Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz bambano #123 üzenetére

    A nyilvánvaló etikátlan viselkedés megmagyarázására,ahogy látom neked van szükséged.Felőlem lehetsz arrogáns,de szükségtelennek érzem.Pedig olvasva nem vagy hülye,de úgy fest valamiért egyszerüen nem megy át,amit ír az ember néha.Így magyarázatra ebben az esetben te szorulsz....De egye fene,megpróbálom,hátha érthetőbb lesz.A probléma természetesen a megcsalás ténye,az intézés módja már grátisz.Mert a vázolt esetben annyira semmibe vesz a párod-akiben megbízol mondjuk-,hogy már az sem zavarja,hogy a te cuccaiddal intézze a c vágányos dolgait.Arra sem méltat,hogy pl beszerezzen egy sumák telefont.Hozzá teszem,természetesen ilyen esetben nincs "helyes"viselkedési forma,max a hagyjuk a picsába az egészet.Viszont ezt ilyen-olyan indíttatásokból nem teszi meg.Marad a színjáték,hazugságok,míg bukta nincs.
    A másik pedig,hogy egy szóval nem állítottam,hogy keyloggert használni jó,vagy helyes ilyen és ehez hasonló esetekben(sem).Én sem tettem,pedig éveket kaptam volna vissza az életemből,de én hittem,mert hinni akartam,minden sejtés ellenére.
    Bár azt továbbra is tartom,hogy biztosan megvannak azok a speciális esetek,mikor jól jöhet.Gondolok itt olyanra,mint volt rá alkalom,hogy 3 órát baszakodtam egy árajánlattal,mikor elment az áram,kezdhettem előlről.Viszont azt gondolom ilyen esetben a károkozás,hatáskör túl lépés,stb nem áll meg.A birtoklás,mint bűncselekmény....meg ok,biztosan igazad van,bár ha én itthon használnék ilyesmit alapvetően nem értek vele egyet,de ez csak egy vélemény Ennyi erővel a szülői felügyelet,mint szoftveres megvalósítás is kb hasonló besorolást kaphat(na).Amellett,hogy elfogadom,hogy a szülőnek nem csak jogai hanem kötelességei is vannak.De mint írtam is,nem vagyok ügyvéd,ráadásul még ilyen szinten sem érint a dolog.
    Nem vita indítónak szántam a véleményemet,de nem csak a te álláspontod létezik.Pláne,hogy egy olyan szinten túlszabályzott világban élünk,ahol kb képtelenség mindent betü szerint betartani.
    Csak egy építőiparból vett konkrét példa(tapasztalat):a magyar rendeletek értelmében lényegében itthon nincs forgalomban olyan tégla tipus,ami megfelelne kéményépítésre...Mégis építenek kéményeket téglából.Mert van ahol más megoldás nem létezik,mégsem büntetnek érte,sőt még át is veszik a munkát...Pedig alapvetően nem lehetne megfelelő.Csak,hogy világos legyen:van mikor egész egyszerüen ki kell kerülnöd hatályos(hülye,betarthatatlan) szabályokat.Ezt nem feltétlen a keylogger és társaihoz teszem mindenesetre,csupán példa arra,hogy nem minden tartható és tartatható be.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák