Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • darkmore

    tag

    Sziasztok,

    hát úgy döntöttem, hogy veszek egy új (refubrished) Sony Xperia Play i800-t és megnézem mit tud.

    Innen vettem.

    Kb. két hét alatt megjött tehát viszonylag gyors volt. Nagyon alaposan be volt csomagolva, zsugorfólia, kartondoboz, pufifólia és ebben volt a teló egy gyári dobozban.

    Adtak hozzá egy headset-et és egy töltőt+USBkábel, igaz a töltőn átalakító van, hogy használni lehessen itthon is, de legalább küldtek átalakítót is. A készülékre raktak egy képernyővédő fóliát is, tehát tényleg rendesen össze volt rakva a csomag.

    És egy 2600mAh pufi aksit.

    Ezzel már tényleg elég vaskos lett, de nekem így még kényelmesebb fogni, igaz kb. annyit tud, mint egy szűz gyári 1500mAh-es.

    Amit viszont elfelejtettem berendelni egy micro SIM to Mini SIM... :D

    Telefonról külsőleg, gondolom ez már nem lesz senkinek meglepetés. Pofás kis szerkezet, de elég gagyi minőség, brutál olcsó műanyag, a gombok ricegnek ficegnek, főleg a kibekapcs, túl vékonyka alig lehet kezelni, hangerő gombok is siralmasak. Ami viszont jó az a slideout része, nagyon stabil, nem hiszem, hogy valaha is szét fog menni. Szerencsére a kontroller gombjai már sokkal jobbak, kivétel a vállgombokat (L+R), azokat szinte lehetetlen kényelmesen használni. Ami kicsit hiányzik nekem, hogy valami minimális világítás jó lett volna a gombok mögé, bár ez nem annyira fontos. Összeségében meg vagyok vele elégedve.

    "Gyárilag" 2.3.4 volt rajta, ami elöszőr kínaiul rejtjelezett, de át lehetett állítani angolra, azonban kényelmetlenül éreztem magam, mikor be akartam gépelni a gmail-es jelszómat, így inkább leszedtem egy flashtool-t és egy gyáribbnak tűnő 2.3.4-et rá is flasheltem.

    Ezek után jött a tényleges használatba vétel. Mivel a 400Mb belső tár igencsak csekély, Play Store mikor frissíti magát egyből betehénkedik 120Mb-val, mindegy a jó hír, hogy nem kell semmit mókolni a Store eléréséhez, de csak kell egy app, amivel átraksz kb. mindent az SD kártyára, ahhoz meg root kell, szóval két utat jártam körbe:

    1. Kernelt nem piszkáljuk, mert hajjajj:
    Rooting Toolkit.

    Itt pár napig kínlódtam, amíg rájöttem, hogy a zergek nem szeretik a 4.0.2.A.0.62-t és kellene egy downgrade 2.3.3-ra. Utána működött is a zergrush, GG! Már csak egy recovery kell abból meg installni egy Rom-ot és kész. Legjobb gyári rom amúgy a 4.0.2.A.0.79 build. A nehézkes dolog a régi CWMInstaller-v1.apk beszerzése volt, vagyis rájönni, hogy kb. csak ez tudja felrakni a recovery-t, a store-ból letöltött apk nem, persze ez sokmindentől függ, lehet nem tetszett neki a Generic UK build 2.3.3 rom nem tudom...

    2. Kernercsere, ami már prerooted:
    Sokkal könnyebb, egyből felnyomod a 4.0.2.A.0.79-et és utána fastboot és..., jajj persze ha win 10 van akkor a fastboot drivert vértizzadva se biztos, hogy össze tudod hozni, mert a flashtool driver.exe-jével fail, automatic update fail, jó akkor leszeded a google usb drivereket és manuálisan, fail, jó akkor XDA-ról leszeded a adb-setup-1.4.3.exe és úgy tűnik működik, de nem, mert a flashtool csak azt írja, hogy nincsen fastboot driver, szóval ezen a pontot előszedtem a pincéből a jó 15éves laptopot winXP-vel és jééé egyből fel tudta rakni a drivereket és ment a kernel csere is.

    Ezek után kitakarítottam a gyári rom-ot és amúgy elég pengén lehet haladni a teló menüjében, meglepődtem a smoothnessen.

    Szóval, mit tud mint emulátorstation?
    Kicsit kényelmeskedtem és Robert Broglia fizetős emulátorait vettem meg, amihez nagyon jó UI van és mindent be lehet állítani, valamint hasonló a menüjük is, így az ember rögtön kiigazodik rajtuk. Nagyon kényelmes, hogy csak szétcsúsztatod a telót és egyből bejön az xperia play slide menüje, ahol megtalálhatóak a felrakott emulátorok, játékok. Sajnos a sorrenden nem lehet változtatni, pedig jó lett volna 8, 16, 32bit gépeket sorbarakni, majd androidos játékok. Itt még sok tesztelés vár, valahogy úgy érzem húzva (1600MHz-re kb.) is egy NDS emu esetleg egy PSP emu lesz a plafon, amit tud, de én már egy jó PS1 emulációnak is örülni fogok. Ha valaki idetéved és kérdez, akkor írok majd bővebben az egyes emulátorokról.

    Mit tud még, mint okosteló?
    Szerencsére nem várok sokat még egy okostelótól sem és sokmindent böngészőből használok (Youtube,Facebook) és csak pár app-tól vártam el, hogy elköhögjön rajta. Nos Messenger, Gmail, Térkép, minden megy gond nélkül, de persze várni kell mire betölti az adott dolgot, nem kapkodós embernek való. Nekem marad, mint főtelefon. Optimalizálni lehetne a dolgokat, ha egyedi romokat, kerneleket végigpróbálnék, lehet egyszer ráveszem magam, egyenlőre a gyári 2.3.4 4.0.2.A.0.79 is hozza a minimálisat.

    Összeségében elégedett vagyok az eszköz tudásával és a supportal is, ami nem tetszik az a nagyon olcsó külső és telefongombok, szerencsére a kontroller gombjai sokkal jobbak, nekem megérte az árát.

Új hozzászólás Aktív témák