Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz Maelephant #1619 üzenetére

    Szerintem már többen is írtuk. Ezért erősen ajánlott ilyen módon visszafogni a kártyát (vagy lehet a hőmérséklettel is játszani, ahogy FLATRONW kolléga írta), sokkal hatékonyabban számol, hűvösebb, halkabb, de alig lassabb. Valószínűleg az élettartamra is jó hatással van:
    - alacsonyabb boost clock -> alacsonyabb feszültség a GPU-nak
    - alacsonyabb hőmérséklet -> kissebb hőtágulás és fáradás a cinezéseknek/NYÁK-nak

    Ez főleg az olyan kártyákra igaz amelyek gyárilag nagyon feltolt TDP-vel érkeznek, ilyen az én MSI 2080-am is, az alap 2080 215W-ja helyett 265W van ennek engedve gyárilag (még ezt is fennebb lehet tolni 290W-ig), ami messze túl sok ennek a GPU-nak. Mostmár játékok alatt is csak max. 240W-ot engedek neki, ott még annyira sem érződik a teljesítményveszteség.

    (#1620) FLATRONW Ez szerintem erősen WU függő. Én már láttam olyan WU-kat amelyek simán kihasználták a 100% TDP keretet, de volt sok amelyik 70-80 között ingadozott, bármilyen maximumot is állítottam neki. Mostmár csak 50% TDP-t engedek minden WU-nak, aztán hozzák ki belőle amit tudnak. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák