Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zord01

    senior tag

    Először is a kedves csikkírónak:::: ez a teló 16mm vastag, nem 11,5. 11,5 pl a nokia 6700 classic, és az látványra is sokkal pengébb. Nem tudom honnan jött ez az adat de nagyon félrement.
    Amúgy én 2002 óra SE rajongó vagyok, de az utóbbi 2 év produktuma katasztrófa. 8 év óta először vettem nokiát.
    Ezzel a telóval is lenne pár gond. SE csati, lassú, csúnya, kicsi akksi, VASTAG (mikor értik már meg a telefongyártó cégek, hogy egy mobil nem lehetnek vastagabb 13mm-nél. Különben kidörzsöli a farmer zsebét :(( )
    2010 Q2 és 3,15 Mp fixfókusz. Gratulálok (csak összehasonlításképpen, D750: 2004 2Mp Autofókusz). 6év alatt ezt sikerült fejlódni? Gratula.
    Értem én hogy nem egy csúcskategóriás teló, de azért az durva hogy egy hat éves csúcskategóriás teló lemossa a színről.

    Amúgy szerintem nem baj hogy van benne GPS, de akkor legyen használható. És ingyenes. Kiver a ragya, hogy egy 40-50k telefonon a GPS-ért még éves szinte fizessek kb 15-20 rugót.
    Haha.

    Most Nokia okostelóm van. Egy hulladék. Symbás, de én nem szeressem a Symbát. Lassú, buta. Jah és érintőképernyős. Pfujjjj nagyon sz*r.

    Szal szeretnék egy telefont ami legalább 5-8 megapixeles, max 13mm vastag, klasszikus kialakítású (nem csúszkás, nem érintős, nem ku*vaan*ja), jackes, miniusb-s, használható, ingyenes GPS van benne, nem okostelefon.
    Nekem ilyen Szociális ( ;) )Twitter Iwiw FaceBook sz*rok nem kellenek.
    Tőlem lehet 200k is (120-nál olcsóbb telóm még úgyse volt), csak legyen már ilyen teló.
    Van? Tudom, túl nagyok az elvárásaim...
    Én csak a D750-et akarom 2010-es köntösben.

    De nem lehet mert ha már egy telóba raknak GPS-t, és WiFi-t, akkor az már biztos nagyon okos telefon, (tehát instabil, lassú sz*r) és akkor már meg kell variálni, tehát legyen csúszkás (amitől fölöslegesen dög vastag lesz, és nehezebben használható), vagy érintős (és tök használhatatlan)
    Elb*szott egy hozzáállás ez.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    Nah Kedves Fórumosok, akkor ideje tisztázni pár dolgot, mert látom nem mindenki van képben.

    Barthezz2:
    Lirion :
    A nokia okostelefonokban ingyenessé tették a navigációt. Konkrétan az Ovi maps-ot. És az baromi jó. Nekem ezen a Symbás redván első dolgom volt feltenni az Igo-t. (Igen-Igen, fel lehet tenni, max prütykölni kell...), de semmivel sem jobb mint az Ovi maps, csak lassabb, így töröltem.
    A vicces az egészben, hogy mivel le akartam cserélni azt a Symbian-os sz*art egy zárt platformos rendszerre (mert ez lassú, és instabil), akkor derül ki, hogy a NEM okos telefonokban más navi van, név szerint "Nokia Maps for S40" (Tehát nem Ovi maps).
    Namost az Ovi mapsot "Map Loaderrel" felmásolom a 8 gigás memkártyára, a menüben kikapcsolom a hálózat alapú navigálást és csók. Van egy ingyenes, működő, autós, gyalogos navigálásra alkalmas szoftverem. (és hardverem persze)
    NOKIA MAPS sok telóre le sem tölthető, így marad a net előfizetős, szép nagy adatforgalmi csomaggal.
    Ami ugye havi 3-5k. + az évente megujítandó licencdíj (mert a NOKIA Maps nem lett ingyenes), amire nekem 10-12k-t mondtan Westend Nokia boltban.
    12+12*3. Az legjobb esetben is 45 rugó évente. És én másra nem használom a netet, csak GPS miatt előfizetni mobil netre kissé luxus.
    Aztán vannak olyan nem okos telók, melyekre szintén felmegy kártyára a térkép, viszont a 10-12 rugós díjat szintén le kell perkálni minden évben. Szintén gáz...
    És ami még tragikusabb. Nekem Nokia boltos gyerek mondta, hogy a Nokia maps sehol nincs az Ovi maps-hoz képest.
    Tehát sokkal drágábban kapsz sokkal rosszabb progit. Viva la józanész...

    mrlujoak:
    Nos kedves forumtárs. A GPS dologról csak annyit, hogy nekem kb havonta egyszer kell a GPS, akkor viszont nagyon. És bár van a kocsimban is, és van Outdoor GPS-em, ez a két cucc pont akkor nincs kéznél mikor kéne. Ezért jó ha a telóban is van GPS. És ezért tartom luxusnak az évi (10-40k) pluszköltésget. Lehet hogy spúr vagyok, de ha már egyszer fizettem valamiértn, nem szeretem ha újra meg újra vasalgatnak.

