Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TTommi

    aktív tag

    válasz Legendd #9 üzenetére

    En is ezen agyalok mar egy ideje, mert nincs ra ertelmes magyarazat, miert nem hasznalnak OPS- t, es miert butitjak le a kamera mogotti SW-t. Tapasztalatom szerint a Sony nappali fenyviszonyok mellett nem rosszabb, mint a konkurencia, vagy legalabbis nem szignifikansan. A gondok szurkuletkor kezdodnek, amin a manual mod sem tud segiteni. Ehhez kellene az OPS es a manualis zarido allitas. Az automata mod nagyon megnoveli az ISO erteket, amitol meg olyan lesz a kep, amit csak utalni lehet. Ezt a ket aprosagot nem hiszem, hogy nem tudjak 3 eve beletenni a keszulekekbe. Ennek valamilyen mas oka lehet, peldaul az, hogy szandekosan nem csinaljak meg, peldaul a kameraszenzor reszleg jolteljesitese miatt. Es ha oszintek vagyunk, a Sony Z szeriaval mindig csak a kamera korul ment a duma. Minden mas tekintetben nagyon jo es bizonyos tekintetben meg jobb is a konkurenciaknal. A masik dolog az arazas, de en meg egyszer sem vettem Sony- t azon a listaaron, amit az MA kozol. Inkabb annak a feleert szolgaltatoi kinalatban, es ugy siman megeri.
    Az Xperia X meg a rajongok taboraban is rossz konstrukcio ezen az arszinten. Teljesen erthetetlen, miert ennyi. Megjegyzem, a ket szelso darab, az XA es az XP jobban erdekel mindannyiunkat, mint ez a kozepso erdekesseg. Mindenesetre legalabb latszik, hogy az XP mit tud kijelzo, kamera es akku tekinteteben, mert ebben mindket keszulek megegyezik tudomasom szerint. Lehet, ilyen szempontbol erdemesebb lett volna azt elore venni a tesztekben.
    Szerintem lesz hozza fules, kerdes, hogy melyik. Ha csak MH-410, akkor az tenyleg olyan, mintha semmit nem tettek volna a csomagba.

    [ Szerkesztve ]

    SXZ2 és SXZ5c

  • TTommi

    aktív tag

    válasz igori #37 üzenetére

    Plusz van mogottuk valami "gyenge" hangszoro is, aminek szinte nincs is hely igenye:-)
    Mellesleg a virtualis gombok nem allandoan vannak jelen a kijelzon, es nem is veszik el a helyet. Ha nincs rajuk szukseg, eltunnek.

    [ Szerkesztve ]

    SXZ2 és SXZ5c

  • TTommi

    aktív tag

    válasz RaveForce #42 üzenetére

    Bocsanat, elfelejtettem mondani, hogy a Z szeriarol beszelek. A melegedes volt meg problema, ami szinten leginkabb a kamerahoz, azon belul is a 4K hoz kotheto.
    De a hasznalhatosagaval, a rendszersebesseggel, az audio kepessegekkel, az uzemidovel, a beszelgetesi hangminoseggel, a navigacios kepessegekkel, a hangvezerlessel, a bongeszessel, Z2 ota a kijelzove, a felhasznaloi felulettel, kezelhetoseggel, halozati stabilitassal, SW tamogatassal, stb. nem tudok rola, hogy lenne ALTALANOS problema.
    De ha nekem nem is hiszel, mert elvakult fan nak tartasz, akkor legalabb olvass figyelmesen, es akkor latni fogod, hogy a tesztek alapjan is ket problema korul megy mindig a hipe. A kamera es az ar. Ja es egyesek ultra vekony kavakat szeretnenek, ami teljesen elfogadhato, mivel nem vagyunk egyformak. Egyeb tekintetben a Sony-k ( azert van egy- ket felresikerult darab) igenis jol hasznalhato keszulekek.

    SXZ2 és SXZ5c

  • TTommi

    aktív tag

    válasz AndyRich #54 üzenetére

    Szerintem a G4 es az S6, de meg a Huawei P8 is nagyon szep fotokat csinal gyenge fenyviszonyok kozepette manualis beallitassal. Igazad van abban, hogy a Sony is kepes erre, de a kivant eredmeny elerese erdekeben nagyon sok idot kell raszanni a beallitasra, mig a fent emlitett keszulekek eseten ez sokkal egyszerubb. Ha a kameraval nem is vagyok maradek nelkul megelegedve, azert a telefonnal osszessegeben igen. Kivancsi leszek az X performance- ra, mert iden szeretnek ket ev utan uj telot. Maradnek a Sony- nal, de a Z5 uzemidejevel nagyon nem vagyok kibekulve. Az X nel hianyzik egy csomo minden, amit megszoktam a Z2 nel, kulonosen a 4K. Inkabb vennek Z3 mat. Vagy az X performance, ha jo lesz.. Remelem az X utan azert letesztelik azt is!
    Az X biztosan bekerul a szolgaltatoi kinalatba es ezzel egyutt az ara is merseklodni fog. A szlovak Telekomnal olvastam, hogy egy SBH 750 es headsettel adjak, ami nem resze a doboz tartalmanak, mivel kulon van csomagolva. Egy masik Sony- s nyilatkozatban is olvastam, hogy 2016 tol a Sony csak BT headseteket ad a telefonjaihoz. Ez lehet az oka, hogy az MA- s sracok es mas sem, talaltak semmit a dobozban.

    SXZ2 és SXZ5c

  • TTommi

    aktív tag

    válasz Enci1983 #57 üzenetére

    A Huawei szep kepeket csinal, nekem ott massal van bajom. Pedig a Sony utan azok a telefonok tetszenek a legjobban. Nagyon gondolkodtam a P9 en, mert a Telekomnal piszok jo az ara, de inkabb varok meg egy kicsit.

    SXZ2 és SXZ5c

  • TTommi

    aktív tag

    válasz Lupous #50 üzenetére

    Ha a kamera és a biometrikus szenzor a fontosabb, akkor vedd a Z5c-t. Ha az üzemidő és a jó ár, akkor a Z3c-t.

    SXZ2 és SXZ5c

Új hozzászólás Aktív témák