Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz Enci1983 #86 üzenetére

    Ühümm. Hát ezt a vak is látja. Nyilván.

    Az első Sony Xperia S Magyarországon az enyém volt. Úgy mentem ki az MWC-re abban az évben, hogy már ott volt a kezemben, elkísért Tajvanra, túlélt rettentő sok dolgot, utána a családban továbbment és még évekig működött.

    Az egyik első Xperia Z is nálam landolt. Egy évig használtam és ma is hibátlanul működik az apósomnál.

    Baráti társaságban többször is ajánlottam az aktuális Z kompakt verzióját olyanoknak, akik szolgáltatói kínálatból voltak kénytelenek választani és kis méretű telefont szerettek volna. Általában nem bánták meg.

    De ettől még az ember nem kell, hogy elvakult hívő legyen. Vannak olyan elvárások és igények, amelyeknek csak egyetlen modell felel meg és az Xperia XA1 Ultra is ilyen, hiszen nincs ekkora méretű telefon hasonló áron a szolgáltatóknál (ez a készülék pont tegnap került be a Telenor kínálatába), tehát ez is talált magának egy rést és lesznek olyanok, akik pont ezért választják.

    Ettől még nem kéne fájjon, hogy sok szempont alapján ez a konkrét termék nem sikerült túl jól. A kamera sajnos ilyen (ezen már senki sem lepődik meg), az akkumulátor is karcsú. Noha elég jól sikerült az energiatakarékossági hangolás, de ugyanezzel a nekifutással egy 3500-ös telep röhögve menne 2-3 napig is - és akkor oda lehetne tenni értékesítési érvként. A P20-as chipsetnél is illett volna egy grafikailag erősebb lapkát szerválni, picit lehetett volna még molyolni bizonyos gyári alkalmazások optimalizációján és a kamerán és akkor nem fanyalogna senki.

    Az XZ Premiumtól mi is sokat várunk, csak ettől mindig félek, mert ilyenkor szoktak jönni a csalódások - ne legyen így. A HTC-nek is sikerült megráznia magát tök váratlanul, mert az U11 elég potens termék, ugyanazt az utat játszották az elmúlt években, mint a Sony. Nem kizárt, hogy az XZ Premiummal nekik is összejön.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Új hozzászólás Aktív témák