    Jah és még csak annyit, hogy ilyen specifikációjú telefont nem nehéz találni, hanem lehetetlen. NINCS ilyen. Legnagyobb sajnálatomra.

    HardSanyeee:
    Kedves Barátom. Részben igazad van, és részben ez képezi a problémám.
    Ugyanis a D750 volt a valah volt legjobb telóm, és mág 4 éve sírok egy méltó utód után.
    ABBAN volt igazad, hogy az felső kategóriás teló volt. IGEN. Viszont, én pont ezt mondom, hogy MANAPÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁG nincs egy klasszikus kialakításu felső kategóriás telefon.

    MERT AZ ÖSSZES FELSŐ KATEGÓRIÁS TELÓ OKOSTELEFON MANAPSÁG. Ez nagyon nagy hiba.
    Illetve marad a 88-as széria, azok meg semmit nem tudnak.

    Mert ami felső kategóriás, az vagy érintős, vagy QWERTY-s (vagy mindkettő), vagy szétcsúsztetható.

    Lirion:
    Kedves barátom. Igazán tetszett a kommented, miszerint hülye vagyok. A vicces, hogy a NOKIA boltban is ezt mondták. Mert bár kb 100000000 program van a nokia Symbianhoz, mégsincs olyan progi, amivel a jegyzeteimet ki tudnám rakni a főképernyőre. Ala SE jegyzet. A naptárba kell helyette bogarászni, ami sokkal időigényesebb, bonyolutabb, és még időintervallumot is kell rendelni hozzá, különben másnapra eltűnik.
    Aztán mikor a srác orra elé toltam az általam vezetett hibalistát, elképedt, és olyna hibákat fedezett fel, amiről ő eddig nem is tudott. Megnézte a saját N97-esét és neki is olyan volt. Le is döbbent.
    Akkor melyikünk is aki nem használja a telefonját?????
    Persze a végső válasza az volt, hogy akkor írjak rá progit ÉN. Mondtam hogy nem vagyok programozó. Erre azt felelte hogy akkor ne nyafogjak.
    Persze a felhasználó a hülye, hogy egy normális telót akar, nem egy félkész sz*rt, és még ő a hülye ha nem tud programozni. Hihetetlen elvárásaim vannak nem?

    Satio
    Valaki írta még a SATIO-t. Oké hogy 12 megapixel. De Fastport, érintőképernyő és szétcsúsztatható. Tehát minden benne van amit UTÁLOK. Amúgy volt a kezemben és az SE legsz*rabb telói egyike. Ugyanis úgy gondolkodtak a készítők, ha már van rajta billentyűzet, akkor használd is. Így bizonyos funkciók CSAK érintőképernyőről mennek, bizonyos funkciók CSAK billentyűzetről. Személy szerint ezt tartom a legrosszabb megoldásnak. Így mindkét technológia értelmit veszti (az érintő szabadságfoka, és a fizikai billentyűzet, komfortérzete), ráadásul a két technológia közül az egyik értelmét veszíti.

    X10
    Másik kedvencem. Most ugye nagyon meg akarok már szabadulni ettől a Symbás retektől így megnéztem az X10-et.
    NINCS BENNE NAPTÁR. Na most hazudtam, mert van, csak netkapcsolat nélkül nem lehet belépni, ugyanis a naptár az Google naptár, és kell hozzá mobilnet.
    Ha nincs net, nincs naptár.
    EZ KÉREM MILYEN MÁR????

    W995
    W995. Majdnem vettem egy ilyet. Annak ellenére hogy szétcsúsztatható, még ez az egyik legkonzervatívabb teló. De GPS nincs benn normális, csak perkálós. Asszem WayFinder, ami a Margit szigetet félszigetnek hiszi.
    És amúgy meg iszonyat nagy, vastag. Nem elegáns, nem karcsú. Otromba.
    Ami azt illeti GPS fronton jelenleg egyetelen SE sem kelhet versenyre Ovi maps-szal.
    Talán úgy hogy egy androidosra feltolunk egy Igo-t.

    Végszó:
    Mindenek előtt elnézést, hogy így rátok zúdítottam a problémáimat, és a hihetetlen csalódottságomat, kiábrándultságomat. Eleinte nem volt szándékomban, csak a Zylo igen komoly hiányosságait akartam kommentelni, de kihoztátok belőlem. Elnézést még egyszer minden kedves Fórum látogatótól.

    Az én elvárásom tényleg csak annyi lenne, hogy egy használható GPS-szel megáldott, jó fényképezős, relatíve vékony, klasszikus kialakítású, kellemes anyaghasználatú, nem okostelefont dobjon már piacra valaki.
    Ha lenne ilyen teló, tökre nem érdekelne mennyit kérnek érte.
    (Jah és nem akarok megtanulni programozni a cél érdekében, köszi...
    Ez a nokiás pofátlanság odavert)
    Úgy fest erre még várnom kell.

