ezért teszünk bele személyes vonatkozásokat, ezért piszkáljuk egymást zárójelben Polacheck mesterrel, szeretnénk bevonni az olvasót a tesztelő helyzetébe. Eleddig erre nem volt panasz, bár lehet, hogy csak simán senki nem vette a fáradtságot, hogy szóljon.

    Az észrevételeidet köszönöm, elraktároztam őket. Ha gondolod, akkor folytathatjuk tovább az eszmecserét levélben, privátban, de szerintem itt már mindketten kellőképpen kifejtettük az álláspontunkat a témával kapcsolatban.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Új hozzászólás Aktív témák