Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Realradical

    őstag

    válasz bambano #56 üzenetére

    KamuMazsola storyjától függetlenül (elhatárolódva? :DDD ) megmondom én. Én garantálom, a nejem nem fog belenézni a gazdasági titokba, meg projectekbe. Több oka is van.
    1. Nem tartok a magán PC-meg és eszközeimen céges dolgot. Ez több okból is nagy hiba lenne
    2. Ha ki is lesi a hátam mögül az épp aktuális szuper project fájlt akkor sem érdekli, vagy kezd vele semmit
    3. Egy 17 éves kapcsolat után nem hinném, hogy a céges titkokra utazik, hacsak nem alvó ruszki ügynök

    Mondjuk a Lastpass meg Keepass logonjaimat nyilván nem osztom meg, de ez nem aktív titkolózás eredménye. Normális felnőttek nem akarják irányítani egymást.

    [ Szerkesztve ]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    válasz bambano #59 üzenetére

    Kettőnk közül nem én tárolok érzékeny adatot otthon. ;)

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • noPublicFG

    senior tag

    válasz bambano #66 üzenetére

    Valóban. Sőt vannak helyek, ahol lopásért kézlevágással, vagy megcsalásért savazással büntetnek. De mi most (jobb esetben) európa kulturáltabb részen élünk. Teljesen mindegy jogilag hogyan csűrjük a dolgokat, a bizalmatlanság rosszat tesz egy kapcsolatnak és ezen nincs mit jogilag csavargatni.

    [ Szerkesztve ]

    plus ça change, plus c'est la même chose

  • norvik

    aktív tag

    válasz bambano #68 üzenetére

    Olvastam itt egy cikket. Olvastam az itt leírt véleményeket, kommenteket. És a saját történetemmel reagáltam rá. Nem domborítottam ki, hogy milyen talékony, kreatív, okos vagyok. Tényeket közöltem. És dicsekvő pszichopata lettem, a szemedben. Nem viselkedtem Grál lovag módjára, olyan pofont kaptam az addigi érzéseimért, bizalmamért cserébe, hogy azt nem akartam, tudtam egyszerűen lenyelni. Törvényt sértettem? Igen. Nem jelentett fel. Valószínűleg azért, mert még nagyobb botrány keveredett volna, ami neki már így is túl sok volt. Azt, hogy a gyanúmat egy kis kémprogram segítségével igazoltam, helyesen tettem. Ma is pont így gondolom. Ha nem így teszek, ma egy borzalmas házasságban élnék, vagy kifosztva anyagilag, egy válás során. A bosszú része más. Nem vagyok rá büszke, de az a fájdalom, szerelem, harag furcsa keveréke, a sértett önérzet, mind azt mondta, hogy okozz neki legalább akkora fájdalmat, mint amit te kaptál. Ma, lenyugodva, nem tenném meg. Abban a helyzetben meg kellett tennem. És piszokul jól esett. Ettől lennék pszichopata? Nem ellentmondásos ez egy kicsit? Ha minden igaz, a pszichopatáknak nincsennek érzelmeik. Akkor miért éreztem, azt, amit fentebb leírtam? Nem ismersz, egy történet alapján ne próbálj behelyezni egy skatulyába. Mint ahogy én sem kezdem analizálni az írásodat, és megmagyarázni, hogy te és és ez vagy. Beszélgetünk, erről szól egy fórum, nem a másik sértegetéséről.
    Pizzafutár bemegy a nav-hoz, számla nélkül. Nem sántít ez egy kicsit? Nem, ha a futár a pizza kiszállítása után 11 évvel kérné a pizzáért járó pénzt. Az úgy régen elévült. És azok a személyek, akiknek kárt okoztam a bosszú révén, bölcsebbnek érezték hallgatni, mint bíróságra menni.
    Amiről normális ember hallgatna, azzal én dicsekszem, mondod.
    Hallgatnék én is, ha szégyenletesnek tartatnám. Szégyeljem, hogy fölszarvaztak? Sok emberrel megtörtént. Szégyellje magát, az, aki érzéseket hazudott. Én nem tettem ilyet. Szégyeljem magam azért, mert fájdalmam, haragom volt? Emberi érzések. Talán nem is a pszichopatákra jellemző :) vagy talán azért, mert elmertem mondatni, ahelyett, hogy álszentül viselkedtem volna? Hangsúlyozom, nem vagyok büszke arra, ahogy a bosszúmat végrehajtottam. Ma, józan, hideg fejjel nem tenném. Csakhogy akkor minden voltam, csak nem józan gondolkodó. Inkább egy megsebzett vad, aki visszaüt.

  • tomcat78

    őstag

    válasz bambano #104 üzenetére

    Azért álljunk meg egy szóra:Tudtommal a keylogger önmagában nem illegális,ha saját gépre telepíted.Legalábbis,ha jól olvasgattam a téma kapcsán.Persze tévedhetek is,de amennyiben ez így van,akkor pl egy kapcsolatban az mennyire gusztustalan mondjuk,hogy a párod gépét,telefonját használod a háta mögött mondjuk randit szervezni?Etika....ok.De azért állszentek ne legyünk már.Ennyi erővel,amit leírtam,hogy én hogyan jártam,minimum ki kellett volna kapcsolnom azt a bizonyos laptopot....Mert milyen már,hogy ha olyan hülye,hogy elalszik chatelés közben én beleolvasok...Nem akarok pálcát törni senki felett,mert miért tenném.De az biztos,hogy sejteni valamit ezerszer rosszabb,mint a biztos rosszat(?)tudni.A bizonytalanság felemészti az embert,és ezt csak az érti meg,aki járt már ilyen cipőben.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • norvik

    aktív tag

    válasz bambano #104 üzenetére

    Még mindig nem tartom annak. Illegális program, igen, Magyarországon az. De egy taiwani oldalon vettem, és a hazájában teljesen legális volt. A legalitás ország függő, nem egyetemleges. Hollandiában legális a fű. Itt nem az. Ott szívjam szabadon, itthon meg kezdjek szégyenkezni? Szégyent én akkor éreznék, ha mondjuk összecsinálnám magam részegen a villamoson. Szégyellném magam, ha egy idős, vagy magatehetetlen embert megütnék, kirabolnék. Vagy egy vakot, egy nőt. Szégyellném magam, ha szadista módon kínoznék valakit, vagy akár egy állatot. És Szégyellném magam, ha nagy titkok tudója lennék, és ezek elárulásával keresnék pénzt, úgy, hogy a hazámnak ártok vele. És még sorolhatnám. De nem szégyellem magam, ha olyan eszközt használok, amivel megvédem magam. Ha ugyanezt az eszközt arra használnám, hogy üzleti titkokat tudjak meg, akkor igen, szégyelleném magam.

  • Gargouille

    őstag

    válasz bambano #104 üzenetére

    Az élet nem fekete-fehér, nem érdemes pálcát törni a másik felett, mert te is kerülhetsz olyan helyzetbe még az életed folyamán amikor nincs helyes döntés, csak "túlélés".

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Realradical

    őstag

    válasz bambano #113 üzenetére

    Birtokolni nem illegális. Ennyi erővel bárki aki letöltött Mo.-on egy Kali linuxot az megy a sitkóra.

    @norvik
    Nagy botorság ilyen storykat megosztani és szimpátiát várni egy olyan fórumon ahol az emberek többsége esetlegesen komolyabb pénzügyi rendszereket fejleszt/üzemeltet, vagy esetleg állami intézményben dolgozik.

    Nem alapoznék egy "szerintemre". Szerintem jelentsd ki, hogy gyógyszert szedsz és téveszméket terjesztettél aztán inkább feledd el, hogy valaha is védeni próbáltad a fantazmagóriádat.

    [ Szerkesztve ]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • tomcat78

    őstag

    válasz bambano #113 üzenetére

    Illegális?Önmagában kétlem,hogy az lenne.
    A másik,ha teszem azt a saját gépemre telepítek,mert mondjuk feledékeny vagyok jelszavak terén,akkor mi van?De konkrét példát tudok,egy ismerősöm azért rakott fel egyet saját magának,mert szar volt a gépe,és unta,hogy állandóan előlről kellett kezdenie megírni ezt-azt.Nem is lett vállás a vége,azt hozzá teszem :D
    Amennyit sikerült kihámoznom-nem vagyok ügyvéd-a vonatkozó szabályzásból,az illegális,ha valakinek a gépére telepítesz ilyesmit az illető tudta és beleegyezése nélkül.
    A másik felét meg látom nem sikerült értelmezni,csak kiragadtál valamit belőle és lefordítottad magadnak.Anyagiakról szó sem volt.Olvasd újra,légyszíves...Ne kelljen a nyílvánvalót elmagyarázni.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • norvik