    Tudom, tudom, nem a kenyér kicsi a pofám nagy...
    (De azért gondolkozzatok el rajta, hogy vajon a gyártóknak érdeke-e jó telefont gyártani, vagy nem. Én úgy veszem észre, hogy az utóbbi években a felhasználók kiszolgálásában a piac komoly ütemben halad visszafelé. Szerintem attól félnek, ha csinálnak egy jó telót, évekig nem vesznek helyette mást a felhasználók, és bukta a profit. Ha ezt a nagyközönség lenyeli, magára vessen, csak fizessenek a sz*r technikáért. Én meg lehet veszek e-bay-en egy D750-et megint 20 dollcsiért és csók)

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz joey04 #51 üzenetére

    A P910 kommunikátor volt, a K750 meg egy lapár sz*r volt. Mi a D750-ről beszélünk. Imádom hogy fikáztok mindent, azt se tudjátok miről van szó. És ha már itt tartunk a D750 igenis csúcsmodell volt, én 140k-ér vettem.
    Nem okostelefon, nem kommunikátor, nem üzleti mobil, hanem a sima telók csúcsa.
    Nah mára ez a kategória simán eltűnt, főleg mivel rögtön D750 után szétvált a termékcsalád Cybershoot ill Walkmanre.
    SE mérnökökben fel sem merült hogy van a aki egyszerre akar normális képet csinálni, és zenéz hallgatni a telóján.
    Íme egy 5 éves zsákutca...

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz dedike #53 üzenetére

    Barátom a D750 140 ezer magyar forintba kerül kártyafüggetlenül, előfizu nélkül. Én nem az az ember vagyok aki elhoz egy telót 2 évre havi 9999-é.
    Talán kicsit gondolkod el ezen.
    És soha semmit nem veszek részletre, nincs jelzáloghitelem, kölcsönöm, és nem fizetek bankkártyával.
    Miért? Mert nem szeretem mikor a banki adataim az amcsinkál landolnak.
    SWIFT egyezmény ugye.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz k. #55 üzenetére

    Ehhehehehehehehe.... De 120-ért hol kapsz olyan csúcs telót ami nem érintős, nem qwertys, nem okos, nem csúszkás... olvassatok már mielőtt írtok

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz mitro #57 üzenetére

    Ezzel részben egyetértek, de ha okos telókba tudnak független gps-t tenni, ingyenes, használható térképpel, akkor a nem okos telókba miért nem tudnak.
    Ez nem technológiai, hanem üzletpolitikai megfontolás

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz joey04 #60 üzenetére

    Ez esetben elnézést kérek.
    Mentségemre legyen szólva hogy most kaptam hideget, meleget, azt hittem te is engem fikázol.
    Amúgy a D750 megjelenés epillanatában 160 körül volt függetlenül, én akkor vettem mikor már kb 2-3 hónapja a piacon volt. Nem bántam meg, imádott T610-em méltó utódja volt, két dolgot utáltam rajta: 2cm vastag volt, kb 4-5 Lavis 501-esem bánta. És a fastportot. Utolsó heteiben már csak úgy töltött, hogy előtte megnyaltam a fastportot.
    Éljen a kontakthiba...

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz mrlujoak #63 üzenetére

    A K750 sokkal másabb volt külsőre, és olcsóbb is mint a D750
    A W800 meg annyival tudott többet, hogy kikapcsolva is tudott zenét lejátszani.
    Az enyém még nem, és akkoriban nagyon szerettem volna egy W800-at, de ha eladtam volna a D750-et, és vettem vona egy W800-at az kb 50 rugóba lett volna, és annyit nekem nem ért.

    Noh kedves fórumtársak, köszönöm hogy elviseltétek nem kis mértékű csalódottságomat, remélem az SE hamarosan kidom egy csúcs classic telót, viszont én most elmegyek edzeni.

    Jó forumozást!

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz mrlujoak #68 üzenetére

    Utsó válasz!

    :):)

    Nem a szmötyit nyaltam le. Annyi volt a story hogy a fastport RÉZ lapokból áll.
    A réz oxidálódott és ilyen zöldes trutyivá vált.
    Anno az alkoholt próbáltam, de nem ért semmit.
    Aztán panelfúróval eltávolítottam az oxidréteget, és kb 3 hónapig megint jó lett, mígnem ismét korrodált.
    De mivel a lapkák közepe korrodált (gondolom ahol a rézlap érintkezet a töltő keresztirányú rézlapjaivall) a szélein nem volt zöld trutyi.
    Szal mikor megnyaltam egyszerűen kiterjesztettem az áramkört.A nyálam vált vezetővé
    (jó étvágyat mindenkinek, és emlékeztetőül egy 140k-s telóról beszélünk)

    Ami még említésre méltó, hogy a hiba kb fél év után jelntkezett, utána meg havonta takaríthattam panelfúróval. Végén meg már csak nyaltam.
    Sztem kb 10 rugóért kicserélték volna, de mint mondtam, én csak egyszer szeretek kifizetni bármit is. Előző életemben skót lehettem...

    Mentem gyúrni, szasztok...

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz joey04 #69 üzenetére

    utolsó utolsó

    huh hát samsungokhoz nem értek. Nekem a teló az vagy nokia vagy serixon

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Lirion #86 üzenetére

    Sziasztok!

    Újra itt. Sokan írtatok sok félét. Mindenek előtt HardSanyeee-nek üzenném, hogy igaza van, valóban kevertem az Ainot, a Satioval. Sorry. De a Satio meg full érintőképernyős, úgyhogy nálam az se játszik, bár Aino-nál csak jobb lehet.

    Aztán megkaptam még a fejemre, hogy mér vettem Symbianos telefont, ha sz*r...
    Nos részben azért, mert NEM TUDTAM, hogy sz*r. Ha tudtam volna, hogy ilyen red*a az életben nem veszem meg.
    Elolvastam a teszteket, (többek között mobilarénásokat), vártam azok alapján valamit, és rá kellett jönnöm, hogy nem azt kaptam. Mert a cikkben nem írják hogy naponta lefagy, és sok minden fölött elsiklanak. (És ez még istenes mert spanomé naponta 5ször. Sztem neki kéne egy gyári szoftfrissítés.)
    Ez az első nyílt oprendszeres telóm, és ha a dolgok nem változnak, akkor az utolsó is.
    Csak példának okáért a legtöbb buta telefonom évente fagyott 1-2-szer, nem naponta.
    Arról nem is beszélve hogy Symbian csinál olyat, hogy valami progi beakad rajta, és (gondolom) elkezdi fullra terhelni a procit. Ezt onnan gondolom hogy a teló (az akksi) felforrósodik, de nagyon, és az 1-2 napos üzemidő 1-2 órára redukálódik. Nah azért zárt telón ilyennel még nem találkoztam.
    Általában azért észreveszem, hogy forr a telefon a zsebemben, de pl most nyáron, melegben, lengébb ruhánál volt már hogy csak egy csík mellett vettem észre.
    Aztán az is vicces, hogy az elem töltöttség jelzőt nem tudják normálisan kalibrálni, nem egyenes arányosságban mutatja a merülést. De ezek apróságok.

    Sokatok véleménye úgy érzem eggyezik a gyártók filozófiájával, vagy csak nem találtok benne kivetni valót.
    Én azért nem igazán szeretem hogy a telómra antivírus szoftver kell, és hogy a teló lefagy.

    Végső soron csak azt nem értem miért nem lehet egy olyan telefont kiadni, ami klasszikus kialakítású, nem túl vastag, gps, wifi, és normális kamera van benne.
    Az a baj, hogy a felső kategóriás telefonok között egyetlenegy nincs, amelyik klasszikus kialkítású lenne.
    Azt is említette valaki, hogy nem okostelefonon egyiken sincs ingyenes navi.
    Ez igaz, de kérdem én, miért nincs? Ez is csak gyártói döntés. Nokia maps ugyanúgy lehetne ingyenes, mint az Ovi maps. És ezt is megcsinálhatnák olyanra, hogy ne kelljen hozzá online előfizu. Nyilván nem lenne értelme.

    Sajnos kezdem amúgy felfogni, hogy a telefongyártók közül mindenki el fog menni a nyílt oprendszerek irányába. Ez nem lenne baj, hogyha normális, átgondolt rendszereket alkotnának, nem félkész kreálmányokat.
    Jelenleg az androidban bízok, de ha ilyen google accountos naptáras irányba mennek el, az nekem nem fog tetszeni. Fogják már fel, hogy én nem akaokr SNS-es dolgokkal foglalkkozni, és ne akarjanak rákényszeríteni. Nekem nincs iwiw-em, facebookom, google-m. Nem is akarok. Nem azért mert nincs barátom, hanem mert pár ezerrel több van, mint akivel foglalkozni érdemes. A barmokra meg nem akarom pazarolni az időmet.

    Amúgy ha már megkérdeztétek, az én D750-esem is t-mobil-os feliratos volt, még a menüje is olyan volt, de független volt maga a teló, és nem t-mobile-nál vettem.
    Amúgy ha így folytatják tovább a vége egy 8800 lesz. Lehet hogy szart se tud, de azt legalább stílusosan csomagolásban kapod.
    És kétlem hogy az lassú lenne, és lefagyna.
    Tessék egy kép, az én exszerelmemről.
    Csak itt, csak most, csak annak, aki még nem küldött el a pi*ába a nyafogásom miatt.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz David75 #95 üzenetére

    nokia n97 (evvan), nokia 5800, iphone 1, 2, SE satio, SE aino, X10 (google accot kényszerít az emberre), X10 mini (ez tetszene is ha 5 mm-rel vékonyabb lenne)

    PL egy kérsés. Miér nem lehet az érintőképernyős viruális Qwerty-knél beiktatni még egy plusz sort felülre, ahova minden felhasználó összeszedhetné az általa használt extra karaktereket. Minden nyelv kirakhatná a maga spec karaktereit, meg jeleit, és már is mennyi időt meg lehetne spórolni.
    Amúgy nokiánál a virtuális qwerty lapár trágya. Ipon-nál, X10-nél (egyforma) még csak csak, de az én megoldásom egyszerűbb lenne. És csak a programozóknak kéne gondlokoznia.

    lerajzolom hogy értsétek... egy programozó sztem 1-2 óra alatt megcsinálná.
    És mennyi időt meg lehetne takarítani vele, és mennyivel kényelmesebb lenne.
    És nem kell hozzá más "csak kocekás füzet, és józan paraszti ész"

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz zord01 #99 üzenetére

    A gyártóknak üzenem, hogy vihetik az ötletet, nem perelem be őket.
    De lehet hatásosabb lenne, ha pont a fordítottját mondanám, akkor talán "ellopnák" végre az ötletem. Az úgyis szeretnek. Meg majmolni egymást.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz k. #97 üzenetére

    Nézd lehet hogy én is hibás vagyok, (persze NOKIA szerint már alapból fasz vagyok hogy nem tudok programozni ugye), de ezen kívül még kb 20 apró, de kibaszottul bosszantó hibát listáztam fel a telefonról.
    Amúgy elég sok ismerősömnek volt már okostelója, és egyetlen egy nincs köztük aki visszasírja. Lehet hogy azért mert NEM VAGYUNK PROGRAMOZÓK.
    Abban is igazad van, hogy 99%-ban nem akadnak be a progik, sőt magam is szedtem le már ilyen lelövőprogit a nokiaprogr*mok.hu-ról (csak hogy ne legyen reklám), de elég abberált dolog hogy még ezzel is a júzernek kell faszszopnia.

    Amúgy. Abban egyetértek, hogy teljesen abnormális dolog, hogy D750-et istenítem, de hát az annó egy olyan telefon volt, és most lassan mondom, hogy mindenki megértse:

    A MAGA idejében MINDENT TUDOTT, de tényleg mindent, és nem kellet sehol KOMPROMISSZUMOT kötni.Nah ez az amit ma egy telefon sem tud.
    Abnormális dolog valóban egy 6 éves telót isteníteni, de ez azt mutatja, hogy a gyártók lettek abnormálisak.

    Én kérem nem kérnék egyebet, mint a D750-et 7 milivel vékonyabb kiadásban, GPS-szel, WiFi-vel, és 8Mp-s kamerával. Tőlem még a formája is lehet tök ugyanilyen. (manapság úgyse tudnak szép telefon csinálni, kivétel talán a samsung, de az meg nem kell. Egyszer volt a családban, többet nem lesz)

    Úgy látszik túl sokat kérés. Jah és programozni se tudok. Rohadjakmeg. Én szemét, hülye, állat. Minek nekem telefon egyáltalán. Sőt minek él ilyen ember a földön. Sülne ki a szemem.
    Értem én... csak nem látom át

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Barthezz2 #103 üzenetére

    TUDOD MIT BARÁTOM????
    TÖK IGAZAD VAN. Az én hibám. De tényleg. Ezért hangoztatom már egy fél napja, hogy NEKEM nem kell Symbián. Csak egy olyan zárt op-os teló, ami tudja az igo-t meg a wifit, van benne 5-8 megapixel, és claccic style.
    Van ilyen?
    Nincs.
    Akkor ki a hülye? A gyártó aki nem gyárt ilyet, vagy aki megveszi a Symbiánt és uram bocsá nem akarja hetente szervizbe hordani, naponta vírusszkennelni, és amúgy is kb napi 1 órát elbaszni azzal hogy prütykölje a telóját.

    Lőjetek le...

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz David75 #101 üzenetére

    Az Iphone nekem túl széles, és érintőképernyős, az X10 túl nagy, nem fér be a zsebembe és érintős és google accos, az x10 mini meg vastag
    Soroljam még?

