Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macii97

    senior tag

    válasz Luser2000 #621 üzenetére

    Nem, nem root, sőt, külön programot se igényel.
    A lényeg egyszerű: a gyári alkalmazások folyton elindulnak és hiába lövöd ki, folyton újraindulnak.
    A megoldás a gyári alkalmazáskezelő, ami nem igényel root-ot és az alkalmazások nagy része letiltható. Én számszerint kb. 49et letiltottam (ha kell a lista azt is megkapjátok). Mindent, amire nincs szükségem. Ezt célszerű egy gyári reset után megcsinálni, amíg nincs lefrissítve semmi, amúgy több a macera.
    A gép első indításakor bejövő első beállításokban szépen le kell tiltani a google és minden más adatgyűjtést, amik szintén futnak a háttérben és erőforrásokat vesz el. A biztonsági mentések c. beállítasok menüben a google-szerveres mentés se legyen elindítva. Én a több ablak módot is letiltottam, vagyis legalább nem pipáltam be, hogy úgy induljanak el az alkalmazások.
    A magazinos hülyeségből is leszedtem a widgeteket, csak az s tervező nevű okosság maradt kint.
    Az értesítési panelról levettem a távirányítót, mert lassítja a lehúzást. A lezáró képernyőről is levettem a kártyákat, rájuk se néztem soha.
    Az energiatakarékossági mód szerintem letiltja az a15ös magokat, nagyon belaggol néha tőle a cucc, azt nem használom, az ultratakarékosra pedig még nem volt szükségem.
    Remélem nem hagytam ki semmit, ezzel szinte kiváló sebességet értem el, 10-11 alkalmazásban dolgozom egyszerre, teljesen elégedett vagyok a sebességgel. Az animációk persze ilyenkor van amikor meg-megdöccennek, de melyik androidon nem?
    Remélem valamennyit tudtam segíteni és nem hagytam ki semmit :)

Új hozzászólás Aktív témák