Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maximilian4

    addikt

    Sziasztok!
    Egy itteni fórumtárstól vettem egy galaxy alphát, amit tegnap letiltottak. Kb 2 hete vettem, azt mondta az eladó, hogy teljesen független, garanciális 110 ezerért vette itt aprón. Aztán kiderült, hogy már ő is úgy vette, hogy telenor függő és függetlenítő kóddal lett függetetlenítve. Tehát se nem független, hanem függetlenített és garancia se lehet rá a függetlenítés módja szerint, sőt...ha jól tudom még szabálytalan is. A lényeg, hogy becsapott, ezeket elfelejtette közölni velem a vásárlóval. Ezek a törvény szerint is olyan lényeges elemek amit az eladónak kötelessége közölni a vevővel. Ha tudtam volna ezekről a körülményekről, akkor meg sem vettem volna a telefont, szóba sem álltam volna az eladóval. Ez a Ptk szerint megtévesztés, a Btk szerint csalás (Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el). Egyértelműen szándékosan tévedésbe ejtett, méghozzá drágábban is adta el a készüléket, tehát nem csak polgári peres eljárásban áll meg a dolog. Az lenne a kérdésem, hogy itt prohardveren hol tudom jelenteni az eladót?

    Egyébként ez az úr lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Maxi

Új hozzászólás Aktív témák