Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sógi

    addikt

    válasz Dinamiq #30838 üzenetére

    Aha, így már értem, én ilyet nem használok, másik alkalmazást esetleg kerestél már?
    Ami nagyon jó, az a juice defender, de nem tudom, hogy van-e ilyen funkció benne...

    De, ha nem vagy otthon, ill. elindulsz, meddig tart bekapcsolni a mobilnetet? Vagy olyan sűrűn mászkálsz, hogy feltétlen szükséges az automatizálás?

  • Andreas2

    tag

    válasz Dinamiq #30838 üzenetére

    Célszerű úgy beállítani a Tasker-t, hogy a mobilcella azonosító alapján végezzen helymeghatározást. Igy párszáz méteres pontosságú lesz csak, de munkahely, otthon azonosításához bőven elég és nem növeli a fogyasztást számottevően, ellentétben a GPS alapú detektálással.

    Hozz létre egy új Context-et a + jellel. State, Phone/Cell Near. Kapcsold be a Scan-t és járd körül a lakásod, kerted. Ha végeztél, akkor a középső ablakban látod a mobiltornyok azonosítóit amelyekre átváltott a mobilod. Nyomd meg a Stop-ot. Ha átfedés van két detektálandó hely között, tehát van olyan torony amely mindkét helyről látszik, azt írd be az Ignore mezőbe.

    New Task, +, Mobile Data, Set Off, +, Wifi, Set On.

    Mivel State típusú profilt hoztál létre, nincs szükség kikapcsoló Task-ra, ahogy elhagyod a cellák területét, a Tasker visszaállítja a megpiszkált dolgokat az előző állapotukra. Ha neked ez nem jó, adj hozzá egy Exit Task-ot, amiben megint beállítod azokat a dolgokat, amelyeknek nem szabad visszaállniuk.

    Fontos tudni, hogy amíg a telefon alszik, vagyis kikapcsolt képernyő mellett a Tasker alapbeállításban csak 600 másodpercenként ébred fel "körülnézni", tehát ha mozgás közben akarsz helyfüggő feladatokat indítani, könnyen átaludhatja a cellán való áthaladást a telefon. Ha sűrűbben akarod figyeltetni akkor Settings/Monitor, Display off, All checks seconds. Viszont ez odavághat keményen az akku üzemidőnek, ha túl sűrűre állítod.

Új hozzászólás Aktív témák