Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz Williamgrant #15317 üzenetére

    OFF arról, hogy nekem aztán semmi sem jó, gyengébb idegzetűek ugorják, többet nem offolok erről ide kisregényt. :R

    Hogy más miért röhög, nem izgat... Sonyban ami hardverileg zavar az a plexi (meg hogy üregesnek tűnik, koppintásnál, vagy hogy közepes hangerőnél az egész készülék berezonál; főleg a korábbi GG üvegekhez, tömörséghez képest), a csati, a kijelző (IPS, tudom, ez ilyen). IP védettséggel jár a dobozhang (javít rajta a beszédhang javítás), gyengus és közel a villanó a kamerához, amit nehéz megszoknom hogy mennyire a szélén van, ahol az ujjaimmal rendesen megfoghatnám a telefont. Hatalmas pacsit adtam volna azért is ha a hangerőgombokat fentebb rakják, és akkor nem a fél oldalán lenne a 4 gomb, amivel pl elég nehéz hangerő gombot kitapogatnom a zsebemben, és ritkábban nyomnám meg véletlen is. Z5c-nél meg még lentebb vitték... [link]
    Hogy a kijelző/fotózás miért kajál ennyit, azt nem tudom hogy hw vagy sw szekcióba véssem fel, de annyi magos chipes soc-ok vannak, hogy egy papíron erre kihegyezett, nem kevés pixellel dolgozó telefon igazán kaphatott volna egy dedikált feldolgozót (lásd 808 és 1020 közötti különbség).

    SW-esen a kamerát azt nincs ember aki ne ekézné (csak 5-10%ot vennének vissza a szűrésen meg élesítésen, sokkal normálisabban nézne ki, és egy kevésbé hektikus fénymérés/fehéregyensúllyal már egész emberi lehetne - párom 925öse ájfonosan lekörözi az elkészült képek tekintetében, pedig tesztek alapján arra is húztam a szám még kissé).

    Mondanám hogy egy telefon ha egyszer jó, mitől lenne idővel rosszabb, de sajnos a 808 alól igyekeznek minden lábat kivágni. Egy tucat szolgáltatást lőttek le, utoljára épp azzal baszkurálják az idegeimet hogy a mobil youtube nem működik rajta (a formátum nem játszható le üzenetet dob) csak a régi ótvar változat. És még így is jó lenne, de a *#@& weboldalak brutál sok beépülője szétb...a a netezést, aminek nincs mobiloldala, azt egyre jobban megérzi hogy 1 mega tartalom megjelenítése előtt még 3-5 mega szemetet kell leszednie. Igaz, a netbookokat is ki kellett valahogy nyírni, meg a pc ipart is fejlesztésre kell ösztökélni, meg persze egyéb eszközökön is meglátszik ez az átkozott vissza fejlődés. Szóval telefonnak és fényképezőnek még mindig elsőosztályú a 808, de amikor meg kell néznem egy nyitvatartást/elérhetőséget, és a hsdpa romjaim várok 50 másodperce hogy történjen valami... :U Érdekes, hogy Esztergomban pl ha az Aldi előtt nem nyitottam meg a bevásárló listát, LTE ide vagy oda, ezzel sem(sőt, még kevésbé) nagyon tudom bent betölteni bent,(sugárzásveszély esetén ide menekülnék az tuti) és pont ennyire remekül tudok gyorsan egy képet elküldeni a boltból. Kész szerencse, hogy a telenor mobilnet itt még egy fokkal jobb mint a trémobilé :O

    Egyébként aki követte másutt is a vergődésemet, egy 925 is hadrendbe állt, de 3-4 nap után kiderült hogy ugyan nem rossz a hw,(már elnézést, de köszönő viszonyban sincs a Z3C-vel) és a rendszernek is sok előnye van,(alapból bírom a WP-t) de majd egy kb 2 év múlva (ha addig el nem b...ák, és egyelőre úgy tűnik el fogják) újra ránézek, hátha -symbianon 6-8 éve működő- alap dolgok addigra már elérhetőek lesznek.

    [ Szerkesztve ]

    Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html | https://www.strava.com/athletes/99769725

Új hozzászólás Aktív témák