Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F40

    csendes tag

    Kedves Mindenki!

    Jómagam is gondolkodom a Note 8 vásárlásán és olvastam lentebb az oldalsó "fényszivárgásról".
    Utánanéztem és külföldön is találkoztak a problémával:

    https://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-note-8/831629-note-8-has-physical-problem-light-leakage-edges-4.html

    Az itthoni problémás készülékekről lehet tudni, hogy azok egy közös helyről, közös forgalmazótól származnak? Arra gondolnék, hogy esetleg van egy hibás széria, ami egy helyre ment, míg máshová esetleg a hibátlan készülékek jutottak.

    Más.

    A Telenor függetlenítés hogy működik? Hol lehet igényelni a függetlenítő kódot és mennyibe kerül?
    Ezt követően eredeti és módosítás nélküli gyári szoftver lesz a készüléken?

    Köszönettel,

    F40

  • F40

    csendes tag

    Kedves Mindenki!

    Ezennel én is tagja lettem Note 8 klubnak. Egy deepsea blue modellel, ami 128 gigás és Snapdargon processzoros (N9500).

    2 napja van nálam, még most ismerkedünk. Lumia 1520 telefonomat cseréltem le, amit nagyon szerettem, de mára már sajnos elöregedett közel 4 év használat után.

    A feleségemnek S6 edge, a kislányomnak S7 edge készüléke van, amik szintén nagyon jók, így adott volt a választás. Az iPhone-t nem igazán kedvelem, a többi androidos telefonhoz képest szerintem kiugró a Note 8, az SPennek pedig nincs is alternatívája.

    Fóliát Xprotectort raktam fel, ami viszonylag bevált a másik két készüléknél is. Sajnos ez sem tökéletes, amíg valaki nem fog tudni jó üvegfóliát gyártani, nem is lesz jó megoldás.

    Tokból Spigen Ultra Hybrid típust rendeltem. Meglepetésemre viszont a Note 8 dobozában volt egy gyári Clear Cover tok. Felpróbáltam mindkettőt és mivel ez utóbbi kecsesebb, finomabb darab, egyelőre ez maradt.

    Megéztem a Note 8-om oldalát, hogy van-e ennél fényszóródás, de semmi nem látszik. Nem, mintha nagy jelentősége lenne, de azért jobb így.

    Üdv,

    F40

  • F40

    csendes tag

    válasz Risard #2357 üzenetére

    Igen, ez valóban így van, kb addig ér oldalt a fólia, amíg a fekete rész kezdődik. Azért érdekes, mert az S6 edgénél és az S7 édgénél végig ér oldalt is a fólia. Gondolon azért csinálták így, hogy ne bántsa egyik tok sem. Egy kis trükk. Mivel ezek a fóliák nagyon puhák, ezért tapadnak. Bekentem ezért 3M autówaxszal és így nagyon kellemesen mozog rajta az ujj és a pen is.

    Nem tudom látszik-e valami a fotón. Ma raktam fel a fóliát, van még néhány buborék alatta, remélem hamar eltűnik.

    Üdv, F40

    [ Szerkesztve ]

  • F40

    csendes tag

    válasz front3r #2363 üzenetére

    Én ilyet használok:

    http://autoalkatreszabc.hu/3m-39030-tartos-wax.html

    Viszont ez nagyon nagy mennyiség, több autó kezelésére is elég, telefonból vélhetőleg több ezret is lehetne kezelni vele... :)

    Ha nincs autód, akkor szerintem érdemes bemenni egy közeli autósboltba, benzinkúthoz, vagy barkácsáruházba és megvenni viszonylag jó áron a legkisebb kiszerelésű, de jó minőségű terméket. Pl. ezek is ilyenek:

    https://www.obi.hu/autoapolas/turtle-wax-vedelem-es-ragyogas-500-ml/p/3273661

    https://www.praktiker.hu/szerszam-gep-muhely/autos-termekek/auto-apolas/308812-turtle-wax-turtle-wax-gl-500ml-metallic-wax-ptfe?keyword=turtle+wax+gl+500ml+metallic+wax+%2b+ptfe&suggestionType=product#fndtn-panel2-1

    Be kell kenni vékonyan a felszínt, várni kell kb. 15 percet, majd át kell törölni, fényesíteni.

    A 3M wax nekem az autón egy évet is hatékony, nem tudom, hogy a telefonon mennyit fog bírni.

    Üdv,

    F40

  • F40

    csendes tag

    Kedves Mindenki!

    Több, mint hónapja használom a telefonomat, egyelőre tökéletesen működik, remélem így is marad...
    Alapvetően mindennel elégedett vagyok, bár talán az előző telefonom fényképezője - Lumia 1520 - jobb volt egy kicsit.

    Kérdezném, hogy a Ti készülékeitekre milyen gyakran érkezik frissítés?

    Nekem tegnap jött egy kb. 350 MB-os csomag, aminek telepítése után ilyen lett a telefon állapota:

    A Ti rendszeretek hol tart most?

    A Clear Cover tokot használom, nekem bevált. Ez takarja el legkevésbé a telefont, bár azért a szép kék hátlap látványából ez is sokat elvesz. A felrakásnál és levételnél óvatosnak kell lenni, de egyébként nem karcolja a telefont.

    A Xprotector fólia alapvetően jó, mert szilárdan ragad a képernyőre, nem vált le sehol és az SPen nyomai sem látszanak rajta. Problémája, hogy oldalra és felfelé lehetne hosszabb, illetve a felrakása kissé nehézkes, mert nincs rajta semmilyen jelölés és a védőfóliák nehezen jönnek le róla. Gond még, hogy a mikroszálas kendője nagyon "szöszöl", nekem ebből sajnos a fólia alá is került.

    Már beszereztem egy újabb fóliát is, ami Nillkin 3D AP+ PRO típusú. Kinézetre jónak tűnik, profi a csomagolása. Fontos információ, hogy a magyar webáruházakban tévesen szerepel, hogy ez üveg, mert valójában "normál" fólia, ami teljes felületén ragad.

    Vezeték nélküli töltéshez IKEA töltőt használunk, ami egyszerre 3 telefont tölt. Nekünk nagyon bevált a Galaxy S6 Edge és az S7 Edge telefonokhoz is, 2 éve tökéletesen működik. Mindegyik telefonhoz vékony tokot használunk, ezekkel jól ment a töltés.

    Üdv,

    F40

Új hozzászólás Aktív témák