Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz guriga1234 #602 üzenetére

    Belekötsz a fogalmazásmódba, aposztrofáltad a fontos jelzőt. Leereszkedő és kioktató, akkor megvan az alaphang.

    1) A személyes preferenciáid alapján jelented ki, hogyan kellene használni a mobilt. Mert neked sosem volt rá leküzdhetetlen vágyad. Mert te leszállnál. Ne mond meg se nekem, se másnak, hogy tömegközlekedés közben hogyan használjam a készülékem, köszönöm.

    2) Igen, a cég életében fontos ember vagyok és előfordul, hogy 30 perces határidővel kell elintéznem valamit. Problem? Nehéz átélni? Van ilyen, majd én kérek elnézést.

    De az egész válaszban az a legmeglepőbb, hogy nem a lényegre koncentrálsz, mégpedig hogy nem én fogok idomulni az eszközhöz (bár bevallom, ezt a gondolatmenetem nem tettem nyilvánvalóvá). Összességében nem a felhasználónak kéne az mobil eszközéhez idomulnia, hanem fordítva. Kicsit sem szokatlanok azok az élethelyzetek, amiket felsoroltam, mások is bütykölik a telefonjukat tömegközlekedés közben és bár minden valószínűség szerint a nagy részük nem szükségből, de okkal teszi. Leginkább mert így szeretik.

    És számomra ezért rendkívül nevetséges a "nem tömegközlekedve kell nyomkodni, mert semmi sem sürgős" kijelentés, hiszen - azon túl, hogy mennyire ellentmondást nem tűrően kinyilatkoztató - azt sugallja, hogy majd az eszközöm meghatározza, mikor és hogyan használhatom. Persze, általában ez így van, a mosógépemet sem a focipálya közepén üzemelem be, de egy mobil készüléknek talán pont az volna a lényege, hogy ott és akkor használom, amikor és ahogyan nekem jól esik.

Új hozzászólás Aktív témák