Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snowdog

    veterán

    válasz snowdog #28695 üzenetére

    Még folyik a gyári akku tesztelése (kb. a felénél tartok), de az eddigi adatok alapján nagyon úgy tűnik, hogy a 2450 mAh-ás adat az kamu. A háttérben fut a Battery Meter alkalmazás, és a rögzített adatok alapján azt számoltam ki, hogy a valódi kapacitás valahol 1400 mAh körül lehet. Nem egyszerű a valós értéket meghatározni (jelenleg), mert a telepített CPU órajel vezérlő a háttérben a pillanatnyi képtartalomtól függően változtatja az órajel frekvenciáját. Ez pedig igen nagy hatással van a pillanatnyi fogyasztásra. Úgy látom a film lejátszása közben az átlagos fogyasztás valahol a 230 mA körül lehet. Ezen adatok alapján becsülöm a 2450 mAh-ásnak mondott akku valós kapacitását 1400 mAh körülire. Mivel a gyári akkuról tudható, hogy 1500 mAh-ás, a teszt befejezése után annak adataihoz tudom majd viszonyítani az új akku adatait.

    Ezt csak azért írtam le, hogy senki se kapkodja el a vásárlást. Ezzel együtt ha az derül ki, hogy a 2450 mAh-nak mondott akku kb. akkora kapacitású mint a gyári, tartalék akkunak akkor sem rossz ár a 8-10 dollár.

    Gold Battery US $6.26 = 1.471 Ft [link]
    Utángyártott akku Samsung Galaxy S Advance 4.290 Ft [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák