Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Traxx

    őstag

    válasz M107 #14 üzenetére

    A gépem lényegi része (lap-proci-RAM-HDD) 4,5 éves, a VGA-t használtan vettem, így az 5,5-6 kb. Amivel játszok, annak elég, ha konvertálok, arra is elég. Max. egy SSD-t tennék most bele, vagy 20 rugó körül (használt) VGA-t, ha jön valami olyasmi játék, ami nagyon kellene, de nem, vagy csak jelentős megkötésekkel vinné a jelenlegi cucc.

    Egyébként szerintem is maradnak még az 1155-ösök kb. 1-1,5 évig a boltok polcain. Elavult nem lesz, mert a benne lévő erő a felhasználók nagy részének bőven elég.

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Srodney #53 üzenetére

    Ha annyi van belőlük, mint a nyű, akkor pár bolt linkjét írd már be légyszi, amire ez a kitétel igaz...az én értelmezésem szerint akkor a legnagyobb webshopokban az ilyen foglalatú alaplapokból kellene találnunk a 4-5 top márka közül mindegyiknél 4-5 típust. Iponnál s754 van kemény 1 db, am2, s370, s939 nuku. pcx-nél am2 egy db, alatta nuku. Edigital: 3 db s478, am2 egy db (a többi szintén nincs, ahogy láttam, bár chipsetre nem lehet keresni).

    Más boltban sem nagyon láttam 2-3 darabnál nagyobb választékot összesen, és nem márkánként. Ha ezt jelenti neked a rengeteg, és a sima beszerezhetőség, akkor különbözőek az igényeink...

    "intelnél mellesleg mostanában alaplap csere együtt jár proci cserével is mert úgy érdemes generációt váltani"
    Intelnél az LGA775 és az 1155 is elég hosszú életűnek bizonyul(t), az 1156 meg nyúlfarknyinak. De ugyanilyen nyúlfarknyi volt / lesz az AMD-nél az FM1 is :U

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Srodney #56 üzenetére

    Hajjaj...a hozzászólásom nagyobb részét nem sikerült megfelelően értelmezni...

    Akkor még egyszer: beírtam a legnagyobb boltok kínálatát, de akkor még kettőt ideteszek. A PH-val kapcsolatban álló Bluechip-nél 8 db olyan lap van, ami S754, S939, AM2 vagy 478-as. De akkor a szűkebb hazám legrégebbi boltja: [link] Látható, hogy milyen "bőséges" választék van régi lapból. A város más boltjaiban sem lehet szerintem sokkal nagyobb választék, mivel nem hiszem, hogy csak 1 nagykerrel állnak kapcsolatban, figyelembe véve a rendelhető termékek körét.

    Vidéki vagyok egyébként, ahogy az adatlapomon is látszik (és falusi, tehát nem fogok mindenféle nagykerbe mászkálni, vagy őket hívogatni). Csak azt kértem, hogy adj pár linket, ahol "annyi van a régi lapokból, mint a nyű...nem kaptam.
    Van errefelé pár elismert, nagyobb, megbízható bolt, és értelemszerűen azokban jobban megbízok én is, és a jónép nagyobbik része is, mint a kis garázsboltokban (pl. azért, mert nem sikkasztják el a 3 év garit 1-re). És szintén az adatlapomon lévő gépből látszik, hogy mekkora kocka vagyok, ugyebár...LGA775-tel és 7600GT-vel aztán hasít minden... (nem panaszkodok, csak egyszerűen ez a gép nekem elég).

    A hozzászólásodban lévő dőlt betűs kiemelésnél meg egyértelmű, mire reagáltam: arra, amit az előző hsz-emben tőled idéztem, jelesül hogy mostanában az intelnél a lapváltás együtt jár a procicserével. Ezt cáfoltam meg, amivel egyet is értesz (meg nem is, hogy nem cáfoltalak meg), mégis értetlenkedsz, és oltani próbálsz :U

    A kockulással és a kikecmergéssel kapcsolatos személyeskedést meg tartsd meg magadnak, köszi :((

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Srodney #62 üzenetére

    Ok, fátylat rá :R

    Valahol szerintem igaza van egyébként neked is, és monginak is: beszerezhető kb. minden, csak gyakran nem egy telefonnal, hanem túrni kell érte mindent. Van erre saját példám is: Canon ip1500 nyomtató beszerzése vagy 6-7 éve, amit Nyíregyen sehol nem kaptam, Debrecenben kb. 5 végigérdeklődött bolt után sikerült vennem. Kifutófélben volt a típus, de volt okom rá, hogy pont az kellett, ritka gazdaságosan lehetett üzemeltetni :K Lehet Debrecenben máshol is be tudták volna szerezni, de ahonnan elhoztam végül, ott is mondták, hogy már elég régen keresték ezt a típust. szóval akarattal minden megoldható - kérdés, megéri-e az akarat...és itt nem csak a pénzre gondolok.

    És még valami: ha nekem a lapom kidöglene (de ne tegye :D ), akkor tuti nem vennék megint ilyet, pontosabban 775-öt nem. Annyiért kapnék mást, pl. 1155-öst, a CPU+RAM eladása után meg nem kellene sok egy új proci+DDR3 kombóhoz :)

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

Új hozzászólás Aktív témák