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Karma #107 üzenetére

    Köszönöm. Erről beszélek

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Lirion #109 üzenetére

    Symbianos qwerty-n ott vannak jobb oldalt az ékezet típusok, úgy mint pont, két pont, vessző, két vessző. A kívánt ékezet lenyomod, majd a kívánt betűt és a kettőt összepakolja egy ékezetes karakterré. Mondjuk ő betűvé.
    Az androidos és iphone qwerty-n pedig adott karakteren tartod az ujjad és feljön egy kis menüben a lehetséges karakterek variációjat, onnan választasz. Symbianos mondjuk gyorsabb megoldás, de nem ilyen "látványos"

    Tudom. De szerinted ez egyszerúbb mint az én ötletem?
    Ezzel a plusz sorral betűnként megtakaríthatnál fél másodpercet. Az 10 év alatt sztem 4-5 óra az éltedből.
    Az két terminator film ecsém

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz k. #106 üzenetére

    Nah jó figy. Nagy baj nincs a telóval. De sok kis apró bosszantó dolog, 20-30.
    Ezek összeálnak egy olyna negatív élménnyé hogy sírsz.
    Főleg mivel a technika már túlhaladott ezeken a problémákon. Emlékszem még 20 éve itt sírt mindenki hogy nincs spec karakter a benefonban.
    Most van, tessék annyi mint csillag az égen... csak halászd elő.
    És a menü logikátlansága. Egyszer már kitalálták a tutit, kialakítottak egy rendszert. Jó volt. Erre szét kellett baszkurálni. Én is tudom kezelni. Csak nem logikus. Elvesztek vele alkalmanként egy másodpercet. Az egy-két év alatt sok idő.
    Egy példa. Symbian-telefonkönyv-csoportok.
    XY csoporot miért nem lehet kirakni közvetlenül éritőképernyős főképernyőre.
    Kb 6-8 embert hívok nap mint nap. Egy csoportba beleférnek.
    Egy parancsikont kitennék a fóképernyőre. 2 érintéssel tudnám hívni a spanomat.
    De nem
    Most: telefonkönyv-csoportok-spanok-név
    dupla annyi idő megy el vele.
    Józan paraszti ész

    És ezek a legbosszantóbb dolgok, mert ehhez tényleg csak gondolkodni kéne, nem hardvert fejleszteni.
    1 dollár pluszköltségbe nem kerülne HASZNÁLHATÓVÁ tenni. Csak gondolkodni kéne.

    Amúgy lefogadom hogy minden nokia fejlesztő k**ög Iphont használ.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz David75 #114 üzenetére

    Ezt a programozó dumát arra mondtam hogy mikor bementem nokiához hogy szar a teló le akarom cserélni ajánljanak valamit helyette, azt mondták, hogy nem a teló szar, hanem én vagyok fasz mert ha tudnék programozni meg tunám írni olyanra amilyenre akarom
    Jah bocsi a leközelebb a Microsoft fogja kiadni a Windows 8 csináld magad editiont

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Lirion #113 üzenetére

    A galériában nincs mapparendezés
    2-3 naponta fagy
    qwertiynél az ékezeteket előszedni lassú
    nincs stopper visszaszámláló
    a jegyzeteket nem lehet főképernyőre rakni (azóta rájöttem egyik nokiánál sem, ez úgy fest SE kiváltság)
    A fényképező néha belevakuzik a saját képébe, és egy terület teljesen fehér lesz a képen
    (D750-n volt vaku nem csinált ilyen szar képeket)
    A fényképező nem jegyzi meg a fehéregyensúly beállításokat, így minden alkalommal mikor kilépek és visszalépek kezdhetem visszaállítani (20-30 másodperc, ezt kurvára utálom, manapság inkább hagyom had csináljon szar, fakó képeket.)
    A forgatás lassú (Iphone agyonveri) (Bár gyári témával gyorsabb, de az a téma meg csúnya, lehangoló, depis leszek tőle)
    Az autómatikus fényerő állítás kva lassú, értsd ha be van kapcsolva, verőfényes napsütésben 10-20 másodbperc mire látható erősséggel kezd világítani. (addig lejárok egy népi táncot)
    A telefonkönyv nem logikus felépítésű
    A zenelejátszója katasztrófálisan sz*r a gyárit már nem is használom, töltöttem alternatív verziót.
    Eredetileg nem volt PDF írás támogatás (má megoldottam)
    Ha kikapcsolom az elforgatásvezérlést a galériában lévő képeket nem lehet elforgatni (nincs kép forgatása menüpont)
    A gyári fájböngésző gyengus (van alternatív)
    A gyári webböngésző gyengus (van opera mini)
    Kinetikus scroll katasztrófa. Nem kellett volna. De ha már koppintják az Iphon-t akkor legalább jól műdönde. Iphone megeszi reggelire, nagyoncsúúúúúúúúúúnyán

    Ezek olyan hibák hogy azt mondjátok bagatel, mégis mikor napi 4-5 perc elmegy a szöszmötöléssel az bosszantó.

    A sok kis hiba összeadódik. Olyan ez, mint a középkori kínzás mikor vizet csöpögtettek az emberre. Haha.. Egy vízcseppet meg sem érez az ember. Mégis mikor 3 napja egyfolytában csöpög rá a víz... Hát általában beszéltek, vagy megőrültek... ezt érzem én is... lecserélem vagy megőrülök

    Csak nem nagyon van olyan teló amire megérné lecserlélni. Mert a legtöbb telónál valami komromisszum leszl. Vagy nagy lesz, vagy érintőképernyős (emiatt meg rosszul használható, és rövid üzemidejű), vagy csúszkás, vagy buta, vagy stb....

