Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    válasz Jeanne d'Arc #1 üzenetére

    Maga a test összetétel mérés elég jól működik. Nyilván statisztikai alapon "mérik", de mivel emberek vagyunk nagyából hasonlóan működünk normális esetben. Elég embert boncoltak már, hogy méréssel 1-2 tized százalék pontossággal meg lehessen mondani mennyi a zsír és az izom benned. Az "én nem vagyok kövér csak nehéz csontú" szintű baromságokat hagyjuk.

    Konkrétan a 2 mérőponttal az a baj, hogy ebben a formában csak a felsőtestet fogja mérni, ahogy a talpon állók meg csak az altestet. Teljes test méréséhez kell talphoz és tenyérhez is elektróda. Ezen kívül szükség van még a magasság és súly adatra is.

    Ha ez nem elég az órás mérés értelmetlenségéhez, akkor tegyük hozzá, hogy a test összetétel nem olyan, hogy "jajj azonnal meg kell mérnem" mint a pulzus ... sőt teljesen értelmetlen akár naponta mérni.

  • strogov

    senior tag

    válasz zsoltiz #6 üzenetére

    "Van egy (xiaomi) okos mérlegem 4 elektródával, az is totál hülyeséget ír"

    Mert mind a 4 a lábadnál van. Ami nekem van Omron (orvosi) az 8 elektródás, 4 a lábnál, 4 a kéznél.

    "Ha tényleg csak statisztikai alapon megy, akkor eleve hülyeség. Az nem "mérés", hanem saccolás."

    Fel nem boncolhat, úgyhogy marad a mérés, és a statisztikai összevetés.

    "Arra meg ott a BMI (ami egyébként szintén semmire sem jó)."

    A BMI egy gyors érték. Akinek BMI érdekes az már biztosan túlsúlyos, különben nem nézné meg.

    "az átlaghoz képest több kiló eltérés lehet plusz-mínuszban."

    Extrém esetben 4 kg plusz. Az átlag azonos nem és testmagasság esetén 2 kg-on belül van. Nekem sokszor 2 kiló különbség van az esti és a reggeli súlyom között. Nem ezen múlik, hogy valaki túlsúlyos. Aki eljutott a 24%+ testzsírig annak nem 1-2 kiló a gond.

    [ Szerkesztve ]

  • strogov

    senior tag

    válasz zsoltiz #9 üzenetére

    "Mérésnek akkor van értelme, ha relatíve pontos."

    Annyira pontos amennyire értelme van. Pár százalék pontatlanság a test összetételben teljesen rendben van, mert teljesen mindegy, hogy 20%, vagy 21% a testzsírod.

    Mérni azért kell, mert amikor látja az orvos (vagy az egyén aki fogyni szeretne), hogy túlsúly probléma van, akkor megméri. Majd 1-2 hetente újra mér. A változás (vagy stagnálás) a lényeg, mert ez igazolja vissza pár hetes távon az életmód váltás hasznosságát, vagy épp ellenkezőleg.
    Nyilván ha rossz eszközzel mér, akkor semmi értelme. Egy jó testösszetétel mérővel követhető a változás, és be lehet állítani a megfelelő diétát. Nincs jelentősége, hogy valóságban 35% volt a kezdet, de az eszköz 36%-ot mért. Ha jó az eszköz akkor pontosan ugyanígy fogja követni a csökkenést is.

    Mivel hetente 1 kg fogyást szoktak elfogadhatónak mondani, ezért szemmel követhetetlen a folyamat. Én 10 kg-ot fogytam februártól 9 hét alatt. Ezt simán lehetett mérleggel követni, de szemmel nyilván nem. Az elmúlt 3 hónapban viszont 20%-ról 15%-ra vittem le a testzsíromat, és ezt a folyamatot már nem lehetett volna mérleggel sem követni, mert a súlyom stagnál (ez a célom). Nyilván az eleje és a vége között látványos a különbség, de közben sokszor az látszott mintha jo-jozna az érték, pedig csak a napi kaja volt kicsit nehezebb.

Új hozzászólás Aktív témák