Hirdetés

2019. március 18., hétfő

Gyorskeresés

(#1) Hallosz

Hallosz
(fanatikus tag)

Nem sokkal, néhány ezressel több az A8 ha már választanom kellene a HV szempontjából inkább azt választanám.
Kinézetre pedig az A6
Hozzá tartozik, hogy a felhasználási szokásaim, nem igénylik az erős HV-t. :R

Minőségi lakáscsere 1/2 millióből. Érdekel?

(#2) LilProphet90 válasza Hallosz (#1) üzenetére

LilProphet90
(senior tag)

Érdekes, hogy a tavalyi A-szériás készülékek mind kaptak type-C csatlakozót és IP68-at, a két A6 pedig nem.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#3) kbyte1024

kbyte1024
(PH! addikt)

akkor már s7 és nincs is miről beszélni,durván eszálltak az árral.

(#4) mihail38 válasza kbyte1024 (#3) üzenetére

mihail38
(lelkes újonc)

Az S7 még mindig meg állja a helyét főleg az A sorozattal szemben...

(#5) Bossyy

Bossyy
(tag)

Tulajdonképpen a képernyőaránytól eltekintve egy A5 (2017) szintjén van, ami lassan másfél éves készülék lesz és most már alig több mint feleannyiba kerül, mint a teszt alanya.
A f 1.7 es kamerára felkaptam a fejem (ez ezért egyedülálló érték a csúcskategórián kívül), de még így is túlárazottnak tűnik, nem kicsit. Egy S7 pedig már hivatalos (MM) helyről is tud olcsóbb lenni akciósan. De a Samsung túlárazhat, a táplálékláncban elfoglalt helyük alapján megtehetik :-)

[ Szerkesztve ]

(#6) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Korrekt cikk. A teszt nem említett egyetlen olyan pontot, ami kiemelkedő lenne. A kamera ezen képek alapján éppen súrolja alulról a közepes szintet, de ha jobban belegondolok, inkább kettes, mint hármas a jegy. Jelenleg semmilyen konstrukcióban nem venném meg ezt (akárcsak a P20 Lite-ot se és az A6-ot se). Annyira nem tudnák olcsón adni.

[ Szerkesztve ]

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#7) borand válasza LilProphet90 (#2) üzenetére

borand
(fanatikus tag)

Szerintem ezzel a nagyon félre sikerült A6-osokkal csak megakarták lovagolni az A nevet, mert amúgy kiköpött J-s telefon.

Kár, hogy nem az A3 méltó folytatása lett a készülékből.

(#8) Stauffenberg

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

A teszt erősen túloz azzal kapcsolatban, hogy a kamera a jobbak közé tartozna. A dinamika inkább borzalmas, ahhoz képest mennyire lapos és kontraszttalan fotókat gyárt, még így is bőven van kiégés. A fotókba meg kár belenagyítani, vízfesték az egész. Ez a kamera, ennyi pénzért botrányosan ótvar puding.

A Samsung elindult egy egészen jó irányba a 2017-es A-sorozattal, na ezt most sikerült teljesen felrúgni és ugyanannyi pénzért kihányni egy sokkal rosszabb telefont.

---                                                                                                                                                                                                                       "If I knew how to take a good photograph, I'd do it every time." - Robert Doisneau

(#9) ghiottone válasza Bossyy (#5) üzenetére

ghiottone
(PH! kedvence)

Az az érték engem is meglepett. Az új Moto G6 Plusban van még ilyen rekeszértékű kamera aközépkategóriát tekintve. Mondjuk az nem amoled, de 300 euró snapi 630-al, type c-vel. A simában van Snapdragon 450, de ott a kamera már 1.8-as, viszont 250 euró. Még ezen modellekhez képest is drága az A6/A6+ páros.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui) -- Moto Z2 Force -- 20 EUR Kedvezmény OnePlus tartozékokra: https://goo.gl/zLziMh

(#10) Tom321 válasza Bossyy (#5) üzenetére

Tom321
(újonc)

Ha csak az amoled meg az f1.7 kamera kell, akkor ott a Samsung J5 2017.
Ebből is látszik, hogy 2017 nyárig volt a mobilpiac felszálló ágban. Addig sokan túl sok jó funkciót raktak a középkategoriás telefonjaikba, aztán rájöttek, hogy ez nem gazdaságos.
Jöttek a hosszú képernyős drága, de gyengébb telefonok:
Mate 10lite (120e),SG A8 (160e), P20lite (120e)
A mobiltelefon ipar áttért a fejőstehén szakaszba, és ennek a fogyasztók isszák meg a levét.

[ Szerkesztve ]

(#11) KFORboy

KFORboy
(senior tag)

Asszonja... 120e HUF :C
Az mán igen.
Adok érte 40e-t, mert AMOLED (bár abból is a fisfosabbik)

Semmi nincs ebben a telefonban ami indokolná ezt az árcímkét (nem, a Samsung felirat kevés)

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#12) Bossyy válasza Tom321 (#10) üzenetére

Bossyy
(tag)

Igen, egyet értek. Még egy jó példa a Samsungtól erre, hogy a 2016-os A5 be még beletették az optikai képstabilizátort (ami vitán felül egy rendkívül hasznos feature, komoly hardveres hozzáadott érték, nem csak parasztvakítás), majd gyorsan kapcsoltak, hogy : "hoppá, hülyék vagyunk, ezt azért ezen az árszinten mégse". Így az utódjából, a 2017-es modellből, valamint az azóta megjelent összes csúcs alatti modelljükből kihagyják.
(Vagy mondhatnám az S6 óta hiányzó infrát.....nehogy má'.)
Tehát azért tanulnak a saját "hibájukból" :-)

[ Szerkesztve ]

(#13) aelod válasza Stauffenberg (#8) üzenetére

aelod
(PH! kedvence)

+1

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14) bagkri01

bagkri01
(őstag)

Akkor már a Xiaomi redmi 5 plus, és a maradék 70 ezret elköltöm valami másra és az még erősebb is valamennyivel és az aksi is erősebb.

Stauffenberg: a kameráról ugyanez a véleményem, nem egy nagy szám.

[ Szerkesztve ]

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#15) margithid válasza bagkri01 (#14) üzenetére

margithid
(PH! kedvence)

Redmi note 5 67k volt, 2 év magyar garival.
Ez meg Snapdragon 450-nel 100k felett van? :F

(#16) aelod válasza margithid (#15) üzenetére

aelod
(PH! kedvence)

Samsung. Igen.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#17) Vigilante

Vigilante
(őstag)

Erre sem fogom a Galaxy S7-em sztem lecserélni. :DDD Azok a sötétben készült képek vele meg botrányosok még egy mobiltól is, főleg nem ennyiért. Én úgy látom, hogy egy sötétben készült kép, ami igazán meg tudja mutatni mit tud egy mobil kamerája. :K

△ Asrock Fatal1ty X99M Killer/3.1 △ Intel Core i7 5960X ~ 4.5GHz - 1.126V +Corsair H110i △ MSI GTX 1080 Ti Gaming X 11GB (1911 ⁄ 12006 MHz) - 1.000V △ Crucial Ballistix Sport 4x4GB DDR4 ~ 2800MHz △ LG 34UC79G-B (34") △

(#18) doooo válasza Vigilante (#17) üzenetére

doooo
(őstag)

Néhány éve még a csúcskategóriások is csak ilyet tudtak este... Ha csak annyi baja lenne a kamerának, akkor még egész jó lenne. Ez mondjuk szokatlanul "félrecsúszott" kamera egy Samsunghoz képest. Ilyen téren mindig jobban teljesítenek az adott kategória átlagánál (de ennél még a tabom is jobb képeket készít, életteltelibbeket, ha úgy tetszik...). Hátha javítják a későbbiekben, hogy legalább nappal jobb legyen valamennyire.

(#19) blagolf

blagolf
(senior tag)

Megpróbálják... Hátha fognak pár lúzert.
Ezek a képek meg micsodák? A nappaliak is borzasztóak, de az északai képek egyenesen nevetségesek. Samsung M110 telefonom tudott ilyen minőséget kb. :C :DD
Ezen nényleg besírok. 120 ezerért

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zoli

(#20) #52588800

(törölt tag)

Nem értem az idei palettát (csúcskészülékeket nem számítva)

Vagy :

1. elavult HW
2. túlárazott teló
3. mindkettő

Kb úgy néz ki, mintha mindent el akarnának dobni az S és Note széria kivételével.

(#21) margithid válasza #52588800 (#20) üzenetére

margithid
(PH! kedvence)

Lehet nem az érdekli őket, mivel nem ott van a profit és a Kínaiakkal nem igazán tudnak versenyezni.
Xiaomi, Meizu és még olcsóbb névtelen telefonok sokaknak teljes mértékben elég.
Ismerős most vett 20k körül emagról valami névtelen telefont, azt mondja teljesen jó neki.

[ Szerkesztve ]

(#22) janeszgol válasza blagolf (#19) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Ennél a J3 2016 is sokkal szebbeket lőtt. Valamit elrontottak, ahogy doooo írta, nem szokott a Samsung ennyire vacak kamerát tenni telefonba. Youtube-on néztem összehasonlítást, a belső terek jobban sikerültek (hármas alá?). Ez a Smart Turbo 7 és társai szintje. Video elmegy.

(#23) #81733120

(törölt tag)

Gyorsan átfutottam a tesztet, és a fő pontot elolvastam: kamera. Megmondom őszintén, a Samsungtól azért jobbat vártam volna kamera tekintetében... :(((

(#18) doooo: +1

[ Szerkesztve ]

(#24) enginev3.0

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Hát ennyiért egy S7 vagy Edge sokkal jobb választás, és már ott is 8.0 van

Az az éjszakai kamera pedig eszméletlen gyenge

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#25) Stauffenberg válasza enginev3.0 (#24) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

"Az az éjszakai kamera pedig eszméletlen gyenge"

Nappal is. :)

---                                                                                                                                                                                                                       "If I knew how to take a good photograph, I'd do it every time." - Robert Doisneau

(#26) enginev3.0 válasza Stauffenberg (#25) üzenetére

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Nappali képeire annyira nem haragszom, sőt még az esős kép sem olyan rossz
De az ilyen esti képektől nekem mindig a v3 motorola meg a v630i jut eszembe, csak azok nappal is ilyen képet csináltak

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#27) Stauffenberg válasza enginev3.0 (#26) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Ezen az árszinten nappal se csináljon ilyen ótvar fotókat.

(#28) Doki42 válasza Stauffenberg (#8) üzenetére

Doki42
(fanatikus tag)

+1 😖😁😎

(#29) Fred23

Fred23
(PH! kedvence)

Tetszett a cikk, és az összegzés is, köszi érte! Egy jó telefon hiányosságokkal, kicsit túlárazva.

(#30) enginev3.0 válasza Stauffenberg (#27) üzenetére

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Az az igazság, hogy tényleg nincs értelme a telefonnak S7 meg S7 edge mellett, és még akkor ott a többi gyártó készüléke

(#31) #81733120 válasza enginev3.0 (#30) üzenetére

(törölt tag)

Igaz. A Samsung ezt a szériát most sajna nagyon jól elszúrta. És hiába 2 kamerás ez a mobil, az S7, S7 Edge, meg az A8 is jobb fotót csinál a maga egy optikájával.

(#32) Vigilante válasza #81733120 (#31) üzenetére

Vigilante
(őstag)

Lehet lomtalanítás volt a Samsung-nál. ;] ;] ;]

△ Asrock Fatal1ty X99M Killer/3.1 △ Intel Core i7 5960X ~ 4.5GHz - 1.126V +Corsair H110i △ MSI GTX 1080 Ti Gaming X 11GB (1911 ⁄ 12006 MHz) - 1.000V △ Crucial Ballistix Sport 4x4GB DDR4 ~ 2800MHz △ LG 34UC79G-B (34") △

(#33) Fred23 válasza Vigilante (#32) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

A microUSB után tényleg nem kizárt. Ettől függetlenül szerintem nem olyan szar ez, csak ki kell várni, amíg beesik az ára.

(#34) janeszgol válasza #81733120 (#31) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Nem hiszem, hogy a kamera modul lenne a rossz, lehet csak szoftveres. Gondolom jön rá javítás, csak éppen az a gond, hogy nem így kéne kiadni egy eszközt, ekkora hibával.

enginev3.0, az s7 egyértelműen király, de mivel alig kapható, ebből a kategóriából (100-130k között) én a Nokia 7 Plust venném meg, esetleg a tavalyi Nokia 8-at, ha még van.

(#35) Vigilante válasza Fred23 (#33) üzenetére

Vigilante
(őstag)

Gondolom a piac be is fogja árazni. :K

janeszgol: S7-et meg már lehet használtan patika állapotba 60-ért kapni. :R Úgy azért eléggé megéri.

[ Szerkesztve ]

(#36) #81733120 válasza Vigilante (#32) üzenetére

(törölt tag)

Kitudja.... :))

(#34) janeszgol: Az is igaz. Én arra lennék kíváncsi, hogy egy másik kamera-appal - mondjuk Open Camera - milyen képet csinál. Sokszor javít a képminőségen egy jobb szoftver. :K

(#37) főnix1999

főnix1999
(tag)
LOGOUT blog

Nem tudom, lehet elírás de a bench táblázat a Nokia alatt Snapi 630 van, de a szövegbe 660-t látok akkor én látom rosszul?

Az IT gyorsan fejlődik, mi emberek nem.

(#38) zozzo72 válasza Vigilante (#35) üzenetére

zozzo72
(fanatikus tag)

Az s6-ot pedig már 40-ért megkapod.

:))

(#39) janeszgol válasza főnix1999 (#37) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Jól látod. 660 van a telefonban.

(#40) neoforce

neoforce
(fanatikus tag)

Most ez valami vicc S450 proci 120k hufért?no comment

(#41) joey04 válasza blagolf (#19) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

Samsung M110 telefonom tudott ilyen minőséget kb

hát persze.

Bazinga!

(#42) kop8

kop8
(őstag)

Ismét egy túlárazott samsung :R :R :R
Elvakut samsung fanoknak jo lesz :DDD

GIGABYTE Z77-DS3H / i5 2500k Scythe Mugen 2 PASSZÍV / 4*2GB DDR3 1600Mhz / R9 380 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi max3

(#43) Graphics

Graphics
(Jómunkásember)

Mindig eszembe jut, amikor pár éve beígérte a Samsung , hogy egyszerűsíti a termékpalettát. Nem sikerült, ja de a hardvert.

[ Szerkesztve ]

(#44) szami777

szami777
(PH! addikt)

Lehet korán van még, de hol van ezen az ujjlenyomat olvasó?
Szövegbe nem láttam sehol említve. :/

Képeket nézve nem is látom rajta.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#45) Graphics válasza szami777 (#44) üzenetére

Graphics
(Jómunkásember)

Rosszul nézed:

[link], ott van a kamera alatt. Katt a linkre, utána nagyítás.

Szövegben pedig: "A hátlapra került ujjlenyomat-olvasó gyors, pontos és jó helyen van," ...

[ Szerkesztve ]

(#46) kbyte1024

kbyte1024
(PH! addikt)

Nagyon be kell,hogy essen az ára ahhoz hogy ez alternatíva legyen....

(#47) blagolf

blagolf
(senior tag)

Meg a nagyon gagyi tv-s antennás kezdetleges kínai klónok. Ezt azért be kell látnod, hogy ezek a képek kb a pöcegödör alja szint. Pláne ennyiért. 10 méterre a zebrán sétáló nő aki arctalan. (ez a legjobb, főleg hogy a kép közepén van) :C

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zoli

(#48) odipapa

odipapa
(senior tag)

Az ilyen tesztvideónak aztán sok értelme van. Nulla kameramozgás, nulla közel-távol. :W

(#49) K0vasz

K0vasz
(tag)

oké, hogy gyk. mindenben jobb, mint a sima A6 és ár/érték arányban sokkal jobb, de sokra megyek vele, ha ez a méret nekem már túl batár...

(#50) Fred23 válasza K0vasz (#49) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Hamarosan jön a J7 Duo, azzal már talán ki tudnál békülni. A SoC nagyon király benne ilyen árazásért.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.