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Olcsi #120 üzenetére

    Szia!

    Pont úgy telefonálok ahogy mondod. Híváslistából.
    De ha éppen nincs benne az adott ember a híváslostámba be kell másszak a telefonkönyvbe és ott bogarászhatok sokáig.

    Kérdésedre visszatérve. Nem vagyok sztárügyvéd, nem 5000-es a másodpercenkénti fizum.
    De igenis bosszant, mikor FELESLEGESEN pocsékolk időt az életemből.
    Mert ezt egy normálisan átgondolt telfonkönyvel ki lehetne küszöbolni.
    És hangsúlyozom... NEM kerülne pénzben a gyártónak.

    Androidnál megoldották. Aki látta pl az X10 mini telefonkönyvét... le a kalappal. LOGIKUS. HASZNÁLHATÓ. NEM szüttyögős.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz David75 #119 üzenetére

    Jah nokián is de limitált a számuk és lassul tőle a teló

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Lirion #109 üzenetére

    Különben a nokia E series a te csoportod, ott vannak candybar telók jó felszereltséggel. Kamera ugyan nincs a topon, de lehet vele fotózni, amúgy gyors, okos, navigálhatsz vele, wifizhetsz, stb...

    Faternak E75 van. 2 hónap alatt tönkrement az alsó 3 gomb, gari, szervíz, két hét...
    A kamerája szutyok 3,15mp
    Az is Symbás teló, dög lassú
    A hangminősége pocsék

    THX no E series

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Barthezz2 #125 üzenetére

    Szia!

    Sok mindent én is megoldottam azóta, de elég gáz hogy napokig kellett válogatnom a progik közöl, mire találtam megfelelőt.

    Nekme pl a fényképező azt sem jegyzi meg, ha kikapcsolom a vakut.
    Nem fényképezek sötétben, nem szeretem ha vakuzik, pláne, hogy ez néha deríti a képet.
    Kikapcsolom.
    Kilépek
    Megint ki kell kapcsolni mert nem jegyszi meg hogy kikapcsoltam. Sok sok másodperc újra és újra.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz zord01 #126 üzenetére

    Kedves Fórumtársaim!

    Úgy látom a társaság erősen megosztott. Az egyik feletek abszolút teljesítmény orientált, és ezért képes elnézni egy telefon kezelhetőségi hiányosságait. Ők a Symbian fanok.

    A másik fele a kezelhetőségre hajt. Ők az Iphone-osok.

    Én viszont az a fajta vevő lennék, akinek már négy olyan telója is volt, ami a maga idejében ezt a két dolgot egyszerre tudta teljesíteni (8210, 8310, T610, D750)

    Ezek után, én nehezen tudok lemondani erről a kategóriáról, pedig legnagyobb csalódottságomra, az elmúlt 3 évben nem volt méltó utód, (és ha már ebben a fórumban járok, csak leszögezném a Zylos sem lesz az). Egyszerűen nem létezik ilyen telefon, pláne nem klasszikus formátumban.

    Tudom, hogy a két eltérő nézőpontú társaság már megtalálta a maga kedvencét, és őket nem fogom tudni meggyőzni, hogy a gyártók palettáján van egy óriási lyuk, méghozzá a hozzám hasonló maximalista, kompromisszummentes esetek.
    (Azért fura, hogy én csak a régi dogokat várom el modern kiadásban, mégsem találok gyógyírt a sebre. De ha már 4szer sikerült elégedettnek lennem, talán nem is bennem van a hiba)

    Nem foglak és nem is akarlak titeket meggyőzni, hogy a gyártók az orrotoknál fogva vezetnek titeket, és nem fejlesztenek (az pénzbe van ám héka), csak lebegtetik a technikát. (Azok a gyártók, szegény gyártók, akik olyan kicsi haszonkulccsal dolgoznak)

    Az viszont tény, hogy a SE tavaly borzalmas veszteséggel zárta az évet (úgy fest nem csak én gondolom úgy, hogy az SE lemaradt a versenyben)
    És tény az is, hogy a világ egyik legnépszerűbb Symbian fóruma a symbianguru a nokia N97 miatt ábrándult ki a Symbianból és zárta be kapuit. (Úgy fest nem csak én csalódtam benne.)

    Mivel akárhány érvet hozok fel a gyártók jelenlegi antiinnovatív viselkedése mellet, valaki mindíg meg fog cáfolni. Ez egy értelmetlen és hosszú vita lenne.
    Ezért részemről itt abba is hagyom a kommentelést.

