Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norvik

    aktív tag

    válasz bambano #68 üzenetére

    Olvastam itt egy cikket. Olvastam az itt leírt véleményeket, kommenteket. És a saját történetemmel reagáltam rá. Nem domborítottam ki, hogy milyen talékony, kreatív, okos vagyok. Tényeket közöltem. És dicsekvő pszichopata lettem, a szemedben. Nem viselkedtem Grál lovag módjára, olyan pofont kaptam az addigi érzéseimért, bizalmamért cserébe, hogy azt nem akartam, tudtam egyszerűen lenyelni. Törvényt sértettem? Igen. Nem jelentett fel. Valószínűleg azért, mert még nagyobb botrány keveredett volna, ami neki már így is túl sok volt. Azt, hogy a gyanúmat egy kis kémprogram segítségével igazoltam, helyesen tettem. Ma is pont így gondolom. Ha nem így teszek, ma egy borzalmas házasságban élnék, vagy kifosztva anyagilag, egy válás során. A bosszú része más. Nem vagyok rá büszke, de az a fájdalom, szerelem, harag furcsa keveréke, a sértett önérzet, mind azt mondta, hogy okozz neki legalább akkora fájdalmat, mint amit te kaptál. Ma, lenyugodva, nem tenném meg. Abban a helyzetben meg kellett tennem. És piszokul jól esett. Ettől lennék pszichopata? Nem ellentmondásos ez egy kicsit? Ha minden igaz, a pszichopatáknak nincsennek érzelmeik. Akkor miért éreztem, azt, amit fentebb leírtam? Nem ismersz, egy történet alapján ne próbálj behelyezni egy skatulyába. Mint ahogy én sem kezdem analizálni az írásodat, és megmagyarázni, hogy te és és ez vagy. Beszélgetünk, erről szól egy fórum, nem a másik sértegetéséről.
    Pizzafutár bemegy a nav-hoz, számla nélkül. Nem sántít ez egy kicsit? Nem, ha a futár a pizza kiszállítása után 11 évvel kérné a pizzáért járó pénzt. Az úgy régen elévült. És azok a személyek, akiknek kárt okoztam a bosszú révén, bölcsebbnek érezték hallgatni, mint bíróságra menni.
    Amiről normális ember hallgatna, azzal én dicsekszem, mondod.
    Hallgatnék én is, ha szégyenletesnek tartatnám. Szégyeljem, hogy fölszarvaztak? Sok emberrel megtörtént. Szégyellje magát, az, aki érzéseket hazudott. Én nem tettem ilyet. Szégyeljem magam azért, mert fájdalmam, haragom volt? Emberi érzések. Talán nem is a pszichopatákra jellemző :) vagy talán azért, mert elmertem mondatni, ahelyett, hogy álszentül viselkedtem volna? Hangsúlyozom, nem vagyok büszke arra, ahogy a bosszúmat végrehajtottam. Ma, józan, hideg fejjel nem tenném. Csakhogy akkor minden voltam, csak nem józan gondolkodó. Inkább egy megsebzett vad, aki visszaüt.

Új hozzászólás Aktív témák