Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Senais

    aktív tag

    válasz Peterson_ #850 üzenetére

    Kár... azért nosztalgiázni is jó lenne. Múltkor a kezembe fogtam és elbotránkoztam rajta hogy milyen kicsi. :DD

    Mi volt a probléma a tieddel?

    "Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

  • Peterson_

    addikt

    válasz Senais #851 üzenetére

    A kijelző flex kábel ment tönkre a pár évnyi nyitogatástól.
    Rendeltem Kínából potom összegért, hátha még tudom csinálni, de nem sikerült száz százalékosra.
    Így hibásan adtam el.
    A vevő meg hozzáértő volt, elmondása szerint tíz perc alatt helyrehozta.
    Azóta is tökéletesen üzemel.
    Jó kis telefon volt ez, én legalábbis nagyon szerettem.:)
    Persze a mostani is remek, de az egy igazi különleges darab volt.

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Senais

    aktív tag

    válasz Peterson_ #852 üzenetére

    Alaplapot valamiért sehol se találni, vajon miért... :DDD :O
    Az a baj, hogy az FPSE alkalmazással, amit megvettem hozzá mostmár nem nagyon tudok mit kezdeni, a telefon maga nem hiányzik, csak a gamepad. Úgy elkezdenék most zeldázni :D

    A mostani valahogy jobban bejön, végre csináltam egy jó vételt, negyedik telóra csak összejött :D

    "Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

  • Peterson_

    addikt

    válasz Senais #853 üzenetére

    Dualshock 3(akár használt)+ gameklip(akár házi barkács)+sixaxis controller.app.
    Ennyi.
    Én így játszom Note3-mal is, gyakorlatilag bármivel, hisz a hw bírja.
    Jónéhany játék élből támogatja, FPSE, PPSSPP szintén.
    Szerintem ennél jobb alternatíva nincs.
    Nyilván lenne, ha lenne Play2 top hardverrel:DDD

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    Hali!
    Valaki írt a minap play-jel kapcsolatban pü-t, de csak futva olvastam, és véletlenül kitöröltem:(
    Ha megtenné, hogy megismételné a műveletet:B

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • NasCa

    tag

    Ki mivel szokott rajta játszani mostanában?
    Én gondolkodom, hogy megvegyem a Sonic 4 ep II-őt (retro feeling :) de a demó verzió párszor kifagyott.

  • Peterson_

    addikt

    válasz NasCa #856 üzenetére

    Szia!
    "Mostanában" nem igazán játszottam a play-jel, mert már egy éve nincs meg :DDD , de elég sok játékot próbáltam rajta:

    - Metal Slug
    - Max Payne
    - GTA III
    - GTA VC
    - NFS Most Wanted
    - The Dark Knight Rises
    - Shadowgun
    - Re-VOLT

    PPSSPP, emuval pl Naruto Shippuuden Ultimate Ninja Impact, FPSE: Tenchu 2, Tekken

    Ezek mindegyike fut rajta és támogatják a gamepadet is.

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • NasCa

    tag

    válasz Peterson_ #857 üzenetére

    A Metal Slug meg a Re-VOLT jónak tűnik, kicsit oldschool style, azok tetszenek inkább, köszi! :)

  • Niro83

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nekem már több éve van meg a PLAYem, még újonnan vettem, és csak flex kábelt kellett benne cseréltetnem. Viszont most olyan hibája van amit nem találtam meg, hogyan lehetne javítani: Kinyitott állapotban veszi a GPS jelet rendesen, de összecsukva rendkívül pontatlanná válik, illetve folyamatosan jön-megy a jel. Nem szoftveres a hiba, mert ha szintén kinyitott állapotban odateszem a képernyő mögé a tenyerem már megy is el a jel. Természetesen összezárva használtam eddig és semmi ilyen baja nem volt. Néhányszor leesett, lehet egy utóbbi ilyen esés adott neki valahogy, de a lényeg hogy lehet-e javíttatni, illetve szerviz vagy otthon is lehet javítani mert esetleg csak "elmozdult" valami? Vele rögzítem bicózás közben az útvonalat és ezért nagyon jó lenne ha rendesen működne. A válaszokat köszönöm!

    Üdv.: Niro

  • Tomi_Ohl

    veterán

    Mint azt már többen tudhatjátok, a 2011-es Xperia sorozat összes tagjára elérhetővé vált az Android 5.0, CM12 és AOSP formájában (ez utóbbi a napokban frissülni fog 5.1-re). Ehhez át kell particionálni az SD-t, írtam is róla pár sort a blogomban. Ha esetleg valakit érdekelne, olvassa el. Meglepő, de még egy ilyen telefonon is egész gyors, ha jó SD-vel használjuk.

    Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

  • penge010

    tag

    Szevasztok!
    Nem régiben vettem egy használt Playt!
    Olyan gondom volna vele hogy iszonyat gyorsan merül!
    Kb: 4-5 óra alatt teljesen lemerül!
    Néztem az akkus használatnál kijelző 78%.
    Ez normális?

  • darkmore

    tag

    Helló 2017, szia xperia play és szevasztok bárkinek, aki még erre téved.

    Elég nagy portable gamer őrült vagyok, ahhoz, hogy kacérkodjak a gondolattal egy xperia play beszerzésén, mert bár van dedikalt kézikonzolom és okostelóm is, örülnék, ha a kettő lenne az egyben, révén nagyon ritkán tömegközlekedek (szerencsére) és akkor is macera külön játék eszközt szállítani, elővenni, használni.

    Két (gondolom nagyon alap) kérdésem lenne:

    1. 8/16 bit-es konzolok emulációja mennyire jó? Esetleg egy 32bites gba emut is jól bír? Frameskipre nagyon nyűgös vagyok, megy e nélkül: nes,snes,c64,genesis,gb,gbc,gba,cps1 cuccok?

    2. Alapvetően nem sok mindenre használom az okostelómat sem, gondolom ezen is eldöcög a gmail,messenger,maps valami régebbi verziója? Sokat olvastam a főzött romokról, de ahogy látom gyári is megfelelő lenne. Nem vagyok beleőrülva az oktakoros csodákba, sőt szeretem ezen a téren a kihívásokat, de ha nem lenne pl. Navigációm az azért fájna :)

    Előre is köszi a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • darkmore

    tag

    Sziasztok,

    hát úgy döntöttem, hogy veszek egy új (refubrished) Sony Xperia Play i800-t és megnézem mit tud.

    Innen vettem.

    Kb. két hét alatt megjött tehát viszonylag gyors volt. Nagyon alaposan be volt csomagolva, zsugorfólia, kartondoboz, pufifólia és ebben volt a teló egy gyári dobozban.

    Adtak hozzá egy headset-et és egy töltőt+USBkábel, igaz a töltőn átalakító van, hogy használni lehessen itthon is, de legalább küldtek átalakítót is. A készülékre raktak egy képernyővédő fóliát is, tehát tényleg rendesen össze volt rakva a csomag.

    És egy 2600mAh pufi aksit.

    Ezzel már tényleg elég vaskos lett, de nekem így még kényelmesebb fogni, igaz kb. annyit tud, mint egy szűz gyári 1500mAh-es.

    Amit viszont elfelejtettem berendelni egy micro SIM to Mini SIM... :D

    Telefonról külsőleg, gondolom ez már nem lesz senkinek meglepetés. Pofás kis szerkezet, de elég gagyi minőség, brutál olcsó műanyag, a gombok ricegnek ficegnek, főleg a kibekapcs, túl vékonyka alig lehet kezelni, hangerő gombok is siralmasak. Ami viszont jó az a slideout része, nagyon stabil, nem hiszem, hogy valaha is szét fog menni. Szerencsére a kontroller gombjai már sokkal jobbak, kivétel a vállgombokat (L+R), azokat szinte lehetetlen kényelmesen használni. Ami kicsit hiányzik nekem, hogy valami minimális világítás jó lett volna a gombok mögé, bár ez nem annyira fontos. Összeségében meg vagyok vele elégedve.

    "Gyárilag" 2.3.4 volt rajta, ami elöszőr kínaiul rejtjelezett, de át lehetett állítani angolra, azonban kényelmetlenül éreztem magam, mikor be akartam gépelni a gmail-es jelszómat, így inkább leszedtem egy flashtool-t és egy gyáribbnak tűnő 2.3.4-et rá is flasheltem.

    Ezek után jött a tényleges használatba vétel. Mivel a 400Mb belső tár igencsak csekély, Play Store mikor frissíti magát egyből betehénkedik 120Mb-val, mindegy a jó hír, hogy nem kell semmit mókolni a Store eléréséhez, de csak kell egy app, amivel átraksz kb. mindent az SD kártyára, ahhoz meg root kell, szóval két utat jártam körbe:

    1. Kernelt nem piszkáljuk, mert hajjajj:
    Rooting Toolkit.

    Itt pár napig kínlódtam, amíg rájöttem, hogy a zergek nem szeretik a 4.0.2.A.0.62-t és kellene egy downgrade 2.3.3-ra. Utána működött is a zergrush, GG! Már csak egy recovery kell abból meg installni egy Rom-ot és kész. Legjobb gyári rom amúgy a 4.0.2.A.0.79 build. A nehézkes dolog a régi CWMInstaller-v1.apk beszerzése volt, vagyis rájönni, hogy kb. csak ez tudja felrakni a recovery-t, a store-ból letöltött apk nem, persze ez sokmindentől függ, lehet nem tetszett neki a Generic UK build 2.3.3 rom nem tudom...

    2. Kernercsere, ami már prerooted:
    Sokkal könnyebb, egyből felnyomod a 4.0.2.A.0.79-et és utána fastboot és..., jajj persze ha win 10 van akkor a fastboot drivert vértizzadva se biztos, hogy össze tudod hozni, mert a flashtool driver.exe-jével fail, automatic update fail, jó akkor leszeded a google usb drivereket és manuálisan, fail, jó akkor XDA-ról leszeded a adb-setup-1.4.3.exe és úgy tűnik működik, de nem, mert a flashtool csak azt írja, hogy nincsen fastboot driver, szóval ezen a pontot előszedtem a pincéből a jó 15éves laptopot winXP-vel és jééé egyből fel tudta rakni a drivereket és ment a kernel csere is.

    Ezek után kitakarítottam a gyári rom-ot és amúgy elég pengén lehet haladni a teló menüjében, meglepődtem a smoothnessen.

    Szóval, mit tud mint emulátorstation?
    Kicsit kényelmeskedtem és Robert Broglia fizetős emulátorait vettem meg, amihez nagyon jó UI van és mindent be lehet állítani, valamint hasonló a menüjük is, így az ember rögtön kiigazodik rajtuk. Nagyon kényelmes, hogy csak szétcsúsztatod a telót és egyből bejön az xperia play slide menüje, ahol megtalálhatóak a felrakott emulátorok, játékok. Sajnos a sorrenden nem lehet változtatni, pedig jó lett volna 8, 16, 32bit gépeket sorbarakni, majd androidos játékok. Itt még sok tesztelés vár, valahogy úgy érzem húzva (1600MHz-re kb.) is egy NDS emu esetleg egy PSP emu lesz a plafon, amit tud, de én már egy jó PS1 emulációnak is örülni fogok. Ha valaki idetéved és kérdez, akkor írok majd bővebben az egyes emulátorokról.

    Mit tud még, mint okosteló?
    Szerencsére nem várok sokat még egy okostelótól sem és sokmindent böngészőből használok (Youtube,Facebook) és csak pár app-tól vártam el, hogy elköhögjön rajta. Nos Messenger, Gmail, Térkép, minden megy gond nélkül, de persze várni kell mire betölti az adott dolgot, nem kapkodós embernek való. Nekem marad, mint főtelefon. Optimalizálni lehetne a dolgokat, ha egyedi romokat, kerneleket végigpróbálnék, lehet egyszer ráveszem magam, egyenlőre a gyári 2.3.4 4.0.2.A.0.79 is hozza a minimálisat.

    Összeségében elégedett vagyok az eszköz tudásával és a supportal is, ami nem tetszik az a nagyon olcsó külső és telefongombok, szerencsére a kontroller gombjai sokkal jobbak, nekem megérte az árát.

  • darkmore

    tag

    Tapasztalatok:

    ROM: R800i_4.0.2.A.0.62.ftf
    Kernel: LuPuS_zeus_GingerBreadv12-full.img
    SetCPU-val profilokat csináltam GBA, PS1, NDS emukhoz és ott felrakom 100% a CPU-t (1612MHz), Lagfree és Sio beállításokkal.

    Emulatorstation:
    8 és 16-bit-es gépek emulációja nagyon jó, persze semmi nem tökéletes, de csak ott vettem észre eltérést az eredeti vashoz képest, ahol már kb. speedrun szinten ismerem a játékot (pl.: Gameboy-ra Operation C), de mivel konzolokon se futott minden akadás mentesen, így itt sem kell belehalni egy-két skippelt framebe. GB, GBC, NES, C64, SNES, Genesis, mind szuperül megy és még csak a procit sem kell hozzá piszkálni.
    Azonban a GBA, PS1 és NDS játékokhoz már kell egy kis extra kakaó, ezért a custom kernel és a SetCPU. GBA-nál valószínű a 2D játékok szépen futnak húzás nélkül is, de a "kicsit 3D", izometrikus dolgok pl.: Max Payne már erősen akad, ha csak gyári sebeséggel megy a CPU. PS1 emuláláshoz először FPSe-t használtam, de sehogy sem tudtam a licensz ellenőrzést rendbe rakni, pedig a fejlesztőkkel kb. 50 levelet váltottunk, le a kalappal előttük! Tényleg nagyon akartak segíteni, de a végén csak ePSXe lett belőle, ahol semmi licensz probléma nem volt. NDS-hez a DraStic-ot használtam, de itt jött a licenszprobléma, írtam a fejlesztőknek, de rám se bagóztak, szóval akkor fukk jöhet a luckypatcher. Sajnos a PSP emulációhoz, már húzva is kevés a jószág, bár lehetne 1,6MHz felé erőltetni, de szerintem az már necces. Mondjuk örültem volna neki, ha a saját demojátékom elindul a PSP emun, de valamiért a LUA player nem akart működni vele.

    Okosteló:
    Hát ide azért kell az őrültség és hmmm igénytelenség helyett inkább azt írom "alacsony elvárások"! :DD
    Amire eddig használtam a telókat, az megy itt is, csak kicsit molyolni kellett, mert nem minden appból a store-on lévő verzió a nyerő, de gmail, messenger, böngésző, zene, youtube minden megy, egyedül a navigáció problémás kicsit, gyalog szépen van jel, de kocsiban meghülyül, mondjuk a kocsiban van saját navigáció is szóval nem gáz. Nekem még használható és végre nem kell magammal cipelnem külön telót és valami hordozható konzolt, cserébe persze kompromisszumokat kell kötni.

  • darkmore

    tag

    Hosszútávú tapasztalatok és végre egy kis negatív kritika is :D

    Jelentem még mindig szuper a kis gép, pedig sokszor pörög 100% a CPU (1612MHz), sajnos megint ráfüggtem a PS1-es Diablo 1-re, szóval soksok óra beleszaladt. Kisebb szívrohamot is kaptam mikor a playstation emulátor egy frissítés után nem találta a BIOS file-t és kiírta, hogy csak limitált funkcióval működik, például nincsen memóriakártya, jah hogy nem találom a lvl 37 sorcerert..wáááá :W De persze csak megint be kellett állítani az emut. Amúgy eszetlen, hogy az androidon is mennyire jó emulátorok vannak már tonna opciókkal, mármár PC szintű beállítási lehetőségekkel.

    A kontroller gombjai még mindig szuperül működnek, nagyon jó minőségűek, sajnos minden más gomb és így az L+R is még mindig elég hulladék, on/off gomb már kezd nagyon gyengülni. A két "analog" kart se értem, nekem nagyon használhatatlanok, nem is értem mit gondoltak, direkt arról szól a telefon, hogy fizikai gombok vannak rajta, erre a két kar az érintős? Mé? Persze egy PSP Go-hoz hasonló süllyesztett analóg kar kb. megnövelte volna a készülék vastagságát vagy 3-4mm-el, ami telefonnál elég sok (nekem mondjuk tökéletes lenne!).

    Igazából mindenhol bukásként van elkönyvelve a telefon, pedig milyen jó lenne ha a Sony összekapná magát és csinálva egy Vita utód, Switch konkurens ultimade Xperia Play 2-t! Hát nem tudom, teljesen megértem, hogy ez a telefon nem kellett sok embernek, ugyanakkor jelent meg a Samu Galaxy 2 kb. dupla teljesítménnyel. Valamint az azonnal játszható androidos játékokkal szenvedés játszani és gondolom a tömegek nem emulátorozni vették a masinát. Az "Xperia Play optimized" játékok is egy vicc, mikor az xperia launcherből felmész a google playre, akkor csak ezek a szavak alapján csinál egy szűrést és kész, van egy marék játékod, persze megjelenés után sokkal több volt, sok nagy cím már hiányzik pl.: GTA vice city, Max payne, dead space stb... De ott van még a Dead Trigger első része, ami kellemes kis zombilövölde, persze csak nem ismeri fel a telefon gombjait, LOL, Xperia optimized my ass. Szóval a "modern" játékok elég karcsúak voltak és sok gond volt velük, persze mindent meg lehet oldani, de sok FPS szörnyen irányítható a tapizós karokkal, pedig milyen jók a Beloko gamestől a Quake3 enginere épülő játékok portjai, hát így csak kínlódás.

    Még mindig meg vagyok elégedve a telefonnal, nem tökéletes, de emulációhoz brutáljó, az egy magos CPU nem is eszik annyit, még húzva sem, a 2600mAh extra aksival nagyon jól bírja.

Új hozzászólás Aktív témák