Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz Williamgrant #650 üzenetére

    Amennyiben tervezési hiba lenne, hogy lehet érintett a Z3 és a Z3C sőt Z1-től Z5-ig minden készülék?
    A kis és a nagy készülékeknek alapvetően különbözik a felépítése, tényleg drasztikusan más.

    Mi egyáltalán a probléma forrása? Az hogy a Sony egyik igen sokeszű marketingese úgy gondolta, hogy nagyon jó ötlet lesz a telefont víz alatti reklámokkal és medencébe ugrálással reklámozni, na most ezen a ponton kellet volt pár mérnök baseball ütőkkel agyonverje.

    Ez az egész mizéria forrása, hogy a userek abban a hitben éltek, hogy a készülék teljen vízálló, mikor még az IP67 se fedi azokat az esteket, amiket a reklámokban láthattunk. Ezért is kaptak szépen US-ben csoportos pert, és elég jelentős pénzbüntetést. Sajnos EU-ban ezt nehezebb végigvinni, pedig nem ártana.

    Itt most megjegyezném, hogy a jelző leválás a teljesen általános probléma, pl. iPhone 5-5s-6-nál különösen gyakori volt. Nyugodtan keress rá. De ugye a Z3-as sorozatnál elsősorban azért lett a probléma mert ugye vízbe vitték a userek a telefonokat leginkább nyáron ugye napon hagyott telefonokról beszélünk, ahol a ragasztó nagy eséllyel egyszerűen megolvadt és megszűnt a teljes szigetelése, így a készülékbe víz juthatott.
    Illetve a nyomás próba miatt a userek nagyon egyszerűen ellenőrizhették, hogy van-e bármi gond. De pl. az én Z3c-m cuppogott, de simán átment a nyomás próbán, még se tekintettem vízállónak.
    Ahova ki szeretnék lyukadni az az, hogy amennyiben nem vízálló a telefonod, és nincs benne nyomás érzékelő(nagyon kevésben van), honnan tudod, hogy egy nagyon kicsit levált a ragasztás? Hacsak nem fogod meg pont azon a ponton és hallod vagy érzed, hogy enyhén benyomódik, soha nem fogod megtudni hogy levált vagy hogy bármi probléma van.
    Én 3hónapja vettem észre, hogy a Z4T-nél egy helyen "cuppog" mert épp ott fogtam meg, amúgy sose vettem volna észre, nyomás érzékelőt pedig ebből már kihagyták.

    Így kimondhatjuk, hogy gyakorlatban semmilyen információnk nincs arról, hogy valósan mennyire is gyakori a kijelző leválás. Amit elsősorban a hő okoz, akár napon hagyás, akár huzamosabb játék, vagy gyors töltés is okozhatja. Azt kijelenteni, hogy kizárólagosan tervezési hiba az ok, nagyon átgondolatlan.

    Itt arra is felhívnám a figyelmet, hogy szinte egyik gyártó se olyan hülye hogy garanciát ad a beázásra, így se Apple se Samsung esetében se jár semmilyen garancia, ha beázott a készülék, mivel kizárólagosan nedvesség állónak van hirdetve, nem pedig vízállónak és mindenhol ki van emelve, hogy merítsd víz alá a teljes készüléket.

    Az egész vízállósági mizéria nem a Sony mérnöki oldaláról jön, hanem a marketinges oldaláról, akik óriási baromságot csináltak. A tanulópénz pedig elég súlyos volt.

Új hozzászólás Aktív témák