Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HThomas

    senior tag

    LOGOUT blog (1)

    Érdekességképpen mellkaspánt VS GWA2 VS Fit2 tapasztalatok, harmadik kör. 3-4 alkalom terepfutás, 8km, kb 200m szinttel.

    - Alapvetően mindkét cucc egész pontos, amíg nincsenek hirtelen változások (sokszor 1-2 érték eltéréssel ugyanazt mutatta mindhárom cucc).

    - A Watch Active 2 jobban leköveti a gyors változásokat. Mentettem mindkettőről pulzusgrafikont, és látom, hogy a GWA2-nél hegyesebb tüskék vannak, ahhoz képest a Fit2 olyan, mintha elsimították volna a görbét. Ezt menet közben is láttam, bár időnként a WA2 is lemaradt a pánthoz képest.

    - A Fit2 néha hajlamos arra, hogy pár percig beragadjon a pulzusmérés. Pl durva emelkedő, 3 percig 120-130-at mutat, miközben a pulzusom már rég 180 körül van. Ilyet a GWA2-vel egyszer sem tapasztaltam.

    Még nem jöttem rá, hogy a beragadás mitől van, mert nem mindig jön elő. Két dolog biztosan számít:
    a) szorosabbra húzott pánt. Terepfutáshoz, MTB-hoz valszeg érdemes szorosabbra venni, miközben pl egy szobabiciklizést simán lekövet lazábban hordva is. Ráadásul a szilikonpánt idővel nyúlik picit, érdemes figyelni.
    b) hidegben pontatlanabb a mérés (<5 fokban gyakrabban jöttek ezek a durva lemaradások)

Új hozzászólás Aktív témák