Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoltiz

    aktív tag

    válasz strogov #5 üzenetére

    "Maga a test összetétel mérés elég jól működik."

    Elméletben. Meg esetleg orvosi eszközökben. De ezek a consumer kütyük valahogy mégsem mérnek jól. Van egy (xiaomi) okos mérlegem 4 elektródával, az is totál hülyeséget ír. Kíváncsi vagyok ehhez képest egy óra mit tud majd.

    Ha tényleg csak statisztikai alapon megy, akkor eleve hülyeség. Az nem "mérés", hanem saccolás. Arra meg ott a BMI (ami egyébként szintén semmire sem jó).

    "Az "én nem vagyok kövér csak nehéz csontú" szintű baromságokat hagyjuk."
    Kifogásnak valóban hülyeség, amúgy meg az átlaghoz képest több kiló eltérés lehet plusz-mínuszban. Mérés szempontjából nem mindegy.

  • zsoltiz

    aktív tag

    válasz strogov #7 üzenetére

    "Fel nem boncolhat, úgyhogy marad a mérés, és a statisztikai összevetés."

    Mérésnek akkor van értelme, ha relatíve pontos. Távolságot is lehet mérni úgy is, hogy leléped és beszorzod a lépésszámot 40 centivel, lehet mérőszalaggal, meg lézerrel is (a példa kedvéért): csak ugye nem mindegy mennyire pontos végeredményt szeretnél.

    Ugyanez a BIA. Eleve a módszerben is benne van a tévedés, mert több minden befolyásolja. Például pont elhízott embereknél kevésbé pontos, befolyásolja a hidratáltsági szint, stb. Erre rátesz még egy lapáttal, hogy az eleve nem pontos mérési módszert olyan eszköz alkalmazza, amiben a mérés pontosságának további feltételei csorbulnak (kevés elektróda amivel eleve nem is teljes testet mér). Így a végén kapsz egy számot, amiről a legbiztosabb amit tudni lehet, hogy nem pontos. Ennyi erővel belenézel a tükörbe, megnézel a neten egy ilyen ábrát, aztán megsaccolod magadnak a BF értéked.

    "A BMI egy gyors érték."
    A BMI teljesen értelmetlen. Semmit nem mutat meg, sem az elhízásról, sem az egészségi állapotról. 2 teljesen különböző testalkatú de azonos súlyú és magasságú embernek tök ugyanannyi a BMI-je.

  • zsoltiz

    aktív tag

    válasz strogov #10 üzenetére

    A változást lehet követni valóban. És ehhez nem kell tök pontosnak lenni.

    "Az elmúlt 3 hónapban viszont 20%-ról 15%-ra vittem le a testzsíromat,"
    Az szép, de honnan tudod? :D Pont arról beszélünk, hogy a BIA módszer nem tök pontos. Te is azt írod, hogy nem pontos módszerrel és eszközzel max a változást tudod követni, de pontos értéket nem kapsz. Azt tudod, hogy csökkent kb 5%-ot. Az nem tudod, hogy pontosan mennyiről mennyire :)

    Na mindegy, nem kötözködöm, szerintem érted. Szerintem pontos mérés az a DEXA scan. Egy ilyenre akarok 1x elmenni ,hogy a kiinduló valós állapottal tisztában legyek és tudjak mihez viszonyítani.

Új hozzászólás Aktív témák