Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    válasz zsoltiz #9 üzenetére

    "Mérésnek akkor van értelme, ha relatíve pontos."

    Annyira pontos amennyire értelme van. Pár százalék pontatlanság a test összetételben teljesen rendben van, mert teljesen mindegy, hogy 20%, vagy 21% a testzsírod.

    Mérni azért kell, mert amikor látja az orvos (vagy az egyén aki fogyni szeretne), hogy túlsúly probléma van, akkor megméri. Majd 1-2 hetente újra mér. A változás (vagy stagnálás) a lényeg, mert ez igazolja vissza pár hetes távon az életmód váltás hasznosságát, vagy épp ellenkezőleg.
    Nyilván ha rossz eszközzel mér, akkor semmi értelme. Egy jó testösszetétel mérővel követhető a változás, és be lehet állítani a megfelelő diétát. Nincs jelentősége, hogy valóságban 35% volt a kezdet, de az eszköz 36%-ot mért. Ha jó az eszköz akkor pontosan ugyanígy fogja követni a csökkenést is.

    Mivel hetente 1 kg fogyást szoktak elfogadhatónak mondani, ezért szemmel követhetetlen a folyamat. Én 10 kg-ot fogytam februártól 9 hét alatt. Ezt simán lehetett mérleggel követni, de szemmel nyilván nem. Az elmúlt 3 hónapban viszont 20%-ról 15%-ra vittem le a testzsíromat, és ezt a folyamatot már nem lehetett volna mérleggel sem követni, mert a súlyom stagnál (ez a célom). Nyilván az eleje és a vége között látványos a különbség, de közben sokszor az látszott mintha jo-jozna az érték, pedig csak a napi kaja volt kicsit nehezebb.

Új hozzászólás Aktív témák