Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paprobert

    senior tag

    Úgy hozta a sors, hogy én is egy Polaris alapú kártya tulajdonosa lettem.

    -A terhelés alatti feszültségértékek optimalizálását nagyon tudom javasolni. Csupán 90 mV lefaragása, a csúcs 230W-ról csúcs 190W-ra hozta le a gép fogyasztását játék közben.

    -A Radeon Chill is remekül működik, attól függően hogy mennyivel voltál eredetileg 60 fps fölött, és hova állítod a min-max értéket, további 20-60W-ot csíp le az energiaigényből.
    Vicces, de érdemes a Chillt bekapcsolni akár V-sync mellett is, mert úgy tapasztaltam, bárhova állítja az ember, az áramfogyasztásra gyakorolt pozitív hatását kifejti.

    Így közvetlenül 61 fps fölé állított Chill-lel, alulfeszelve, játéktól függően 110-170 W teljes fogyasztást sikerült elérnem. A ventillátor fordulatszám 1800-2000-ről 1300-1500-ra, a hőmérséklet 75 fokról 61 fokra csökkent, sokkal csendesebb lett az egész. Ezekkel az optimalizálásokkal a lecserélt Nvidia kártyám már látótávolságba került, amellyel csúcsra járatva 140-150W körül állt meg a mérő.

    Megmondom őszintén, eleinte volt bennem kétség hogy mit fogok tapasztalni újra a vörös oldalon, de az egyértelmű architekturális hátrányt valamelyest tudják kompenzálni szoftverben, és ez sokat javít a gyakorlati felhasználói élményen.

    [ Szerkesztve ]

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

Új hozzászólás Aktív témák