Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thamasz

    senior tag

    válasz rocks #623 üzenetére

    Magam nem tapasztaltam, hogy romlott a képek minősége a 200-as sw-frissítéssel. Viszont érdekes amit írsz, más lehet a háttérben, ugyanis az autófókusz gyorsaságának, azaz hogy milyen gyorsan állít élességet egy adott pontra nem függ össze azzal, hogy bemozgás esetén elmosódott képeket lő a kamera, ez két különböző dolog. (Hiába állít a telefon gyorsan élességet egy adott pontra, ha az a pont az expozíció ideje alatt elmozdul.) Akkor lesz egy kép elmosódott bemozgás esetén, ha nem elég rövid a záridő. Mivel jelenleg manuálisan még nem állítható a záridő a telefonunkon -ezen remélem változtat majd a Sony- a záridő rövidségének feltétele, hogy az automatika szerint elég fény érkezzen a szenzorra. Ezáltal a záridőt csak közvetetten befolyásolhatjuk: a fény mennyiséggel, de ha ennek növelésére nincs lehetőségünk, mert például este van és nem tudjuk eléggé megvilágítani a témát a gyenge kis ledes villanóval vagy más fényforrással, akkor ahhoz, hogy ne állítson az automata bemozdulásveszélyesen hosszú záridőt nem marad más, mint az ISO érzékenység növelése. Ez viszont magával hozza a zaj erősödését, mivel az erősítő áramkörök nem csak a hasznos jelet erősítik, hanem az elektronikai zajt is. Ez minden fényképezőgépnél jelen van, csak a mértékekben van különbség, illetve a különböző zaj csillapító algoritmusokban. Valahol meg kell kötnünk a kompromisszumot és megtalálni az elfogadható egyensúlyt. (Tükörreflexes gépeknél (DSLR) van egy nagy előny, a külső vaku használatának lehetősége, amely nélkül nem elég fényben ezeknél a gépeknél is csak az ISO érzékenység növelésével tehetünk a bemozdulás ellen -a nagy fényerejű objektívek használatának lehetőségét most ne vegyük ide), persze ezek céleszközök, nem összehasonlítható a végeredmény egy telefonnal.
    Hogy konkrétabban is ötletelhessünk, ha felteszed a bemozdult fényképedet ide, megnézhetjük, hogy mi is volt a téma, mi lehet a bemozdulás oka.
    Pl. egy téli délutánon a szobában mozgó, futkározó gyereket mobillal bemozdulás mentesen lefotózni eléggé nehéz dolog... :(

  • viera

    őstag

    válasz rocks #623 üzenetére

    Nekem még nem jött meg a 200-as frissítés.Nem tudom mit tartalmaz,hogy a független Rom-os még nem kapta meg.
    Az enyém egyébként Telekomos,de amikor megvettem le is cseréltem a függetlenre mert nem szeretem a T-s cuccokat.Mindenfélével telepakolják amit nem is használok.Meg aztán így hamarabb megkapom a fő frissítést-M. :C

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne mondd,hogy soha!!!

Új hozzászólás Aktív témák