Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _GeTTeR_

    csendes tag

    Sziasztok!

    Alice, ha még nálad az óra, érdekelne egy teszt a kalória méréssel kapcsolatban.
    Én anno azért vittem vissza a Gear Fit2-őt, mert bár nagyon szépen rögzítette és rajzolta grafikonra a mozgás közbeni pulzusomat, a pulzus infókat nem használta fel a rendszer a kalória égetés kiszámításához.

    Ezt a hibát, amikor jelentettem a Samsungnak, akkor kiderült, hogy "nem hiba" ( :F ), csak szoftveres hiányosság...

    Ergo ha pl bringázol 15 percet, és a lelkedet is kihajtod, vagy ha 15 percet bringázol, de majdnem séta tempóban a rendszer ugyan annyi elégetett kalóriát jelez mind2 esetben.

    Kérdés, hogy ez most is így van? Akár gyaloglással is le lehetne tesztelni ha még nálad a kütyü :)
    Előre is köszönöm :)

    " Divide et Impera ! "

  • _GeTTeR_

    csendes tag

    válasz Aprósólyom #24 üzenetére

    Egyébként igen, van aki figyelembe veszi. Ahogy írtam én is nem mind1, hogy ha napi fél órát futsz azt milyen intenzitással teszed. Hiszen nem egyenértékű fél óra kocogás és fél óra futás, vagy fél óra futás pályán vagy fél óra futás hegynek fel terepen.
    A számítás pedig pofon egyszerű(még egy óra is meg tudja csinálni): kell hozzá a kor, a súly, a nem, az időtartam és az átlag pulzus. És mivel egy ilyen óra folyamatosan méri a pulzust, nyilván lehetősége van a rendelkezésre álló adatokból folyamatosan számolni a képletet az aktuális pulzussal és mérések közti időintervallummal.
    Egy egyszerűbb kütyü esetében pedig, ami méri a pulzust, az edzés végén számol egy átlag pulzust a teljes idővel.
    De a Samsung Gear Fit 2 hiába méri a pulzusodat edzés közben, baromira nem használja fel az adatokat.
    Vettek minden mozgáshoz egy átlag pulzust (pl. a legtöbb futó futás közbeni átlag pulzusa X) és ezt az adatot használja minden mozgás kalória számításához az óra. Tulajdonképpen elindíthatod az irodában ülve az órát, hogy te most futsz, miközben ülsz a székben, leállítod fél óra múlva és várod, hogy megdicsérjen a kütyü :))

    " Divide et Impera ! "

Új hozzászólás Aktív témák