    Tény hogy nem vagyunk egyformák (és ez jó dolog), nyilván nem én vagyok az a tömeg, akinek az átlag telókat csinálják. Ezidáig a gyártók képesek voltak kiszolgálni az igényeimet, sajnos úgy fest, most kezdenek megfeledkezni az alapokról. Láttunk már ilyen. Volt már ilyen hullmávölgyben a nokia is 2002 körül, volt már ilyen hullámvölgyben az SE-is, 2004-5 körül.
    Most mindkettő ilyen fázisban van szerintem. Talán a gazdasági válságnak hazudott, jól koreografált nagybefektetői világtrükk is közrejátszik.
    Egy dolog ad még reményt nekem. Mindkét gyártó annó úgy tudott kitörni a válságos periodusból, hogy hoztak valami nagyon innovatívat, valami nagyon eredeti, valami nagyon jól átgondolot nagy tudású telefont.

    Remélem most is így lesz, és talán jövőre láthatunk pár szép, okos, használható modellt, végre fastport nélkül, vékonyabb kiadásban.

    Addig is mindenkinek köszönöm a figyelmet, a támogatást, és az ellenvéleményeket is.
    Jó beszélgetés volt, de kissé szélmalomharc is.

    Mindenkinek további jó fórumozást.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz SEFAN84 #128 üzenetére

    Raktam fel képet a telóról. Most fotóztam 20 perce. T-mobilos kiadás. De függetlenül vettem. Hozz át egy pannonos kártyát, berakjuk. Nem én függetlenítettem...

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz zord01 #130 üzenetére

    Köszi még egyszer a lehetősége, részemről OFF!!!

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Lirion #137 üzenetére

    Hali!

    Nah megpróbálom még egyszer elmagyarázni a dolgokat hogy megértsd.

    Először is ezen a redva Symbás telón már elég sok problémát orvosoltam programok levadászásával, de még így is maradt elég.
    Másodszor. Ha megnézed az általam rajzolt qwerty koncepciót, láthatod, hogy ezzel a meglodással mindenki személyre szabhatná a qwery-t és így sokkal gyorsabb lenne a mostaninál. Ha azt mondod ennél van jelenleg gyorsabb megoldás szerintem hazudsz.

    A fényképezőt hiába küldöm háttérbe, kikapcsolás után úgyis elfelejti, hogy NEM AKAROM HOGY VAKUZZON.

    Kinekikus scrollról csak annyit, hogy (mint említettem) az LG-kehz, Samsung-okhoz hozzá sem szagulok, de azt tudom hogy pl android felületen végre nagyon jól megcsinálták.

    A gyártók igenis direkte fogják vissza a fejlesztéseket. Anno még 2003-ben írták hogy jaj, 2005-6-ban már mindenhol csak oled panel lesz. Tesség 2010 és sehol egy oled cucc.

    Oké, lehet, hogy nem 2004-5 volt a hullámvölgy, de a T610 előtt volt egy nagyon gyenge időszakuk, amikor a telóik lassúak, buták voltak. Lehet hogy azt még nevezhetjük kezdeti nehézségeknek, de aztán jött a T610, a K750, két olyan telefon ami odatette magát.

    És most értsétek már meg a problémámat végre. Azokat a telefonokat nem direktbe állítom a maiak mellé. Csak azt mondom, hogy azok a telefonok a MAGUK idejében mindent tudtak kompromisszumok nélkül, és azt iszonyatos felhasználó élmény kereteiben prezentálták. Nem volt fagyás, lassúság, hiba, hiányosságok.
    És MANAPSÁG nincs olyan klasszikus kialakítású telefon, ami amellett hogy nem qwery-s, nem érintős, nem csúszkás, nem okostelefon, tudna minen feature-t amit a mai agyonvariált vacakok. Zárt oprendszeres telóba is lehetne normális GPS-t tenni, meg 8 megapixeles kamerát, WiFi-t.

    Ott van pl az elm. Majdnem jó lett. Benne van minden ami kéne nekem, csak a kamerája kicsi, és a teló nem topp kategória. De Ha fémből lenne, és vékonyabb lenne 1-2 milliméterrel, akkor őt választanám.

    A mai topp kategóriás telefonok vagy qwertysek, vagy érintősök, vagy csúszkások, és szinte kivétel nélkül okostelefonok.
    Nekem egyik megoldás sem jött be. Ehhez jogom van.
    Viszont olyan teló NINCS manapság, ami sima, egyszerű, régi vágású, gombos telefon lenne, High-Tech anyagfelhasználással, és nagy tudással, zárt oprendszerrel.
    Hát ez az én bajom.
    Ezért mondom, hogy ez a kategória kihalt. NINCS. FIN. GAME OVER.

    Csak remélni tudom, hogy majd egyszer megint lesz, akkor talán lesz egy telefonom amit szeretni is fogok.
    Addig meg szenvedek ezekkel a mai vackokkal.

    Ennél jobban már nem tudom elmondani, mi a problémám, ha most sem értitek, akko evvan...

    Részemről a témában tényleg ez volt az utolsó komment, mert már egy napja megy ez a vita, és nem éri meg ennyiszer elmondani ugyanazt, meg ugyanazt, hátha végre megértitek...

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

Új hozzászólás Aktív témák