Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lotusomega

    senior tag

    Samsung Galaxy GIO S5660

    A Mobilaréna tesztje a telefonról.

    Hogyan tudom a telefont a géphez csatlakoztatni?
    Mindenek előtt, ahhoz hogy bármit is tudjunk kezdeni a telefonnal, fel kell tenni a KIES-t vagy a Samsung driver packot a számítógépre, hogy egyátalán felismerje a telefont.
    A Beállítások-Alkalmazások-Fejlesztésnél, bepipálod az „USB-hibakeresést”. Ezután összedugod a telefont a PC-vel, a kezeddel „lehúzod” a telefonon a fenti információs sávot! Rákattintasz az „USB csatlakoztatva” menüre, majd a „Belső tárhely csatlakoztatása”-ra. Ha ez megvan, akkor már a PC úgy látja a telefont, mint egy memória kártyát. innentől egy egyszerű Total Commander-rel másolhatsz rá.

    Hogyan tudok .mp3-at beállítani csengő-, SMS- illetve ébresztőhangnak?
    Létre kell hozni a memóriakártya gyökérkönyvtárában egy-egy mappát a különböző hangcsoportoknak, ezek pedig:
    (SD kártya): media/audio/alarms (ide kell helyezni az ébresztőhangokat)
    (SD kártya): media/audio/ringtones (ide kell helyezni a csengőhangokat)
    (SD kártya): media/audio/notifications (ide kell helyezni a jelzőhangokat)
    Miután ezeket megtetted, a beállításoknál a gyári hangok között megtalálod a bemásolt .mp3 fájlokat is, és a normál hangokhoz hasonlóan tudod őket használni.

    +2 hónap Samsung garancia
    Ahhoz hogy megkapjuk a 2 hónap garanciát a készülékünkre, ahhoz be kell regisztrálnunk a terméket a Samsung oldalán!
    Az április 1. után vásárolt készülékekre 2 év garanciát vállal a Samsung, a március 31-ig vásárolt készülékekre pedig 1 évet. (A szolgáltatós készülékekre ugyan úgy 2 év garancia jár!)
    A szolgáltatós telefonokhoz nem mindig jár Samsung-os garancialevél. De a szolgáltatótól kapott papírral ugyan úgy be lehet vinni bármelyik Samsung szervizbe! Érdemes a készüléket inkább a Samsung márkaszervizekben leadni, ugyanis ha a szolgáltató nem boldogul a készülékkel akkor úgyis ott köt ki.

    Mi az az akkumulátor kalibrálás, kell ez nekem?
    Az aksi kalibrációjára elsősorban új ROM felrakása után van szükség, vagy ha úgy érzed, hogy pontatlan az aksi kijelzés.Root szükséges hozzá. A Battery Calibration program a battarystats.bin fájl törlésével oldja meg a kalibrációt. Ezt a fájlt a rendszer pár perccel a kalibráció után újra létrehozza, amiben már nincsenek benne az előző ROM téves információi. A kalibráció után ajánlott teljesen lemeríteni a készüléket, majd egyhuzamban, kikapcsolt állapotban feltölteni.

    Nem lehet azt valahogy elérni, hogy ne látszódjon minden képem a galériában?
    De el lehet érni. Azokat a képeket, amiket nem szeretnél látni, rakd be egy mappába, és hozz létre itt egy ".nomedia" fájlt. Ennek a fájlnak csak kiterjesztése van, ilyet számítógépen tudsz csinálni. FONTOS! A fájlt előbb hozzuk létre, és csak utána tegyünk ide képeket, mert fordított esetben elveszhetnek a benne lévő képek!

    Kikapcsolt állapotban miért nem ébreszt a telefon?
    Mert az Gio jelenleg nem képes erre, javasoljuk ilyen esetekre a „Repülő mód” használatát.

    Kamera felbontása fog e javulni?
    Nem

    ScreenShot (képernyőkép) készítés
    Hosszan nyomjuk meg a vissza, majd a home gombot. Az elkészült képet a memóriakártyán a "ScreenCapture" mappában tekinthetjük meg! 2.3.5 esetén a home és a kikapcsolás gombot egyszerre lenyomva.

