Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crey

    MODERÁTOR

    Hát srácok.... 500 felhasználói hozzászólás, és ki merem jelenteni, hogy tipikus MA topik, egy kis anyázással, trollkodással, csipetnyi - csipetnyi? zsáknyi bazz. . . - flémmel megspékelve, 500 hozzászólásig főzve, és hol van még a vége...

    Normális, érdemleges kérdést a tesztelőnek meg kb. 3 ember tett fel...

    dr. Kind/Rusi/Bog/Bocha: akárkinek is lesz a kezében a továbbiakban:
    Van lehetőségetek Exchange szerverrel való kapcsolatra? Kipróbálnátok ha van? Engem főleg az érdekel, hogy mennyire képes összehúzni a kontaktokkal a leveleket exchange-nél.

    Éjszakai felvételt tudtok csinálni (nem fotót, hanem videót) - mondjuk egy kivilágított utcán?

    Megtennétek, hogy kipróbáljátok a legfrissebb Opera Mobile-t, hátha böngészés közben a kis checkerboard minta eltűnik, mert Dézin egyszer sem láttam.

    Az előlapi kamera minőségét valahogy ki tudjátok próbálni?

    Google Maps-et írtátok hogy működik rendesen, de egy navigációs szofttal is ki tudjátok próbálni a GPS-t? (pl. Navigon vagy Sygic Aura)

    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Cyberpunk #521 üzenetére

    "De a színkezelése attól még továbbra is szar. Főleg a fehéregyensúly"

    a fehéregyensúly?

    használd a fehér színhőmérsékletét, de semmi köze a fehéregyensúlyhoz.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Cyberpunk #524 üzenetére

    amit írtam. a kijelző színhőmérséklete kékes árnyalatú (nem tudnám megmondani neked Kelvin pontosan hogy mennyi). Pont.
    A fehéregyensúly csak felvételi (kamera/fényképező) oldalon létező fogalom, te tudod eldönteni, hogy a különböző fényeknél (megvilágításoknál) mit vegyen normál fehér színnek a gép, és a többi színt ehhez húzza.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Cyberpunk #535 üzenetére

    Ha valamihez nem értesz, kérlek ne hülyézz le, főleg ne a szakmámon belül, mert attól agyfaszt kapok semmi perc alatt.

    1. állításod:
    Ha értenél egy kicsit a monitorokhoz akkor nem állítanál ekkora hülyeséget.

    Kérlek olvasd el ezt a cikket, kiemelten ezt a mondatot:
    "Most monitors have provisions for setting color temperature. Color temperature is comparable to white balance setting on a digital camera - it is your monitor's ability to reproduce whites and greys without a "background" color tint."

    2. állításod:
    "De bocs hogy szapulom a drága samoled kijelzőtök a természetes szín megjelenítéshez egy szifon IPS-e sokkal közelebb van."

    Én csak annyit mertem megjegyezni, hogy baromságot írtál, és egy fogalmat rosszul használtál. Tudta mindenki, hogy mire gondoltál, de helytelen volt a fogalmazásod. Mit írtam? Hogy használd a szín hőmérséklet kifejezést.

    Csak egy megjegyzés:

    A fasz kivan azzal, ha valahol fel merek vetni valamilyen gondolatot, ellent mondok valakinek, akkor egyből kategorizálva vagyok A/B/C védőjének/fikázójának, és ez rendszeres (nem te vagy az első). A technológiát ugyan előre mutatónak tartom, de még nem az igazi - ahogy az egész OLED/AMOLED technológia gyerekcipős - mondom ezt AMOLED alapú Desire tulajként.

    Szeretném megkérni az összes elvakult hülyét - és ezt az vegye magára akinek inge-, hogy akkor kezdjenek vitatkozni, ha ezt objektíven, szakmai indokokkal tudják megtenni.

    Megjegyzem, befejeztem az OFF-ot.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz keIdor #573 üzenetére

    Néha már rohadt idegesítő.... Én is háromszor meggondolom, mit írok be, mert felesleges vitába már nem óhajtok belemászni.

    Cyberpunk:
    Kérlek csak másszál be a monitorod menüjébe, és keresd meg a white balance menüpontot.
    Ha megtaláltad, szólj kérlek.

    Majdnem egy dologról beszélünk, nagyon hasonlít a kettő, csak kameránál white balance-nak hívják, monitornál color temperature-nek.

    De már annyire felesleges ezen offolni, hogy az fáj.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

Új hozzászólás Aktív témák