Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Straw

    senior tag

    válasz Integra #5 üzenetére

    +1
    Szerintem felesleges összemérni a reflexes gépekkel, ez mind csak arra jó hogy az egyik fél veri a f***-t hogy micsoda jó cuccot csinált mert már majdnem olyan jó képet képes kitolni magából a telefon mint a MKIII, a másik fél meg ugat hogy de még sem annyira jó, nem hát, ez egy telefon a szokásosnál sokkal jobb fényképezési funkcióval, de nem egy tülörreflexes fényképező gép, ezt Andante is jól leírta. Az meg hogy leveri a belépő meg a középkategóriás gépek egy részét csak hab a tortán.
    De az kétségtelen hogy a Nokia nagyot dobbantot ezzel a technológiával a piacon, szerintem a Retina display óta ez a legkomolyabb innováció a telefonok terén. És nem, nem vagyok iPhone tulaj és nem is leszek.

    42

  • USERCONTENT

    tag

    válasz Integra #5 üzenetére

    Fel is vagyok háborodva, meg kiváncsi is vagyok. Amióta eldöntöttem, hogy a kompakt után kell valami komolyabb gép, mindenhol csak azt olvasom, hogy a szenzor mérete mennyit számít (persze objektíven túl). Hogy a nagy tükörreflexes gépek pusztán a szenzoruk méretbeli különbsége miatt verik a többit (pl. kompakt), és fizikailag meg is van magyarázva (és ésszerű is :) ). Erre jön egy ilyen kis szenzorral a Nokia, és ilyen képet csinál a kamera. Persze elhiszem, hogy ez nagyon is ideális körülmények kellenek hozzá, de azért álljon már meg a menet :).

    (Pl. néztem mikro 4/3-os gépeket, ott azt hangoztatják, hogy milyen kicsi, mégis milyen jó képet csinál. De ha pl. egy ilyen PureView is majdnem olyat csinál, de sokkal kisebb tokkal vonóval, akkor most mitévő legyek?)

Új hozzászólás Aktív témák