Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Destro748

    csendes tag

    válasz br.rak #11 üzenetére

    Oké csak hogy tisztázzuk mit mondasz, veszek egy telefont egy vagyonért, hozom viszem, telefonálok vele. Ha nincs nálam tárolóeszköz (igen, képzeld életszerű hogy valakinél nincs külön táska és/vagy nincs rajta kabát, zakó alkalomadtán),
    ezért zsebrerakom (blaszfémia!) erre ha pechem van meghajlik a készülékház, és ez a te értelmezésedben az én hibám, mert milyen hülye vagyok hogy elvárom a military (mert zsebreraktam? :W ) körülményeknek való megfelelést a méregdrága telefonomtól?
    Ezt szerintem gondold végig mégegyszer, mindenki jobban jár.
    Azt meg már csak mellékesen jegyzem meg hogy ha az apple nem ezt a megmosolyogtató designt erőltetné akkor nem is biztos hogy létezne a probléma mert nem egy közel 16 centi (!) hosszú bumfordi házban lenne az 5.5 colos kijelző, mivel kvázi 2 centivel lehetne kisebb az egész telefon, és máris kevésbé lehetne hajtogatni.
    http://www.phonearena.com/phones/size/LG-G2,Apple-iPhone-6-Plus,Huawei-Ascend-Mate7/phones/7969,8908,8790#/phones/size/Apple-iPhone-6-Plus,Huawei-Ascend-Mate7/phones/8908,8790
    Segítségképpen: az Ascend mate 7 egy HAT colos kijelzőjű telefon.

    [ Szerkesztve ]

  • Destro748

    csendes tag

    válasz br.rak #42 üzenetére

    Rendben ez így már korrektebb megközelítése a dolgoknak.
    Szerintem azonban ne húzzunk párhuzamot a telefon földhözcsapkodása és a zsebben hordása között, mert az előbbi egyértelműen hibás felhasználási körülmény, az utóbbira pedig HA nem alkalmas egy telefon akkor az a készülék egy hibás termék, nem állja meg a helyét abban a kategóriában amiben árulják, slussz passz (direkt irtam azt hogy HA mert nyilván nincsenek tévképzeteim hogy heteken belül az összes iPhone gordiuszi csomóra hajtogatva fog kinézni, de attól még a probléma bizonyos körülmények között, bizonyos felhasználóknál létezik bármennyire is szeretné itt néhány apple elkötelezett letagadni hogy jaj hát de nem is úgy van!).
    Az pedig nem az én dolgom hogy megoldjam hogy jó legyen a design is, a ház mérete a kijelző méretéhez viszonyítva compakt legyen, meg hogy hova rakják a szenzort. Oldják meg abból az irdatlan összegből amit a vásárlók kifizetnek nekik mert nekik cserébe EZ A DOLGUK.
    Egyesek forditva ülik meg a lovat. Miközben Tim Cook a francia riviérán a rezidenciáján ülve szürcsölgeti a koktélt 3 szupermodell társaságában és röhög az egészen, mert így is milliós tételben vannak előrendelések, aközben itt egyesek foggal körömmel védik hogy jaj, de szegény apple hát most próbálkozott ezzel a kategóriával először, simogassuk meg a buksiját, hogy nem baj majd legközelebb jobban sikerül.
    Ez egy istenverte cég ami a pénzedet akarja, nem a szomszéd kisfiú aki felrúgta a petúniát a közös udvaron, és bődületes is a profittjuk, nem kell nekem elnéznem semmit, oldják meg abból a felfoghatatlan mennyiségű pénzből amin ülnek, vagy ha valami blama van ne nézzenek hülyének hanem kérjenek elnézést és javítsák ki.
    És, igen minden más mammutvállalat esetében is ezt a nézetet vallom, legyen az LG, Samsung, Microsoft, vagy akármi, nem vagyok kimondottan apple termék gyülölő, de kétségtelen hogy az arcátlanság és a vevő hülyének nézése az náluk teszi ki a legnagyobb mértéket a marketingből.

    [ Szerkesztve ]

  • Destro748

    csendes tag

    válasz vodkaboy22 #61 üzenetére

    Haha, bang telibe, (anno gamer koromban erre azt mondtam volna hogy Owned! de már gondolom ez nem állja már meg a helyét az internet szlengben).
    Ugyanakkor úgyis mindjárt visszajön és megmagyarázza hogy, de márpedig az nem is úgyvan mert...Apple!
    Érvek, logika, és/vagy józan paraszti ész nem játszanak a fanatikusokkal való vitákban :)

    [ Szerkesztve ]

  • Destro748

    csendes tag

    válasz aprokaroka87 #68 üzenetére

    Nem tudok tényszerű válasszal szolgálni, ugyakkor a legyártott mennyiségek tekintetében elképzelhetetlennek tartom, hogy a videón látott mechanikai (látszat) teszteknek alávessenek minden készüléket,
    viszont alapvető minőségellenőrzés a szalagról lejövő minden darabnál, amolyan "ránézésre jó az összerelés, a szoftver rendben van" biztos történik.

    [ Szerkesztve ]

  • Destro748

    csendes tag

    válasz joey04 #69 üzenetére

    Most az jó neked hogy úgy ferdítesz, hogy az a te elképzeléseidnek megfelelő képet adjon, majd ezt tényként közlöd?
    Mert ugyan piszok jól hangzik hogy sietsz közölni tényszerüen hogy 45 százezred százalék a hibás darab, de ezt most igy hogy, meg honnan? HA hiszünk az apple kommunikációnak (amiben józan ember nyilván nem bízik, ahogy semmilyen más hasonló cégében sem, NYILVÁN azt fogják mondani ami nekik jó, mi a francot mást is mondanának?) akkor EDDIG volt 9 HIVATALOS bejelentés feléjük.
    Viszont ezt megközelítheted onnan, hogy most kezdték forgalmazni pár napja és MÁR vannak hivatalos hibajelentések is, bizonyára nem lesz még több az idő múlásával is ugye?
    Erre jössz te a mobilaréna fórumán és csalhatatlanul megmondod hány darab a hibás készülék van, százezred tizedesjegy pontosságig. Erősits meg ezt most igy tényleg teljes meggyöződésből, komolyan gondolod?
    Én mondom nálatok ha feltünik valahol a harapott alma logó akkor a racionalitás, érvek és a logika vinnyogva bemenekül az agyatok egy eldugott sötét bugyrába, és elő sem jön egy jó darabig (ha egyáltalán kimerészkedik onnan valaha :U )

  • Destro748

    csendes tag

    válasz br.rak #78 üzenetére

    Rendben persze, én is tudom hogy vannak helyzetek és szituációk amik egyértelműen a felhasználó irreális elvárásaiból erednek, nyilván nem csapom bele a telefont a paintball védőruha zsebébe ahova alig fér bele tigrisbukfencelek meg fetrengek vele az aljnövényzetben, aztán meg csodálkozom hogy több darabban jön ki a telefon a zsebemből.
    Csak azt sem akarom hogy átessünk a ló túloldalára mint itt egyesek hajlamosak rá, hogy az apple termék az szent és sérthetelen, és az nem lehet hibás, hanem a vásárló hülye aki zsebre rakta (!)
    Abban is egyetértünk hogy az új iPhone-ok erre való hajlamossága az apple hibája, és ezáltal az ő problémájuk...lenne ha nem lenne az a furcsa helyzet hogy a vásárlók nagy része nem ilyen Parallaxis meg Touch-ko féle lenne, aki nem ismer el semmilyen malőrt, letagadja és kiáll mellette (kognitív disszonancia heló?), ezáltal a hibák a vásárlások számának csökkenésében sem tükröződnek,
    ergo az apple tehet rá ha hibákat követ el, mert mi a frász ösztönözné őket rá hogy jobban odafigyeljenek, innovációt vigyenek bele ha akármit csinálnak veszik mint a cukrot?
    Vagyis az elvakult feltétel nélküli fanatikus márkahűségükkel maguknak ártanak hosszú távon.
    Persze mielőtt belémköt valamelyikük ez a hajlik nem hajlik dolog nem olyan volumenű dolog amitől most romba kellene dölne az imidzsüknek, de azért a tendencia érezhető.
    El kell ismerni, elnézést kérni, meg javitani, nem a magas lovon ülni és megmagyarázni hogy az nem is ügy van.

  • Destro748

    csendes tag

    válasz Parallaxis #111 üzenetére

    Hagyjál már ezzel a 9 hibával.
    Tényként dobálóztok ezzel a számmal, arra alapozva hogy az apple ezt mondja, akinek NYILVÁN az az érdeke hogy azt mondja ami neki jó.
    Te az apple-nek hiszel akik nyilván nem hazudnának, csak hogy ne csökkenjen a bevétel akár millió dollárokat ugye?
    (remekbeszabott politikusaink is nyilván azért kampányolnak azzal hogy jobban teljesit az ország mert úgy is van, nem pedig azért mert érdekük fűződik hozzá hogy elhigyjed. Más kérdés ha tényleg jobban teljesitene akkor nem kellene kampányolni ezzel mert azt mindenki észrevenné, csak hogy hozzak egy példát)
    Én meg a független videóknak, beszámolóknak hiszek meg a befürdött vásárlóknak, akiknek amúgy semmi érdeke nem füződik hogy bevallják hogy rácsesztek.
    Viszont egy kicsit próbálj már meg következetes lenni, mert látszik hogy kapkodsz mindehova hogy bizonyitsad hogy a fétised tárgya a non plusz ultra, most akkor hecckampány, és a probléma nem áll fenn, csak összesküvő android-imádó szekták aljas fondorlatos ármánykodása, mert most például ezt állitod,
    vagy mint ahogy másik alkalommal próbálkoztál megmagyarázni hogy "oké-oké meghaljik, de hát más is meghajlik, de különben is minden másik telefon is meghajolna ettől, vagy ha nem, akkor eltörik, meg majd különben is a note 4 is szar lesz (ide baszki hogy jutottunk el? :Y)
    Egyszer meghajlik ugyan de a vevő a hülye meg különben is szar a samsung, máskor meg nincs is ügy, csak hecckampány?
    szóval egy fikarcnyi következetesség nincs a mondandódban, nem kellemetlen ez így neked hogy se**et csinálsz a szádból ujra meg újra?

  • Destro748

    csendes tag

    válasz HKorn #126 üzenetére

    Ez az amit én sem értek, ha indokolni kell hogy miért jó az iPhone akkor rögtön támadnak hogy mert az egy életérzés, maga a minőség, egy prémium termék.
    Aztán ha van valami gikszer, akkor hirtelen rögtön elfelejtődik ez és jön az hogy jó de hát ők is csak emberek, ez is csak egy telefon, nézzük már el nekik. (ha éppen nem az van hogy letagadják egy az egyben)
    Ilyenkor valahogy rögtön elfelejtődik a prémium termék iránti igényesség, mert éppen ezt diktálja az érdek.

  • Destro748

    csendes tag

    válasz Parallaxis #130 üzenetére

    Remekül kiragadtál részleteket amikre lehet úgy válaszolni ahogy neked tetszik.
    Leforditom amit írtál csak hogy egyértelmű legyen:
    Amit az Apple mond, az úgy is van és kész.
    Függetlenül attól hogy dollármilliók múlhatnak rajta ha tényleg van ügy és igazat mondanának.
    Barátom van egy rossz hírem neked: te menthetetlenül naiv vagy, és ku*vára meg vagy vezetve.
    Meg akartam kérdezni mégegyszer mert nagystílűen elsiklottál a kérdésem felett,
    hogy most akkor mi a helyzet a következetességgel amit előszerettel hanyagolsz, amikor az egyik hsz-ben, azt mondod nincs ügy, ez csak összeesküvés, miközben a másikban meg hogy oké van itt gond, de mindenki hülye mert zsebrerakta a telefonját és azt nem is szabad(!) meg különben is majd a note 4 is szar lesz (ez volt a kedvencem ez aztán TÉNYLEG releváns a kérdéskörben amiről vitatkozunk)
    De most már egyértelmű ilyen kondiciók mellett teljességgel felesleges veled vitába szállni, kérlek tedd meg hogy inkább nem válaszolsz.

    @danaudio
    Van egy hatlmas hiba a gondolatmenetedben, és őszintén sajnálom hogy nekem kell erről felvilágosítanom téged, de túl kell esnünk rajta nincs mese!
    Az hogy előbb gondolkodtál majd érvek és logika mentén építetted fel a mondandódat. Ez nem müködik itt :DD itt apple fanatikusok is vannak, náluk ezek a dolgok nem játszanak!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák