Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ragnar_

    addikt

    válasz joey04 #270 üzenetére

    Mondjuk én 2019-ben 6c/6t procit már nem vennék játékra. És mondjuk a 9900k és a 3700x között a Techpowerup szerint is kb. átlag 6% van FHD-ben, WQHD-ban és nem 2080Ti-al már annyi se, és valószínűleg a 3600x is a 3700x közelében lesz játékoknál árban meg ugye még olcsóbb lesz. 8-9. genes i7/i9 Intelről csak 3900x-re lenne értelme váltani, de játékok miatt egyelőre felesleges. És a teszteredmények játékok esetében ugye nagyban függnek a címektől.

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

  • Chaser

    titán

    válasz joey04 #405 üzenetére

    a 2600 sokkal olcsóbb mint 9400f, aprócska részletkérdés ...:) értelmes helyeken 42 vs 49e, a zen hűtője is jobb, és van 6 _használható_ virtuális szála is

    ez a zen2 meg kuvajó' lett :R

    szerk:
    kansas
    itt a válasz, nyilván megvárták a premiert, most osztás-szorzás, kis kivárás mit vesznek a pH@rasztok, és ha nagyon a zen-t akkor árcsökkentés fentebb is
    egyébként pár hónapja még 9400f is bőven 50e ft fölött volt, 2600 is inkább 50e-hez közelebb mint 45-höz, az usd árfolyama pedig magasabb mint akkor, úh valami csökkentgetés volt már mindkét oldalról - egyes cpu-k esetében biztosan -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz joey04 #430 üzenetére

    nem érdekel hány szála, magja van, az érdekel melyik hoz több fps-t.

    Hát a CB-nél az R5-3600 több FPS-t hoz mint a 9400F, (2080ti+FHD mellett)...

    Akkor most mi van?

  • koko52

    veterán

    válasz joey04 #405 üzenetére

    A 9400 majdnem 3900x szinten van játékokban. A vele egy árban lévő 2600-hoz képest meg 10% az előnye...

    1: nincsenek egy árban 2600 42 000 vs 9400f 48 000 (+ itt normális ramhoz Z-s lap is kell)
    2:nincs 10%, inkább nulla, de néhány esetben gyorsabb a 2600! Ne tavalyi videókat nézz. Tessék egy friss: [link]

    A mondatod első felére: ennyi erővel a 9900K se hoz többet a 2060 kártya mellé amit szeretnél.

    [ Szerkesztve ]

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

  • koko52

    veterán

    válasz joey04 #520 üzenetére

    Nem írtad hogy jobb? Idézlek: A vele egy árban lévő 2600-hoz képest meg 10% az előnye Nekem az jön le, hogy szerinted jobb.

    Hagy benne? Linkeld, hogy hol hagy benne a 9400 vagy a 2600. Én monitorozom otthon, mert nekem van és 99% folyamatosan a GPU kihasználás, ahogy youtube videókon is. Ha tuningolom all core 4.1-re akkor is ugyan annyi az FPS-em. A 8700K ugyan azokat az eredményeket hozza, tehát VGA limites.
    Tökéletes párosítás: 2600-2060 és 9400-2060. Nyugodtan vedd az Intelt én nem beszéllek le róla, mint írtam a legjobban árazott procijuk. Csak Z-s lapot vegyél, a ramok miatt és ha akarsz majd feljebb lépni. 40K körül vannak jók, ugyan ez másik oldalon B450 25K + 6k-val olcsóbb a rizsa. Itt a különbség amit nem fogadsz el. Én zártam részemről a vitát.

    Szerk: azért voltak egyetértéseink is 2060 topikban :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

  • Pörp

    senior tag

    válasz joey04 #712 üzenetére

    Csak a ram miatt Z-s lapot venni? Ennyire azért nem számít a RAM... Akkor inkább B-s lapba 3000-es RAM, feszesebb időzítéssel 2666-on ugyanott vagy.

  • Timer

    veterán

    válasz joey04 #936 üzenetére

    "Ahhoz viszont komplett dilettánsnak kell lennie, hogy az ember ne lássa, az R51600 - 2600 - és most 3600 magasságában MINDEN átlag felhasználásra jobb ár/érték arányú választás egy AMD."

    Ezek szerint magyarázatra szorul az "átlag" szó, de tuléajdonképpen érhető, fogalmazhattam volna bővebben is. Átlag alatt azt értem, hogy "mindenből egy kicsi". Egy kis játék, némi böngészés, némi kódolás, némi photoshop vagy egyéb produktív eszköz használata. Ahogy írtam is, akinek a full csúcs kellett, és leginkább játékra kellett az a csúcs, ott Intel volt a nyerő, ezt belátom. A gondom csak az, hogy a legtöbb Intel fanboy (akinek nem inge...) az elmúlt 3 évben is azt kommunikálta, hogy a Ryzen egy másodvonalas hulladék, miközben a valós "átlag" felhasználásban közel sem volt akkroa a különbség egy 7/8 gen Intel i5 és egy R5 1600 / 2600 között, mint amekkorát az árcédulák közötti különbség sejtetett.

    És még egyszer mondom, fontos, hogy NEM CSAK játékról beszélünk (amiben az Intel vitte a prímet), hanem mindennapos dolgokról (ahol kábé édes mindegy, mi van a gépben), illetve produktív szoftverekről is (ahol pedig a több mag miatt erősebbb választás volt a Ryzen).

    Remélem, így már érthetőbb, mire gondoltam. Ettől még a hozzászólásom többi része igaz: nagyon nem bírják itt néhányan elviselni, hogy a saját éveiket kapják viszont az arcukba, ezért inkább tökön szúrják magukat a kettős mércével.

    Ami pedig a 9400f és a 3600 árainak összehasonlítását illeti: az ugye megvan, hogy az egyik termék kettő (!) napja lépett piacra? Térjünk vissza erre mondjuk másfél hónap múlva. Egyébként az AMD a 2000-es sorozat tagjainak árazását tegnap megint megnyirbálta, nem is kevéssel, így már egy 2600X vagy épp 2700X is megfontolandó választássá vált, hiába tavalyi technika.

    [ Szerkesztve ]

  • M@cika

    őstag

    válasz joey04 #936 üzenetére

    Ja, de vasárnap már elmúlt. Szóval végre az AMD vezet. Elég volt a kékek egyeduralmából 2006 óta, el is kényelmesedtek, most ráb....
    Nyilván akinek Intele van most nem kell a kukába dobni és rohanni a 3950X-ért.
    Aki viszont most épít tök új gépet az nyugodtan elfelejtheti a kék színt egy darabig.

    Vismajor: valamirevaló 3xx-es laphoz már kint vannak a BIOS-ok. Én is tegnap frissítettem az Asrock B350 lapot.

    [ Szerkesztve ]

    Nasit a kis fehér medvének!

  • ribizly

    veterán

    válasz joey04 #1863 üzenetére

    Megnézvén jónéhány tesztet az a véleményem, hogy mind a két cég megtalálja a célcsoportját. Ha kicsit összeesküvéselméletezni akarnék akkor azt is mondanám, hogy nem lehet véletlen, hogy a gaming teszteket viszi az Nvidia, a computing-ot meg az AMD. A VGA-k pozícionálása óta lehet látni, hogy az összes kártya mm-re be van oda hangolva, ahova szánték árban, teljesítményben. Itt is ezt vélem felfedezni.

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • fudi2002

    veterán

    válasz joey04 #1929 üzenetére

    Tényleg nagyon off, de azért leírom mint régi inteles. Nem vagyok fanboy, mindig meglesem mielőtt vásárolok mi a felhozatal. Eddig a stabilitás és tuning miatt intelt vettem. Most is azt vennék, ha lenne értelmes alternatíva. Őszintén? Elegem lett abból amit az intel művel mostanság. A most eladott intelem, normális forrasztott kupakos volt még, tökjó hőfokkal, jó tuningpotenciával.
    És akkor amiből elegem lett:
    -új generáció új chipkészlet. (igyekszik is ráerőszakolni a népet biosokkal)
    -forrasztás helyett taknyolás, véletlenül se tudd húzni a procit ami K-s! Ami direkt erre lett teremtve.
    -Újra forrasztás, túl sokan deliddeltek. De mi legyen? Rakjunk több anyagot, nehogy már túl jól menjen.
    -Biztonsági résekkel nem foglalkoztak, most megy a kapkodás.
    -Nuku innováció, lerágott csont tovább rágása. A 9900knál is vicces, mert olvasom teszteknél hogy az így leveri meg úgy leveri. Ez tökre igaz is, DE ahhoz hogy ez tényleg így legyen, előszöris kell egy jó példány ami tudja 1,3v körüli fesszel, mostanában vegyes a felhozatal, srácok a topikjukban tudnak mesélni. Kell egy jó alaplap, amit ha szeretnél sokáig társnak tartani, akkor ne 100fokos VRM-el menjen. Na ehhez zsebbe kell nyúlni. (segítek, nem 30.000 huf). Menjünk tovább, proc hűtő. Minimum D15 vagy játékvíz, no ez sem filléres tétel. És jön a lényeg, hogy úgy el tud így is melegedni némelyik példány, hogy jön a domború kupak miatti kupakcsere, vagy delid vagy esetleg mindkettő. Ezek után még van kedv intel oldalon maradni? :)

    Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

  • warcat

    veterán

    válasz joey04 #2127 üzenetére

    Igazából amazonon , neweggen folyamatosan pörögnek a brutál memóriaakciók, csak itt nálunk látom a lehúzást... UK amazonról úgy jött ki 22500 forintra a Ballistix Sport LT BLS2K8G4D30AESBK 16 GB Kit darabja (kettőt vettem), hogy 375 forintért váltottam a fontot, majdnem 5 font volt a posta, ÉS ki kell fizetni a +7%? VAT különbséget is.
    (ne a most kiírt árral számoljatok, Prime napi akció volt rá)

    [ Szerkesztve ]

    EA: It's in the crate!

Új hozzászólás Aktív témák