Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Maci-

    addikt

    válasz HaliGab23 #7717 üzenetére

    Nem ismerem az ipadet, úgyhogy nem kezdek bele nagy okoskodásba.
    De szerintem ezt úgy kell nézni, hogy mindennek ára van. A 120Hz-es képfrissítésnek, a szuper felbontásnak és a komoly hardware-nek is. Ez az ár pedig az akksi. Mi a fontosabb? A technika, amiért fizettél, vagy az akku idő? Ha tényleg ennyie fontos, le tudod butítani, akkor biztos jobb lesz, csak akkor meg minek ilyen készülék?
    Én épp most cseréltem tabletet. Az új kb ~30%-kal nagyobb, így az akksija is nagyobb. Mégis kevesebbet bír 1 töltéssel. Na de a sebesség és és a kiemelkedő képminőség
    .. Pont lesz*om, hogy nem 6 napig pírja, csak 4-ig.
    Telonál is így vagyok. Fullon van minden. Naponta töltöm megszokásból, de nem nagyon van olyan perce az életemnek, amikor ne tudnám tölteni, szóval kb. mind1.

    Még1:
    Azt vettem észre, hogy az AMOLED képernyő önmagában is több energiát fogyaszt, mint egy "sima" ips panel. Cserébe sokkal szebb is.

    [ Szerkesztve ]

    If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

  • doooo

    veterán

    válasz HaliGab23 #7717 üzenetére

    " már nagyon nem abban az érdeklődési "állapotban" vagyok, hogy ilyenekkel szórakozzak, nyomozzak, miért szar az, aminek jónak kellene lennie."

    Én sosem voltam ilyen állapotban. Helyette csak türelmes vagyok (mármint egy bizonyos szintig), meg lehetőleg racionális.
    Sosem szenvedtem attól, hogy tökéletesnek képzeljek bármiféle szoftvereket, programokat, applikációkat, oprendszereket. A Windows "ökoszisztéma" időben megtanított rá, hogy biztosra sosem lehet menni, és mindig közbejön, vagy legalábbis közbe jöhet valami. Túl sok a változó ahhoz, hogy ilyesmiket el lehessen kerülni. Még egy annyira zárt helyen is, mint az iOS/iPadOS.

    Egyébként ha napi 30-40 perc mellett 2,5 napig megy a TabS7 (ugyanolyan beállításokkal, vagyis wifi/mobilnet(ha képesek ilyesmire, és ha igen, akkor ugye emellett állandó hálózati kapcsolat)/bluetooth/stb egyformán kikapcsolva/bekapcsolva, pont, mint a 6 napja döcögő iPaden), akkor ott sincs rendben valami, sőt... esélytelen, ezt bátran kijelentem látatlanban is.
    Nem mintha könnyű lenne párhuzamot vonni közöttük, és kétségtelen, hogy nagyon jó az üzemideje a legtöbb iPadnek, de akkor is abszurd mindez, ilyen formában.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák