Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pepe091

    MODERÁTOR

    válasz BPARNI #3504 üzenetére

    Kicsit furcsa elsőre e kettő közt vacillálni, mert szerintem nem sok közös van a kettőben, csak mindkettő az adott cég prémiumkategóriás terméke. A legfőbb különbség az Android vs iOS meg a méretbeli különbségek..
    Én személy szerint soha nem vennék iPhone-t mert azzal egy teljesen zárt rendszert fogsz kapni, amin nagyon kevés személyre szabható beállítást fogsz kapni. Android esetében már root nélkül is 70%-ban tudsz változtatni a rendszeren, ami legfőképpen a kinézeten jelenik meg. Ha nem tetszik a tárcsázó, azt le tudod cserélni, ugyanígy a billentyűzettel, launcherrel, lockscreennel szóval szinte mindent meg tudsz változtatni.
    Ha neked fontos, hogy minden olyan legyen ahogyan Neked tetszik, akkor mindenképpen a Z-t válaszd.
    Meg azért a vízállóság, és az 5" is a Z felé billenti erősen a mérleget. :)

    (#3505) Sup

    Az akksi ilyen használat mellett amit írsz, bőven ki fog bírni egy napot, talán még kettőt is.
    Cikk az akksi használatról.

    Ajánlom a Te figyelmedbe is a fenti írásomat, szerintem a Z jobb választás.

    Még egy plusz fólia szerintem felesleges a telefonra, a Z-n ugyanis alapból van elöl és hátul is kemény fólia. :)

    [ Szerkesztve ]

  • kali

    legenda

    válasz BPARNI #3504 üzenetére

    szia,

    én iphone 4s készülékről ugrottam át xperia z alá, de előtte is volt android oprendszeres telefonom, nem vagyok elkötelezett és elfogult egyik irányba sem, saját véleményt és tapasztalatot írok, ami néhol szélsőséges is lehet, ha a másik oldalról nézi valaki;
    szöges ellentét a két rendszer, de a telefonok is!
    amennyiben nem probléma a részint zárt rendszer, illetve nem zavar a némileg egyhangú felület, úgy szerethető a gyors és stabil ios, bár jailbreak és némi buherálás után az is akadóssá és instabillá tehető.
    ami nagyon tetszett; amikor kijön a friss ios verzió, akkor a szolsgáltatós telefonokra is azonnal felhúzható, android alatt általában várni kell a külön szolgáltatós verzióra - bár arra is volt már példa, hogy szolgáltatós verzióban korábban kijött egy új firmware, mint függetlenül, de nem ez a jellemző.
    számomra főként azért nem i5 lett az utód, mert a környezetemben sok problémás volt/van; kopós keret, behalt főkapcsoló, kosz került a kamera lecséje elé...stb - ezek annak ellenére, hogy gondos tulajdonosok használták! az is igaz, hogy vannak kevésbé problémás darabok is, de nem kockáztattam!
    odaát említették neked, hogy az i5 a dobozból kivéve azonnal használható, erre csak azt tudom mondani, hogy egy ideje az android is ilyen, legalábbis a felsőbb kategóriában, az xperia z sem igényel semmi buherálást, a gyártói firmware verzióval is teljesen használható, részemről az első olyan telefon, amin még a t-mobile firmware verzióval sincs probléma, korábbi telefonjaimon mindig ment fel a friss független, de itt nem tudok belekötni, illetve lemaradás sincs, így maradt az eredeti.
    kérdezted az akkumulátoros üzemidőt teletonálással és e-mail szinkronizációval kapcsolatban;
    xperia z kontra iphone 5, 3g telefonálással közel a dupláját tudja az xperia z, mint az iphone 5 (16:03 kontra 8:42), tehát kijelző nélküli használatokban jelentősen jobb az xperia z, de kijelzőben majdnem megfordul az arány, itt már kijön a +1" és a full hd kijelző.
    amit nem szerettem az i4s esetén; esőben nem mertem elővenni, mert elég egy esőcsepp a tetején lévő jack aljzatba, ott figyel az indikátor, elszíneződik, és ugrik a gari! emiatt, még párás helyiségbe sem mertem bevinni, mert hajlamos könnyen elszíneződni, az iphone témában olvashatsz konkrét példát, hogy valakinek emiatt vonták meg a garit!
    az xperia z esetén adott az ip57, víz és por kizárva, nem probléma már, ha esőben kell használni a telefonomat!
    méretre nagy az xperia z, nekem az i4s után pláne szoktalan volt, bár arra meg galaxy s2 után mentem át, ott meg kicsi volt a 4.3" után a 3.5" - az iphone 4s esetén nem is nagyon tudok más negatívumot mondani, csak a kis kijelzőt -, az 5" viszont brutálisan nagy, persze jobb rajta netezni...stb, de fogásra szokni kellett a méretet.
    nézd majd meg élőben az xperia z kijelzőjét, mert sokak fakónak tartját adott tft kijelzőt, pláne akik amoled táborosak. nekem volt több amoledes, illetve ips...stb, de nem tartom fakónak ezt a tft kijelzőt sem, az amoled túlhúzott volt kicsit, távolabb álltak a színek a valóságtól, de megbarátkoztam azokkal is, ahogy ezzel is.
    más kérdés, hogy az újabb firmware alatt javítják a fehéregyensúlyt, a 4.2 alatt meg lesz lehetőség kalibrációra a színek tekintetében az xperia z alatt, szóval pláne nincs mitől félni!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák