Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • puttputt

    őstag

    válasz Sethdobaloah #52 üzenetére

    Szabad akarat valóban van és épp ezért, bár mindannyian kicsit determináltak...,
    ettől független a változás, a potenciál mindenkinél megadatott.
    Az, hogy valamennyire "predestino" (vagyok), még nem jelenti azt,
    hogy ne mozdulhatnék ki abból a "destináltságból".
    Sőt. Pont ez a cél.
    Mind a bűn, mind a jótett egyaránt "kimozdulás", "változás".
    Persze, nem mindegy, hogy...

    Az eredendő bűn ezzel összekapcsolható.
    Az is egy "predestinált" valami, nem sokat tehet arról egy csecsemő,
    hogy Ádám-Éva...
    Arra ott a keresztség (nem mellesleg).

    Magyarán;
    Nem szabad és nem lehet abba "takarózni", hogy valaki erre/arra teremtetett,
    illetve mindenki bűnösnek született és az is marad.
    Mert ezek csak pillanatnyi, azaz kezdeti igazságok.
    A "megváltás" fogalma sokkal többre hivatott, aminek részese lehet (valamilyen szinten lett, lesz is...) minden ember,
    minden olyan, amelyik hajlandó kimozdulni a "pre-"-ből.

    (Seth... Nem csak neked válaszoltam persze, jórészt osztom amit leírtál.)

    talmida:
    A farizeusok lehet, hogy ismerték a törvény minden pontját, de nem igazán gyakorolták...
    Erre a megnevezés.
    Egy tudós hiába keni-vágja a területét, ha az alapigazságokkal nincs tisztában vagy nincs mögötte "lélek"...

    [ Szerkesztve ]

    :LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Sethdobaloah #52 üzenetére

    A vallások nem érdekelnek, természetesnek veszem, hogy egy emberi vallás nem lehet a teljes igazság hordozója. Tehát az eredendő bűnt konkrétan hülyeségnek tartom, és magát a bűn fogalmát is igen viszonylagosnak.

    Míg vissza tudok emlékezni, nem tettem olyat, ami ne másokért lett volna. Még akkor is, ha hátráltat az utamban, elvág az álmaimtól, és ha csak megvetést és szánalmat kapok cserébe, akkor is igyekszem jót tenni, akivel lehet. Ugyan nem vállalok vagyonközösséget az afrikai éhezőkkel, de talán csak azért, hogy a későbbiekben sokkal többet tehessek az emberiségért.

    Nem hiszem, hogy bűnös volna az, akinek nincs megbánni valója és tiszta a lelkiismerete. Ha ezért mégis a pokolra kerülnék - minek a létezésében szintén nem látok rációt -, akkor ez van, a pokoltól való rettegés vagy a megváltásom utáni vágy nem az én stílusom. Én teszem a dolgom, segítek, szeretek; nem bánok semmit, amit valaha véghez vittem. Hogy velem mi lesz eztán, nem számít, ha úgy hunyhatom le a szemem, hogy megtettem, amit tiszta szívvel és tiszta szóval tehettem.

    [ Szerkesztve ]

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Sethdobaloah #52 üzenetére

    Jó kis klipp, érdekes, rátapint a lényegre, eddig nem ismertem. Köszi! ;)

    puttputt, Pontosan azt írtam én is. :K Vagyis, hogy a szent írás (elméleti) ismeretében legjáratosabb vallási vezetők voltak. Az elméletit eredetileg OFF-ba tettem, de ott van. :B

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

Új hozzászólás Aktív témák