    Reklámok eltávolítása a programokból
    A reklámokat az AdFree nevű programmal lehet eltávolítani. A program Root jogot és internetkapcsolatot igényel. Töltsük le, majd indítsuk el a programot. Engedélyezzük a Root jogot. Pipáljuk ki a "check server for updates daily"-t majd kattintsunk a "Download & Install Hosts" gombra. A felugró üzenetet okézzuk le, majd utána indítsuk újra a telefont.

    ROOT
    A telefontra telepített operációs rendszerben alapvetően nem rendelkezünk rendszergazda jogokkal. A telefon „rootolásával” ezeket a jogokat szerezhetjük meg. Segítségével letörölhetjük a gyárilag telepített alkalmazásokat illetve olyanokat telepíthetünk, melyhez rendszergazda jogosultságok kellenek. A telefon rootolása hivatalosan garanciavesztéssel jár, azonban bármikor visszaállítható.

    A Rootolást mindenki csak saját felelősségre csinálja.

    1. Töltsük le a root.zip-et (Nem kell kicsomagolni!) és másoljuk a memóriakártya gyökerébe!
    2. Tegyük Recovery módba a telefont!
    3. Válasszuk ki az "apply update from sdcard"-ot.
    4. Keressük meg és válasszuk ki a root.zip-et.
    5. Ha kész van, válasszuk ki a "reboot system now"-t.
    Újraindul a telefon és készen is vagyunk! Megjelent a menüben egy "Superuser" nevű alkalmazás amit nem lehet eltávolítani az alkalmazáskezelőből. Ez adja a Root jogot az alkalmazásoknak.
    Az UnRootoláshoz pedig az unroot.zip-et kell recorveryben feltenni. A Rootnak utána nyoma sem lesz.

    Alkalmazások áthelyezése az SD kártyára
    A Gingerbread ezt a funkciót alapból tudja, bár nem minden alkalmazást lehet áthelyezni a kártyára. Programokat áthelyezni az alkalmazáskezelőben lehet: Beállítások / Alkalmazások / Alkalmazások kezelése, válasszuk ki a kívánt programot és nyomjuk meg az "Áthely. SD-kártyára" gombot. Ha a gomb nem aktív, az azt jelenti hogy nem lehet áthelyezni az SD kártyára, de a Titanium Backup-pal ez is megoldható.

    Root szükséges hozzá.A programban kattintsunk fent a Backup/visszaállítás fülre, majd itt keressük meg a programot amit át szeretnénk helyezni az SD kártyára. Az alkalmazásra hosszan kell nyomni, majd a lista alján ki kell választani az "Áthelyezés az SD kártyára" (előfordulhat hogy újraindul a telefon). Amelyik programnak widget-je van azt ne helyezzük át az SD- kártyára mert nem fog megfelelően működni.

    GPS
    Javíthatjuk a GPS-t ha a FasterFix nevű programmal átírjuk a Current server-t "hu.pool.ntp.org"-ra. Root szükséges hozzá.

    Olvastam olyanokról, hogy Recovery és Download mód, mik ezek?
    A Recovery módot különféle "update.zip"-ek telepítésére, Factory resetre lehet használni. A Download módot szoftver telepítésére használjuk. Kilépni nem lehet belőle, csak az aksi kivétellel. DE! Ha szoftvert telepítünk, erre nincs szükség! Ugyanis ha befejeződött a telepítés, a készülék automatikusan bekapcsol.

    Recovery mód: A telefont kapcsoljuk ki. Ha kikapcsolt a telefon akkor nyomjuk folyamatosan a Home gombot és ezzel egyidejűleg a bekapcsolás gombot 3mp-ig. A Home gombot addig nyomjuk, amíg be nem jön a Recovery. Itt a hangerőgombokkal tudunk fel/le mozogni és a Home gombbal kiválasztani.
    Recovery menü:
    1. reboot system now: Ezzel újraindíthatjuk a telefont (kilépés).
    2. apply update from sdcard: Az "update.zip"-eket telepíthetjük a memóriakárty gyökeréből (Gingerbread-nél már nem muszáj "update.zip" legyen a neve és az sd kártya gyökerében legyen).
    3. wipe data/factory reset: Gyári beállítások visszaállítása. Törli a telefonmemóriát (utólag telepített programok, névjegyzék, sms-ek, stb), viszont a rendszerben tett módosításokat nem törli! Pl.: Root, törölt gyári alkalmazások, bemásolt csengőhangok, programok, stb.
    4. wipe cache partition: A cache particiót formázza.
    5. test redbend fota[FS]: N/A (azt hiszem hogy ez a menüpont csak a Gingerbreadtől van).

    Download mód: A telefont kapcsold ki! Ha kikapcsolt a telefon, akkor nyomd folyamatosan a „hangerő le” és a „Home” gombot, és ezzel egyidejűleg a „bekapcsoló” gombot 3mp-ig.

    ClockWordMod Recovery
    Itt megtalálható egy leírás róla.
    Én 2.3.4-es ROM-ra tettem fel és működik, 2.3.3-nál nem biztos, hogy fog.

    Ezt ugyan úgy kell elvégezni mintha egyfáljos ROM ot tennénk a telefonra Odinnal. Ezt kell letölteni hozzá.

    OPS-hez betallozod az .ops fáljt.

    One Package-hez betallózod a .tar.md5 fájlt

    One Package-t bepipálod és START

    Ha kész az odin kiírja, hogy "PASS!" , és lehuzhatjuk a számítógépről.

    Rendszer alkalmazások törlése
    A gyári alkalmazásokat el lehet távolítani, mivel a ROM a telefonban valójában nem Read Only Memory, hanem egy sima flash memória, amit ROM-nak hívnak (persze tévesen). A "ROM" a telefonban 3 részre van osztva. Az egyiken van maga a rendszer, a másik a felhasználók részére fenntartott telefonmemória, és a 3. meglepő, de ide kerülnek a memóriakártyára telepített alkalmazások egy része, a másik pedig a memóriakártyán az .android_secure mappában vannak.

    Először is szükségünk lesz egy Root joggal ellátott fájlkezelőre, pl.: a Root Explorer-re. Ezután kézzel töröljük az alkalmazásokat a /system/app mappából. Figyelem! Később nem lehet visszaállítani a programokat, csak egy ROM újratelepítéssel!
    A gyári alkalmazások általában 2 fájlból állnak, egy apk, és egy odex. Onnan lehet felismerni hogy ugyan az a neve, pl.: AngryGPS.apk és AngryGPS.odex. Mind a 2 fájlt törölni kell.
    A Titanium Backup Pro program is el tudja távolítani az alkalmazásokat, de ennek a programnak van egy nagy előnye! Mégpedig az hogy az alkalmazásokat fagyasztani is tudja, ami azt jelenti hogy a rendszerben nem lesz elérhető, de ha szükségünk van a programra akkor bármikor kiolvaszthatjuk őket!

    Iránytű javítása:
    Ha nem működik megfelelően az iránytű akkor ezt a .zip fáljt kell updatelni recovery-ből
    Kalibrálni ezzel a kóddal *#0*# és a Sensor ra rákkatintva tudsz, rajlzolj 8 formákat a telefonnal.

    Szoftverfrissítés:
    A frissítésnek két lehetséges módja van: hivatalos (KIES), és nem hivatalos (Odin)
    Figyelem! Ha Odin-t használod ROM frissítésre akkor törlődik minden adat, ezért célszerű előtte lementeni. Erre tökéletes a Titanium Backup nevezetű ingyenes program.

    A ROM frissítést mindenki csak saját felelősségre csinálja.

    Ebben a videóban egyszerű módon be van mutatva az Odin használata.

    Töltsük fel a telefont teljesen, de minimum 50-60%-on legyen.

    Nekünk a Ondin v4.42-es kell. Érdemes ROM felrakás előtt és utána is csinálni egy factory resetet ezzel a kóddal * 2767 * 3855 # , vagy a beállításokból.

    1. Odint megnyitod, és az OPS-hez betallózod a Gio_v1.0.ops nevü fájlt. Az "auto reboot" és a "protect OPS" legyen bepipálva.

    // Ha csak egyfáljból áll a ROM akkor, a One Package-hez tallozd be a .tar kiterjesztésű fáljt, és pipáld be jobb oldalt a "One Package"-t, és folytasd a 6. ponttól.//

    2. A BOOT-hoz tallózd a APBOOT_S5660xxxxx_CL940762_REV03_user_low_true.tar.md5 nevü fájlt.

    3. A PDA-hoz tallózd a CODE_S5660xxxxx_CL940762_REV03_user_low_true.tar.md5 nevű fáljt.

    4. A PHONE-hoz tallózd a MODEM_S5660xxxxx_CL928654_REV03.tar.md5 nevű fáljt.

    5. A CSC-hez tallózd a GT-S5660-MULTI-CSC-Oxxxxx.tar.md5 nevű fáljt.

    6. Kapcsold ki a telefont, és tedd donwload módba. /hangerő lefele + home + kikapcsolás gomb egyszerre nyomva tartva pár másodpercig/

    7. Most dugd rá a gépre a kábellel a telefont, és győződj meg róla, hogy felismerte a program a telefont.

    8. Most kattints a START gombra, és várd meg míg a program tölti a fájlokat. Akkor van kész, ha kiírja, hogy "PASS!" Ezután ellenőrizheted, hogy sikeres volt e a ROM telepítése a *#1234# kóddal. Ha igen csinálj egy factory resetet (* 2767 * 3855 #)

    Flash player telepítése

    A Flash Player-t innen szedjül le.

    Adobe Flash Player10.3.apk-t feltelepíted, és békén is hagyod.
    Utána a "lib.zip"-et kicsomagolod, és root explorerrel beteszed őket a:
    data/data/com.adobe.flashplayer/lib mappába.
    Ezután mind a 4 fájlra hosszan rányomsz és kiválasztod, hogy permission majd bepipálod mindegyik kivéve az alsó hármat, így. Ugyan ezt teszed a "lib" mappával és az "com.adobe.flashplayer" mappával is.
    Készen is vagyunk csak újból kell indítani a telefont.
    Én kipróbáltam gyári böngészővel, működik, de kifogásolható minőségben. Ha esetleg nem szeretnéd ezt végig zongorázni, akkor ajánlom a puffin web browsert, az tudja alapból a flash lejátszását.

    USB JIG

    nggabi mondá: Amennyiben Odinnal, esetleg KIES-sel nem sikerül a rom frissítés előfurdulhat, hogy nem kapcsol be a készülék rosszabb esetben a download mód sem jön elő.
    Ilyenkor jön jól ez a kis eszköz aminek az USB JIG a neve. Ez gyakorlatilag kis kézügyességgel otthon is előállítható egy micro usb csatlakozó és egy 301K-s ellenállás segítségével.
    Használata egyszerű, csak ki kell venni az akkumlátort, majd visszatenni és egyszerűen csak beudgni a JIG-et az usb csatlakozóba. Ez után a minin a Factroy download mode jön elő ami egyenértékű a sima download móddal. A JIG-et kihúzva majd gépre kötve a telót az ODIN máris látja a telefonunkat, ezután már nincs más dolgod mint a megfelelő romot rátelepíteni.
    Ez az ebay-en pár dollárért beszerezhető kis kütyü hasznos segítség lehet Galaxy S, S II, Galaxy mini, gio, ace és 551 tulajoknak.
    Amennyiben a JIG-re sem reagál a telefon az esetben a hard brick állapot állt be, ekkor érdemes egy utolsó próbát tenni a samsung márkaszervizben ahol jó esetben pár ezer ft ellenében nagy eséllyel vissza tudják állítani a telefont.

    Itt találhatóak hivatalos ROM-ok
    Itt pár custom ROM, de kering még pár a neten..
    Úgy tudom, hogy már nem a samfirmware.com-ra kerülnek fel a legújabb romok, hanem a sammobile.com-ra
    És ajánlom a facebookon a Galaxy Gio Community csoportot a dokumentumaik között sok hasznos infó van, indonézek a fiúk, de igen aktívak.

    Összeállította: porse

    Forrás:
    Galaxy S fórum 1.hsz.
    Galaxy Ace fórum 1.hsz
    XDA S5660 forum

    [ Módosította: KrAt ]

Új hozzászólás Aktív témák