    aktív tag

    válasz bambano #114 üzenetére

    Tökéletesen értem amit mondasz. De hogyan tehetnék magamra nézve terhelő vallomást, ha nincs ūgy? És nincs, mert elévült öt év után, és most 11 éves a dolog. Ha megszállna a Szentlélek, és bűnhődni akarnék, és így bemennék a rendőrségre, feljelenteni magam, körbe röhögnének, és elzavarnának haza, hogy ne raboljam az idejüket. Vagy ajánlanának egy pszichiátert. Ez ma miatt csak egy történet, a múlt egy darabija. 10 éve én is hallgattam róla. Megn szégyenérzetből, hanem azért, mert megüthettem volna a bokámat. Akkor volt realitása. Akkora maflást kapott tőlem a csaj ezzel az üggyel, hogy biztosan megfordult a fejében, hogy vissza adjon belőle valamit. Ma már, ha nem is évült volna el az ügy, akkor sem tenne ilyet. Férjnél van, gondolom gyerekek is vannak. Felrúgna egy házasságot, hogy nekem visszavágjon ennyi év után? Ha kérdezné róla a bíróság, azt is letagadná, hogy ismer. Ez a történet 11 éves..Akkor véget ért, és semmilyen formában nem fog folytatódni. Ebben biztos vagyok.

  • Realradical

    őstag

    válasz bambano #124 üzenetére

    Igen. A birtoklás nem elegendő. Ha visszaolvasol pont ugyanezt írtam.
    A kulcs:"bűncselekmény elkövetése céljából"

    Szép is lenne, ha leültetnék az összes pentesztert.

    [ Szerkesztve ]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    válasz bambano #127 üzenetére

    A készítés alatt én a betörést segítő alkalmazás írását és terjesztését értem.
    Magyarán, ha profitálsz vagy elősegítesz valamit akkor is büntethető vagy.

    Ha csak pihen egy metasploit egy virtuális gépeden azért viki bácsiék még nem lőnek le.

    @128 mondjuk az tény, hogy CEH oktatás előtt több papírt kellett aláírni, mint bármilyen generál műtét előtt.

    [ Szerkesztve ]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    válasz bambano #128 üzenetére

    Lehet Ő is segített megírni a törvényt: [link]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Gargouille

    őstag

    válasz bambano #114 üzenetére

    Nem volt okos dolog tőle, mindazonáltal ez az ő döntése, hogy megosztotta velünk (és még pár millió emberrel :D ). Mondjuk ezért sem ítélném el, kiírta magából, kész. Baja csak neki lehet(ett volna) belőle, neked nem, így nem értem miért fáj.

    De ha már megosztotta velünk, akkor érdemes elgondolkodni rajta, hogy mit tett. Én lehet azért vagyok együttérzőbb vele, mert volt részem hasonlóban (válás okán) és kerültem már ilyen helyzetbe, amiért korábban bárkit keresztre feszítettem volna ha ilyet tesz, elítéltem és elvi kérdésként foglaltam benne állást. Aztán egyszer úgy hozta a sors, hogy én álltam ott abban a helyzetben amikor se előre, se hátra, és hirtelen ez a kérdés már nem volt olyan fekete-fehér mint amikor korábban csak a "fotelból okoskodtam", akkor már nem volt olyan, hogy jó döntés.

    Nyilván utána nem turnéztam vele körbe a fél világot, de ennek köszönhető, hogy ma nem vagyok hajléktalan (akkor ez forgott kockán). Ennek lassan 10 éve már, de a mai napig nem tudom magamban morálisan helyre tenni. Egyfelől azzal nyugtatom a lelkiismeretemet, hogy az "életbenmaradásom" volt a tét és a másik fél minden erkölcsi normát megszegett, ezért jogosan cselekedtem önvédelemből. Másik oldalról viszont azóta is eltöprengek rajta, hogy vajon lett volna e más megoldás?

    Épp ezért olvastam kíváncsian itt a kommenteket, mert a jelek szerint meglehetősen sokan futottak bele ilyen jellegű szituációba, és ahogyan látom mások is ugyanazzal a dilemmával birkóztak amivel annak idején én.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • tomcat78

    őstag

    válasz bambano #123 üzenetére

    A nyilvánvaló etikátlan viselkedés megmagyarázására,ahogy látom neked van szükséged.Felőlem lehetsz arrogáns,de szükségtelennek érzem.Pedig olvasva nem vagy hülye,de úgy fest valamiért egyszerüen nem megy át,amit ír az ember néha.Így magyarázatra ebben az esetben te szorulsz....De egye fene,megpróbálom,hátha érthetőbb lesz.A probléma természetesen a megcsalás ténye,az intézés módja már grátisz.Mert a vázolt esetben annyira semmibe vesz a párod-akiben megbízol mondjuk-,hogy már az sem zavarja,hogy a te cuccaiddal intézze a c vágányos dolgait.Arra sem méltat,hogy pl beszerezzen egy sumák telefont.Hozzá teszem,természetesen ilyen esetben nincs "helyes"viselkedési forma,max a hagyjuk a picsába az egészet.Viszont ezt ilyen-olyan indíttatásokból nem teszi meg.Marad a színjáték,hazugságok,míg bukta nincs.
    A másik pedig,hogy egy szóval nem állítottam,hogy keyloggert használni jó,vagy helyes ilyen és ehez hasonló esetekben(sem).Én sem tettem,pedig éveket kaptam volna vissza az életemből,de én hittem,mert hinni akartam,minden sejtés ellenére.
    Bár azt továbbra is tartom,hogy biztosan megvannak azok a speciális esetek,mikor jól jöhet.Gondolok itt olyanra,mint volt rá alkalom,hogy 3 órát baszakodtam egy árajánlattal,mikor elment az áram,kezdhettem előlről.Viszont azt gondolom ilyen esetben a károkozás,hatáskör túl lépés,stb nem áll meg.A birtoklás,mint bűncselekmény....meg ok,biztosan igazad van,bár ha én itthon használnék ilyesmit alapvetően nem értek vele egyet,de ez csak egy vélemény Ennyi erővel a szülői felügyelet,mint szoftveres megvalósítás is kb hasonló besorolást kaphat(na).Amellett,hogy elfogadom,hogy a szülőnek nem csak jogai hanem kötelességei is vannak.De mint írtam is,nem vagyok ügyvéd,ráadásul még ilyen szinten sem érint a dolog.
    Nem vita indítónak szántam a véleményemet,de nem csak a te álláspontod létezik.Pláne,hogy egy olyan szinten túlszabályzott világban élünk,ahol kb képtelenség mindent betü szerint betartani.
    Csak egy építőiparból vett konkrét példa(tapasztalat):a magyar rendeletek értelmében lényegében itthon nincs forgalomban olyan tégla tipus,ami megfelelne kéményépítésre...Mégis építenek kéményeket téglából.Mert van ahol más megoldás nem létezik,mégsem büntetnek érte,sőt még át is veszik a munkát...Pedig alapvetően nem lehetne megfelelő.Csak,hogy világos legyen:van mikor egész egyszerüen ki kell kerülnöd hatályos(hülye,betarthatatlan) szabályokat.Ezt nem feltétlen a keylogger és társaihoz teszem mindenesetre,csupán példa arra,hogy nem minden tartható és tartatható be.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • válasz bambano #66 üzenetére

    Mert? A "kultur" része a másik oldalnál már rég elk...ult, továbbá nem dicsekedett vele.

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • válasz bambano #127 üzenetére

    Küldjük az összes NSA-t és titkosszolgálatot börtönbe. Oh wait ... rájuk ez nem vonatkozik. :DDD
    A jogot mindenki úgy facsarja, ahogy akarja. Minden nagy cég kémkedik, de ha Te tennéd, akkor elvetélnek, példát statuálnak belőled.
    S még ha le is buknának adatlopás miatt, kiperkálnak pár milliót, és folytatják. Itt csak -ahogy más is leírta- az az egy bökkenő, hogy ha valaki önmagától ezt bevallja :)

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • VIC20

    őstag

    válasz bambano #171 üzenetére

    Erre mondjuk mi, magyarok, hogy milyen könnyű is... izé, a fórummotor nem biztos, hogy átengedné, szóval férfiúi nemi szervről, meg csalánfélék közti kapcsolat létesítéséről szól.

  • tomcat78

    őstag

    válasz bambano #179 üzenetére

    Egy kapcsolatban,ha az egyik fél még szereti a másikat nehéz racionális gondolkodást elvárni még ilyen esetben is.
    Amúgy tök igazad is lehetne,sőt egy normálisan működő kapcsolatban ezek a dolgok fel sem merülnek.De ilyen esetben más rugóra jár az ember agya.És álltalában mindkét félre igaz.
    Csak a saját példámmal élve:voltunk párkapcsolati terapeutánál,aki megállapította,hogy semmi gond,csak kicsit eltávolodtunk egymástól.Kaptunk tanácsokat,útmutatást,stb...Egészen meg is nyugodtam,hogy ok,hülye vagyok,üldözési mániám van,mivel mindig az lett a fejemhez vágva.Halgatva a tanácsokra elkezdtem megpróbálni betartani azokat,és elhittem,hogy semmi gond tényleg,hiszen a szaki is megerősítette az akkori párom szavait.Tanácsként szerepelt pl a türelem,onnantól ez volt itthon a szlogen,hogy legyek türelmesebb.És az voltam...
    A helyzet pikantériája csupán annyi,hogy ez a bukta elött kb3 hónappal volt,és mint kiderült addigra tartott már az aktuális szerelem szintén kb 3-4 hónapja....Mert évek alatt nem ez volt az első...Ráadásként simán megetette még a dokit is,hogy ő egy szent,és soha...

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • Timer

    veterán

    válasz bambano #179 üzenetére

    Válaszolnék, de Tomcat már megtette. Na jó, utoljára nekifutok még egyszer.

    Értem az érveidet, logikusnak is tűnnek, de Te pedig azt próbáld már meg elfogadni, hogy amíg szeretsz valakit, nem dobod ki egy puszta gyanúra. A mindennapi problémákat betudod annak, hogy ártatlanul gyanúsítod, és azért ideges (pedig nem, de nyilván nem mondja, hogy igazad van, a lelkiismeretem kínoz, hagyjál már a picsába). Plusz, sok esetben még a szexszel sincs gond, sőt. Magyarán, minden klappol látszólag a hétköznapokban, ha nem forszírozod, nincs semmi sárkánykodás, éltek egymás mellett békében, csak érzed, hol erősebben, hol halványabban, de érzed, hogy valami nem f@sza itt. Úgy is mondhatnám, hogy a szétváláshoz túl jó ez az állapot, a békés együttéléshez meg túl kevés.

  • Gargouille

    őstag

    válasz bambano #179 üzenetére

    Ez kicsit úgy hangzik, mintha eddig még csak könyvben olvastál volna arról, hogy milyen lehet egy párkapcsolat. Egy párkapcsolat nem olyan mint egy cipő, hogy kidobom ha nem tetszik vagy nyomja a lábam, aztán veszek másikat.

    Nyilván oka van annak, hogy az ember egy párkapcsolatban van, pláne mikor évekig benne van. Mikor szeretsz valakit, akkor egyáltalán nem az a célod, hogy lecseréld vagy eldobjad a kapcsolatot, hanem minden lehető módon szeretnéd rendbe hozni. Érzelmileg a közepén ülsz, nem tudsz tárgyilagos lenni, hideg fejjel mérlegelni, nincsenek objektív szempontok, kapaszkodók, ami alapján - vagy amihez viszonyítva - pró/kontra mérlegre rakhatnád a dolgokat, mivel alapvetően érzelmekről van szó, amik szubjektív dolgok és nem logikusak.

    Roppant nehéz belülről eldönteni, hogy mikor van az a pillanat amikortól már nem menthető a kapcsolat, az a kapcsolat amiért amúgy a fél karod adnád, hogy ne veszítsd el. Szinte lehetetlen. Ha gyanú vagy feltételezés alapján eldobod magadtól és utána kiderül, hogy félreértés volt, akkor azt nagyon nehéz feldolgozni. Ha meg benne maradsz és évek múltán derül csak ki (ha kiderül egyáltalán), hogy hazugságban éltél, akkor meg kidobtál az ablakon sok időt. Megalapozott döntéshez tények kellenek. És mielőtt teljesen beleőrül az ember ebbe a dilemmába, eljön az a pillanat amikor még a keylogger is jobb megoldásnak tűnik, mint a bizonytalanság.

    Nyilván ahhoz, hogy megértsünk egy ilyen élethelyzetet, ahhoz meg kell élni egyszer (ha nem volt eddig, akkor kívánom sose legyen részed benne, sem másnak).

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • tomcat78

    őstag

    válasz bambano #184 üzenetére

    Nem,de kár stuffolni.Ez így elég hülye vicc.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák