Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SAS107

    csendes tag

    Sziasztok.
    új vagyok még a topicban, de olvasgatom már egy ideje a témát.
    A sok negatív komment ellenére berendeltem egy 6pro-t, most írtak hogy már futárnál van, holnap érkezik.
    Megbékéltem azzal hogy nem lesz itthon meg jó pár helyen 5g-m, de én úgy olvastam hogy a telefon hardvere nem támogatja azokat az 5g adókat amiket a hazai szolgáltatók telepítenek. Tehát nem értem azokat a kommenteket akik azt mondják hogy csak szivatásbol le van tiltva és hogy a google nem aktiválja.
    https://pixel.withgoogle.com/5G/

    A VoLTE már más tészta. Az tényleg szemétség. És egyetértek az egyik előttem szólóval abban, hogy egy ilyen kategóriájú készüléknél ne kelljen már rootlással szenvedni. Mert még ha az meg is oldja, ki tudja milyen más újabb hibákat hozhat elő.
    Én anno nagyon megszivattam magam maikor rootoltam a mostani galaxy s9-es telómat, utána már rengeteg dolog nem ment rajta. Aztán vissza zártam a bootloadert, leszedtem a rootot és vissza raktam a gyári rendszert, de már onnantól sosem működött pl a google pay, céges email és mág jó pár dolog. Mert állítólag a samsungokban van valami kis fuse, ami rootoláskot fizikailag kiég, és utána hiába rakod vissza a gyári rendszert már megszívtad egy életre. Remélem a googlnél ilyen szivatás nincs, és ha nem válik be a root minden gond nélkül vissza lehet rakni az eredeti rendszert és minden menni fog mintha sose lett volna rootolva.
    Emiatt döntöttem úgy hogy többet nem lesz samsung telefonom, kínai meg a rengeteg bloatware miatt, így maradt a google, de kész katasztrófa hogy ennek meg más bajai vannak, és gyakorlatilag úgy tűnik, hogy hustle free, top-notch kategóriájú android készülék nem létezik (leglalább is kelet európában). Elég szomorú. De mindegy ez van.
    A kérdésem az lenne, ha rászánom magam a rootolásra hogy menjen a VoLTE, viszont nem akarok utána baszakodni se magiskel meg se semmivel. Azt meglehet e csinálni hogy leveszem a rootot, és utána megmarad a VoLTE és ugyan úgy fog tovább működni hogy nem érzékeli majd semmi hogy rootolva volt?
    Ha ez így tudna működni akkor azt hiszem én már elégedett is lennék.
    Köszönöm szépen a válaszokat :)

  • SAS107

    csendes tag

    válasz greyslay #4767 üzenetére

    Beirtan az arukeresobe,es amit legolcsobban kidobott.
    Amugy telomania.hu

  • SAS107

    csendes tag

    azt hittem csak bootloader zárásakor és nyitásakor wipeolodik az adat. De hogy ez fuggetlen e a rootol azt nem tudom.
    De akkor megérdeklödöm a topicban köszi szépen.
    Amúgy meg az oké, hogy egyszer rászánok egy napot és megcsinálom és beállitok mindent faszán, de azért nem akarok már többet foglalkozni vele. Csak aztán jön egy automatik app update aztán valamit tönkretesz és pont akkor nem fog menni amikor kéne ilyenekbe nem akarok belefutni. Ezért odszkoom a rootol. Oké hogy meg lehet oldani hogy éppen az adott pillanatban minden müködjön, de szerintem egy folyamatos figyelmet igényel, és ezt nem szeretném már.
    Na de akkor megérdeklödöm az adott forumon, köszönöm a tanácsot.

  • SAS107

    csendes tag

    válasz spect80 #4773 üzenetére

    Köszönöm a választ. Akkor fel se teszem a kérdést a magisk topicban.
    Akkor azt hiszem egyenlőre kipróbálom milyen az élmény a gyári rommal, aztán ha nagyon gáz akkor mérlegelem majd a rootolás lehetőségét.
    Köszi az infót. Akkor nem is értem miért beszél hülyeségeket a google, mert ha én rákeresek a kérdésre akkor ez az első válasz amit kidob a google supportforum:
    When using a Pixel device outside of the supported regions, double-checking that the device’s network hardware is compatible with your carrier is important. Please use caution and understand that your Pixel device may not be compatible with your carrier in using 5G, VoLTE, and Wi-Fi calling outside of a supported region. When we launch in each region, we work to ensure that our device hardware is compatible with their major carrier networks.
    Sincerely,Camille, Pixel Community Manager

    Fura módon senki nem replyzott rá hogy; double checkeltem, és támogatnia kéne, szóval akkor mi a gond? :)

  • SAS107

    csendes tag

    :Y
    Aztaaa!
    Gondolom a root must have.
    Nem akarsz egy rovid tutorialt kesziteni rola? :R

  • SAS107

    csendes tag

    Sziasztok.
    Na most már gondoltam végre én is beírok ide a sok negatív komment közé valami pozitívat.
    Immár kb 3 hete vagyok eddig boldog tulajdonosa egy Pixel 6 Pronak.
    Az elején remegő kézzel nyomtam rá a buy gombra a sok negatív komment miatt, de egyszerűen nem találtam jobb alternatívát. Ezelött samsungjaim voltak (s9+, s5 elötte kinaiak, elötte htc, a legelső androidom sony ericson x1 volt)
    A samsungal sokat szivtam a knox miatt, mivel mindig rootltam a telefonokat, és hiába raktam vissza a gyári rendszert, zártam vissza a bootloadert többé már sose ment a google pay és még sok minden mást. Szóval soha többet samsung. A kinaiakat inkább hagyjuk, a htc-ket szerettem de eljárt felettük az idő. Sony sincs már nagyon.
    Én már 36 évesen eljutottam oda, hogy már nem akarom ilyen rootolással meg baszakodással tölteni a drága időmet amikor még annyi szép látnivaló van az életben. Régebben mindenem feltört volt, még a lakatom is. De visszagondolva hogy mennyi időmet elvesztegettem ezekkel és kb sose müködtek 100%-osan ezek a dolgok, már meguntam és már inkább egy ilyen "Out of the box, just working" dolgokat preferálom. Ez az egyetlen szimpatikus az appleben, de semmi más (legalább is számomra).
    És amikor olvastam hogy ez a Pixel 6 pro csak rootal problémamentes nagyon elszomorodtam. Mert mindig így kezdődik. Azt mondják hogy a rootal minden szép és jó minden, aztán jön majd a sírás, meg a sikítás...
    Szóval megrendeltük, megjöttek a telefonok (barátnőmmel együtt rendeltük, csak én feketét ő meg valami sunny afternoont vagy mit)
    Első dolog az volt hogy felfrissítettem a legújabb verzióra a rendszert majd nekiláttam a rootnak és elvégezni a szokásos és szükséges beállításokat. Megcsináltam mindent annak rendje és modja szerint ahogy a leírásokban voltak, és cosdák csodájára első nekifutásra ment minden. Banki appok mennek, google pay megy, céges levelezés megy, VolTE megy, WoWifi megy, 5G megy (de kapásbol azzal kezdtem hogy 4g onlyra állítottam be, amikor olvastam hogy mennyire tudja meriteni az akksit, de azért mértem vele pár tesztet, majd csatolom)
    Hívások tökéletesek, tiszták, és hangosak, még sose szakadt meg semmi. Akkuidőm tökéletes.
    Most pénteken voltunk egy hosszú ott alvós esküvőn vidéken, Péntek reggel 8kor szedtem le a töltőröl a telefont és szombat délelött 10 körül raktam fel úgy hogy még volt benne 5%, úgy hogy elég heavy usage volt, volt navigálás kb 1 óra, youtube, böngészés, zenehallgatás, hotspot mode, fotozás videózás, folytonos bt kapcsolat az orával, egy watch 4-el használom.
    Melegedést minimálisan tapasztaltam amikor tényleg egyszerre ment minden, meg 5g modban, de nem volt vészes. Infra és gőz szaunába is magammal szoktam vinni olvasgatni, de ott se volt eddig semmi gond. Finn szaunában még nem voltam vele de majd oda is viszem. Én évek óta telóval járok szaunázni és még nem volt soha semmi gond.
    Mit mondhatnék még? Ja amúgy én egy virtuális flotta szolgáltatónál vagyok (Aidaco) de egyébként a pannonnak a hálózatát használja, tehát ha úgy nézzük pannonos vagyok.

    Nagyon fura dolgokat nem csinált még. 1x-2x elöszokott fordulni hogy nem reagál a kijelző, bármit nyomok, ujjlenyomat olvaso se megy olyankor. De várok 1-2 percet és helyre jön. Barátnőmnél ilyet még nem csinált.
    Üvegfoliával használjuk, hát elég vegyes a tapasztalat. Néha tök jól müködik, néha meg az istennek se akarja, pedig mindig pont ugyan oda pont olyan szögbe, pont annyira nyomom ahogy mindig is sozktam, meg feltanitottam és van amikor egyböl felnyitja, van maikor sokáig rezegteti és 1-2 másodperc alatt nyitja csak fel, van maikor egyáltalán nem. Én arra tippelek hogy talán az a nem mindegy hogy mennyire száraz vagy izzadt az ujjbegyem.
    Viszont a samsungoknál ha csak megérintettem bárhogyan a szenzort már egyböl nyitott, az 100%-os volt. És úgy hallottam a régebbi pixelekkel sem volt ez gond. Sosem értem ha van egy bevált müködő modszer akkor miért kell mindig kísérletezni. Nekem jobban bejött hogy a hátlapon volt a szenzor, na mindegy, ez van.
    Összességében nagyon elégedettek vagyunk, 303.000 ft ért vettük újonnan szállítással együtt, szerintem ennyit megért. (mind a kettő 128gigás)
    Tehát egyenlőre minden szép és jó. Csak amiatt izgulok ha majd kijön az új android verzió akkor ha feltelepítem akkor ne omoljön össze minden és ne kelljen újra feltelepítgetni mindent. Úgyhogy most le is tiltottam az automatikus frissitéseket. Most megy minden és ennél többre nincs is szükségem. Majd egy év múlva ha már minden helyröl meglett erősítve hogy a 13-assal is megy minden gond nélkül a root majd akkor felrakom. Nem kell nekem hogy mindig a legfrissebb legyen a rendszer.
    Summa summarum, én azt javaslom azoknak akiknek sok gondjuk van a telefonnal hogy tegyen egy próbát a rootal és szerintem nem fogja megbánni. Mondom ezt úgy hogy én aztán nagyon ódzkodtam tőle és egy porcikám se kívánta de nem bántam meg.
    Béke veletek testvérek :)

  • SAS107

    csendes tag

    [kép] [kép]
    Ezek voltak kb a legjobb méréseim. (4g vs 5g)
    De olyan is volt hogy az 5g-n kb csak 120 mbit volt a letöltés a 4g-n meg 60.
    A feltöltések azok elég satnyák valamiért mindig is.
    Szóval a konkluziom az az ha jó a vétel és van sávszélesség akkor a 4g is böven elég, ha meg szar akkor meg az 5g is szar. A feltöltés meg mindig szar.
    Nekem ez a tapasztalatom. Szerintem igy ebben a formában nem éri meg veszödni az 5g-vel, nem ad annyival többet, mint amennyit elvesz az akksibol.
    Amúgy a nyugati környékán lakom, ott szoktam méregetni.

    [ Szerkesztve ]

  • SAS107

    csendes tag

    csak halkan merem megkérdezni hogy volt root?
    Amúgy valakinek volt panasza úgy hogy rootolt volt a telo?
    Értem én azt hogy az ember nem azért vesz ilyen telefont hogy rootolgassa, nekem is ez volt a hozzá állásom, de inkább mint hogy földhöz vágjam. Vagy mint xiaomi...

  • SAS107

    csendes tag

    válasz gulb #5008 üzenetére

    Értelek.
    Egy időben én is ezt a mentalitást követtem.
    De a nap végére igazából akkor is magammal baszok ki.
    Tök mindegy mennyire van igazam, az ügyfélszolgálatos pont le fogja fosni.
    Take it, or leave it.
    Én úgy vettem ezt a telefont hogy tudtam hogy csak rootal fog jól müködni.
    Ha van valami amit meg tudok oldani magam, akkor jobban járok ha magam teszem, és nem moralizálok hogy kinek a feladata lenne. Megbékélek azzal hogy hogy müködik a világ és nyugodtan alszom.

    [ Szerkesztve ]

  • SAS107

    csendes tag

    válasz gulb #5010 üzenetére

    én is nagy cryptos vagyok. Nekem is van binance, meg metamask, coinomi meg minden szar. De onnantol kezdve hogy el lehet hideolni a rootot igazábol tök mindegy, minden megy.

  • SAS107

    csendes tag

    Igazábol én csak segíteni szeretnék azoknak akiknek gondjuk van, vagy vacilálnak a vételt illetően. Én nagy google fan vagyok, nest hub és google tv van minden szobában szoval én ebben a google ökoszisztémában élek, ezért is akartam egy pixelt, ez az első google telefonom. És tudom hogy ez a cég se szent, és sok faszsága van. De szerintem az apple még gázabb. Minden a pénzről szól, és nincs benne feltétlen logika. Pl itt van ez a hbo maxos sorozat törlés. Most abba mi a logika? Mi nem tudhatjuk, de valszeg olyan jogi meg könyvelési hercehurca amit mi úgyse érthetünk meg. Szerintem ezzel a pixel 6-al is ugyan ez a helyzet.
    Inkább örüljön annak, hogy ha még rossz helyre is dobott le a gólya, legalább megtudjuk oldani hogy jó legyen.

  • SAS107

    csendes tag

    válasz HUNgabus #5013 üzenetére

    Nem tudom mi a gond az exynossal, de akkor próbáld ki az amerikai piacos samsungokat snapdragonnal.
    Nekem Az S9+ om sanpdragonos volt, és amúgy nagyon elégedett voltam vele amig fel nem rootoltam. Igazából a UI-ja nekem jobban bejött mint ennek a pixelnek. Nem értem miért kellenek ezek a lóbaszó ikonok a felső notification bar lehúzásánál. Néztem hogy van e ilyen one UI launcher pixelre de sajna nem találtam.
    Amúgy nekem nem volt semmi bajom az S9+al amig fel nem rootoltam, nagyon szerettem.
    Gondoltam hogy majd ez a pixel lesz az első telefonom amit nem fogok rootlni, de hát az a farmuci helyzet hogy ezt meg muszáj volt :)
    Majd talán a következő.
    Amúgy szerintem a sanpdragonos S22-vel sincs semmi gond, vacilláltam is rajta hogy arra cserélem, csak nem tetszett a sumsung hozzá állása hogy nem engedi rootlni a telefonjukat mert akkor örökre elszaródik. Mondjuk mint ahogy mondtam pont nem akartam volna már rootolni, de a tudat hogy ha valamiért akarnám (mondjuk egy csipogás mentes hívás rögzítő telepítése miatt) akkor nem lehet.
    Itt a pixelnél meg mint írtam ezt pont nem akartam volna, de ezt legalább lehet.
    De a lényeg, ha nagyon pixel ellenes vagy akkor szerintem a snapdragonos s22 ultrák is jók, ha pénz nem számít és nem akarsz rootolni.

  • SAS107

    csendes tag

    válasz Ano #5089 üzenetére

    Hol írja ki? Amúgy nem csináltam semmit, csak megcsináltam az 5g hacket az xda-s leírás alapján.
    Én amúgy azt feltételezném hogy ha LTE-t ír ki és nem 5g-t az azért van mert LTE-n vagy és nem 5g-n :)

  • SAS107

    csendes tag

    Engem az érdekelne hogy fel lehet e rakni rootolt telefonra, és ha igen hogy lehet úgy hogy megmaradjon a root is és minden beállítás, kvázi csak frissiteni.
    Én nem pucolnám le teljesen a telefont, már tök jól belaktam.
    Ha meg nem lehet megoldani akkor maradok a 12-nél, nekem ez is teljesen jól müködik.

  • SAS107

    csendes tag

    Hali
    Gondoltam megosztom veletek mert én eddig nem találtam sehol se egyértelmű választ arra hogy hogyan lehet biztonságosan egy már rootolt és belakott android 12-es pixel 6 prot updatelni úgy hogy megmaradjon minden, a root is.
    Vacilláltam hogy kockáztassak e, mert én már fél éve nagyon elégedett vagyok a telóval, sose volt vele semmi gondom, ezért nem voltam benne biztos hogy érdemes e bolygatni azt ami működik. De aztán győzött a geekség.
    Ez alapján jártam el:
    https://www.youtube.com/watch?v=56oyjOjWDDY
    Csak kérdéses volt hogy ez a nagy update is müködni fog e, mert állitolag ez a megoldás első sorban ilyen kisebb security updatekhez jó.
    De aztán neki álltam és flottul elsőre működött minden. Megmaradt minden, a root is.
    Ha valaki vacilálna mint én akkor nyugodtan belevághat.

  • SAS107

    csendes tag

    Sziasztok.
    Van valakinek tapasztalata rootl kapcsolatban?
    Kb fél éve van meg a telo, kezdetektöl fogva rootltam, mindent beállitottam és tökéletesen is ment minden, volte, 5g, banki appok kártyás fizetés youtube vanced stb.
    Most az elmúlt hetekbe a wallet elkezdett szorakozni, egyszer csak rájött hogy rootolt a telefon. Néztem a magiskben a deny listet és láttam hogy a play service nincs bejelölve, pedig tuti bejelöltem. Na mindegy bejelöltem megint, cleare cash és data és után ismét ment is. Pár nap elteltével megint csak réjött hogy nem jo. Nézem, és megint nincs a deny listben a playservice. Leszedtem a fent említett universal safetynet fix 2.3.1-et de ugyan az.
    Valakinek van ezzel tapasztalata?
    Illetve felraktam a ReVancedet, és mellé a mindetach modult, de az is, minden nap frissiti magát az eredeti youtube és eltünik. Mindig rakhatom fel újra.
    Fura modon a barátnömnek ugyan ilyen telefonja van (pixel6 pro) és neki is én csináltam meg a rootolást és neki azóta is minden tök jól müködik :D
    Egyébként én nagyon elégedett vagyok a teloval, csak most az utobbi hetekben zavar ez a wallet meg revanced baszakodás.

  • SAS107

    csendes tag

    válasz kano #6971 üzenetére

    Hát én nem tudom, de most úgy néz ki hogy jó. Legalább is most 3 napja stabilan jó a wallet és a revanced is, reméljük így is marad. Eddig 1-2 nap alatt elromlott mindig.
    Az én tapasztalatom az volt, hogy amikor felraktam a 2.3.1-et manuálisan, akkor a magiskban egyböl felajánlotta az updatet, amire én mindig rá is nyomtam, aztán felrakta a 2.4-et. És azzal 1-2 nap alatt elromlott. Most felraktam megint manuálisan a 2.3.1-et, de nem nyomtam a frissitésre, és most úgy néz ki hogy jó.
    Illetve a revancednél is, ha valakit érdekel, most jött ki egy új verzió, revanced extended néven, illetve a detach mod-bol is kijött a v3, felrakva mind a kettőt most szintén úgy néz ki hogy 3 napja stabilan müködik és nem akarja frissiteni magát.

  • SAS107

    csendes tag

    Sziasztok.
    Járt mostanában úgy valaki hogy egyszer csak kiírta a telefonja hogy a frissítések érvényesítéséhez indítsa újra a telefont?
    Nekem és a páromnak is kiirta tegnap délután(pixel 6 pro). Én újraindítottam, ő nem. Nekem eltűnt a rootom és a julius 5.-ei security updatet felrakta.
    Nem értem, nekem tavaly október óta rootolt a telefonom, és neki is, és direkt le volt tiltva minden frissítés mert szeretjük úgy ahogy van, minden jól működött eddig, nem szeretjük frissitgetni a jól beállított stabilan müködő rendszert. Elég ha az appok frissitgetik magukat.
    Ráadásul nekem úgy rémlik, hogy még régebben probáltam OTA-n frissiteni, és sosem sikerült mert a frissités végén mindig kiirta hogy nem tudja mert modositott a szoftver a telefonon vagy valami ilyesmi. Tökre meg is örültem, hogy na jól van akkor ez se lesz több gond.
    Aztán erre tessék.
    Nagyon nem tetszik ez nekem hogy önhatalmúlag ilyen szinten bele tudnak nyúlni távolról az ember telefonjába.
    És a kérdésem, hogy akkor ha jól tudom, nincs rá semmilyen mód hogy wipe nélkül újra tudjam rootolni a telefont?
    Már baromira unom mindig újra belakni a telefont.
    És a gyári backup nem sokat ér, mert csak annyit csinál hogy vissza rakja playröl az appokat, meg pár alap beállitást a teloba, névjegyzék sms és ennyi.
    De mindenhova jelentkezhetek be újra és az appokon belül mindent újra be kell állitani, kártyákat hozzá adni, stb stb...
    Létezik valami mód arra hogy ezt ne kelljen újra végig szenvedni?
    Köszönöm a segítségeteket.

  • SAS107

    csendes tag

    válasz aldebaran #7548 üzenetére

    Koszi de felre ertettel. Vagy lehet nem jol magyaraztam.
    Nekem pont az a bajom hogy magatol feltelepotette magat az update a rootolt telefonomra es igy mar nem rootolt.

  • SAS107

    csendes tag

    Na és mi a tapasztalat? Jobb már a vonal?
    Arra rájött már valaki hogy mitöl van az hogy valakinál teljesen jól müködik valakinél meg bontogat?
    Én már 2 éve használok egy P6P-t rootolva és nekem teljesen jól megy, de az utóbbi időben folyamatosan szivat a google hogy ne tudjam elrejteni a rootot és így meg nemigazán tudom jól használni és már tele a tököm vele, gondolkodom rajta hogy akkor lezárom a bootloadert, de félek hogy akkor meg a telefonálás nem lesz jó.

Új hozzászólás Aktív témák